8 טעויות בגללן אתם לא יורדים במשקל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

מבלי להכנס לדיון על בריאות מוצרי החלב בכללי, הידעתם שמוצרי חלב בעלי אחוז שומן מלא תורמים לירידה במשקל יותר ממוצרים בעלי אחוז שומן מופחת? לדוגמא, יוגורט וחלב אורגניים מכילים באופן טבעי יותר חומצה לינואלית מצומדת (CLA). ה-CLA מסייע להורדת שומנים וסוכרים בדם, מגביר את קצב העיכול, שימוש הגוף בחומצות שומן כמקור אנרגיה ומסייע בבניית רקמות שריר.
קיימות אין סוף רשימות שניתן למצוא באינטרנט ורובן אינפורמטיביות המציעות מאכלים שמותר ואסור לצרוך, אך רבות מהן מתעלמות מטעויות נפוצות שאנשים רבים, חדורי מוטיבציה וכח רצון ככל שיהיו, ממשיכים לעשות. פגשתי אנשים רבים שנפלו בהן וברגע ששינו את תפיסתם לגביהן, ההצלחה הגיעה מהר מכפי שניתן לצפות. זוהי רשימת 8 הטעויות הנפוצות והדרכים לתיקונן לירידה מוצלחת במשקל:

עם כל המוטיבציה בעולם אנחנו עדיין עושים טעויות קריטיות

 

1. היזהרו מפרסומות ועצות במדיות השונות

שום דבר לא מגיע בחינם בתעשיה שמגלגלת מיליונים. המיליונים לא עושים את עצמם. כבר מזמן הוכח כי אינטרוולים אנאירובים יעילים יותר לשיפור חילוף החומרים והורדת אחוזי שומן מאימוני אירובי. עם זאת, לא תשמעו על כך רבות בחדרי הכושר. כדי שחדר כושר מסחרי יהיה רווחי יש לגרום לתפוסה כמה שיותר גדולה של אנשים בכל רגע נתון. לכן ההעדפה להשקיע בשיעורי סטודיו לא יעילים כגון "חיטוב ועיצוב" למיניהם, מדרגה, אירובי בסטפר והליכון וכו'. בנוסף, ידוע כבר למעלה מ40 שנה כי הגוף שורף יותר שומן דרך חומצת חלב בהשוואה לאירובי. ריכוז חומצת חלב גבוה בדם גורם למח להפריש יותר הורמון גדילה (GH), אפקט הגורם ליותר ליפוליזיס. אינטרוולים אנאירוביים פחות מונוטונים מאירובי סיזיפי, יעילים יותר בשריפת שומן, בניית שריר, שיפור קצב חילוף החומרים ושיפור בריאות לב הריאה. מה שאמור לגרום לכם לתהות מדוע אנשים כה רבים ממשיכים להאמין שאירובי הוא הדרך הטובה "לשרוף שומן" ולשפר את תפקוד הלב. בונוס: אורכם של אימוני אינטרוולים הוא קצר בהרבה ואפקטיבי הרבה יותר כך שלמי שזמן מהווה עבורו מיכשול, שיטה זו תהיה מושלמת עבורו.

 

2. צרכו פרוביוטיק

למעלה ממחצית הנורוטרנסמיטורים הפעילים בגוף האדם נוצרים במערכת העיכול. החיידקים הפרוביוטים אחראים על עיכול המזון. ברגע שפלורת המעיים אינה תקינה, חלק מהמזון אינו מעוכל כהלכה ולכן לא נספג ואינו מגיע לאן שצריך. בנוסף ואולי אף חשוב מכך, כשאין יצירה במינון מספק של נורוטרנסמיטורים בגוף כגון סרטונין, האדם ירגיש מדוכא, חסר מוטיבציה ואנרגיה לבצע פעילות גופנית שתתמוך בתהליך הירידה במשקל. חשוב לציין כי האוכלוסיה שנמצאת בקבוצת הסיכון לחוסר שכזה היא אנשים אשר תזונה לא בריאה מהווה חלק ניכר מחייהם במשך תקופה ארוכה, כמו כן גם לצורכי אלכוהול ונשים אשר משתמשות באמצעי מניעה אוראליים.

 

3. אל תתני למחזור לעצור אותך. צרכי ויטמין B6

תקופת המחזור החודשי מהווה שלב שלילי ביותר לנשים רבות כאשר מדובר בכאבי מחזור, ירידה במצב הרוח ועלייה במשקל כתוצאה מספיחת נוזלים. נמצא כי ויטמין B6 מסייע בהפחתת כאבים אלו וויסות רמות הסרוטונין, תופעות שישפעו בצורה חיובית על מצב הרוח ויכולות למנוע שבירת שגרה תזונתית והפסקת פעילות גופנית. הB6 הוא משתן ומסייע בהוצאת הנוזלים הנספחים בגוף בתקופה זו וכך מסייע בשמירה על משקל הגוף ותומך בתהליך הירידה במשקל.

 

4. אומגה 3 ושאר סוגי השומן

כפי שציינתי בתחילת המאמר, שומן הוא טוב לגוף. האמת היא שכל סוגי השומן נחוצים לגוף על מנת לתפקד כהלכה גם כשמדובר בירידה במשקל פרט לשומן טרנס שיגרום לך להשמין ועלול אף להרוג אותך. אל תמנעו משאר הסוגים. ברגע שמבינים את תפקיד השומנים בגוף האדם מבינים שלהפטר מהם זה רעיון גרוע. בתוך תפריט תזונתי נכון ובריא יש לשמור על כמות שומן כזו שתאזן את רמות האומגה 3 ביחס כמה שיותר קרוב ל1:1 עם שאר סוגי השומן.שליטה על סוג השומנים בתזונה היומית אינה נראית חשובה לרוב האנשים אך דעו כי כל התאים בגופכם מורכבים מ2 שכבות של מולקולות שומן (Lipid bi-layer) ואתם אלו שבוחרים ממה הם יורכבו ע"י התוספים והאוכל שאתם בוחרים מדי יום.כאשר אתם מעלים את כמות הDHA והEPA (מרכיבי האומגה 3) בקרומי התאים, פרט לירידה באחוזי שומן אתם מבטיחים לעצמכם המנעות ממחלות רבות בטווח הרחוק, מפחיתים תהליכים דלקתיים בגוף, כאב וקושי בתנועתיות.אנשים מלאים מעבר לגבול הבריאות לרוב נמצאים בדיכאון ומכיוון שהאומגה 3 מסייעת בהעלאת ייצור הורמון הסרטונין בגוף ולכן שיפור בהרגשה הטובה, זו יכולה להיות להיות נקודת הפתיחה הטובה ביותר שלהם לשינוי.ההמלצה שלי בעבור כל לקוח חדש שמגיע אליי היא צריכת חומצות שומן אלו. בכל פעם זה עובד וללא שינוי נוסף, כבר חשים בירידה במשקל בשבועות הראשונים ללא השקעה פיזית או כספית גדולה במיוחד.

 

התזונה היא חלק בלתי נפרד מתהליך הירידה במשקל. יש לשים דגש בנושא

 

5. דגני בוקר" הם שקר.

בשונה ממה? "דגני ערב"? לא חשובה כמות הסיבים המלאים הנמצאים בהם. זה עדיין סוכר. אותה הגברת בשינוי.. הפרסומת. אמת כי עדיף לצרוך פחמימה יחד עם סיבים תזונתיים כדי למנוע מהאינסולין לקפוץ לשחקים אך ההבדל בין פחמימה בנוסף ל1 גרם של סיבים או 30 גרם אינה גדולה. אין כל סיבה לצרוך פחמימה בארוחת הבוקר. יותר מכך, נמצא כי צריכת פחמימה בתחילת היום מעודדת חשק לצריכה נוספת במהלך היום. צריכת חלבון ושומן בריא מווסתים את רמות הסוכר בדם ע"י שמירתו במצב מאוזן למשך זמן רב יותר וליצירת פעילות מוחית שתניב יותר פרודוקטיביות, קשב וריכוז לאורך היום בהשוואה לארוחת בוקר שכוללת פחמימה.ככל שרמות הסוכר בדם עולות מהר יותר כך הן נופלות מהר יותר והגוף מגיב בתחושת עייפות, מה שגורם לאנשים רבים לשבור את ההרגשה ע"י צריכת קפה ב10 בבוקר. קפה הוא נהדר ובריא אך שילוב של רמות סוכר נמוכות בדם וקפה מביאות לעלייה ברמות הקורטיזול, מה שגורם להשמנה בטנית.לעוד מידע בנושא, מאמר מעולה ואינפורמטיבי ביותר של צ'ארלס פוליקוין – The meat and Nuts Breakfast.

 

6. לא כל הפחמימות נבראו שוות: הזהרו מפרוקטוז

האדם הממוצע יכול לעבד לצרכיו 5-10 גרם של פרוקטוז ביום. ספורטאים ברמות הגבוהות יכולים להגיע ל30 גרם.הפרוקטוז הוא פחמימה שאינה מעלה אינסולין ולכן נשארת בדם זמן רב יותר וסופו של דבר, לאחר גרימת נזקים עצביים והזדקנות מהירה יותר, הופכת לשומן.רק כדי להבין את גודל הסיכוי שתחרגו מן המינון הרצוי ליום דעו כי בממוצע 2 פירות מכילים כ10 גרם פרוקטוז.

 

7. חוק 3 החודשים

בעבר עבדתי ברשת חדרי כושר גדולה. דבר מעניין שסיפר לנו המנכ"ל באחת מן ההשתלמויות שעברנו הוא שכ70% מהנרשמים לחדרי הכושר פורשים לאחר כ3 חודשים (!!!). דבר פשוט ומדהים שהם עשו היה ליצור את תכנית ה"21". המתאמן צריך להגיע 21 פעמים במשך 3 חודשים, כ7 פעמים בלבד בחודש ובסיומם הוא מקבל קופון על סך 100 ש"ח לקנייה ממוצרי החנות של הרשת. סכום שנראה פעוט אך לא תאמינו כמה אנשים רדפו אחרי "הכסף שלהם". וכל זה בסניף שנמצא בעיר מאד עשירה. מסקנה: המוטיבציה מגיעה בשני גלים, בפעם הראשונה כאשר מחליטים על הצעד הגדול ובפעם השניה כאשר רואים תוצאות. בין לבין תמיד יש נפילה. זכרו זאת. עברו בשלום את 3 החודשים הראשונים, לאחר מכן מתחילים לראות תוצאות.נ.ב אותה הרשת הורידה את ממוצע הפרישה לכ-40 % בלבד.

 

 

גם במכוני כושר יש חוק. חוק 3 החודשים

 

8. היו פעילים ככל שתוכלו: בצעו אימוני כח

ככל שתגבירו את פעילותכם הפיזית ביום יום, גם במטלות הביתיות השונות, כך תגבירו את יעילות הגוף בצריכת פרוקטוז, תשפרו את קצב חילוף החומרים, תשרפו יותר שומן, תגבירו את רמות צפיפות העצם, בריאות מערכת הלב- ריאה, היכולות הקוגנטיביות ובריאות האינסולין בגופכם. כמובן שככל שתבצעו יותר פעילות תקופה, בעצימות נכונה כך תשפרו את הישגיכם בכל אותם הדברים. אימוני כח ואינטרוולים עצימים יעודדו את שיפור הכושר הכללי, בריאות לב הריאה, בניית מסת השריר ויתמכו במטרתכם להשגת הרכב גוף חטוב, בריא וכשיר יותר בהשוואה לכל סוג דיאטה המבוצעת ללא פעילות גופנית או לכל סוג דיאטה הנתמכת ע"י פעילות גופנית קלה בלבד.

לאתר של רובין יפים

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.