שחר של יום חדש – כך רזיתי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

סגנון חיים שכלל זלזול מוחלט בבריאות ועלייה קיצונית במשקל, חייבו את שחר אברהמוב לשנות את אורח חייו. לאחר תהליך ארוך ומייגע שכלל דיאטות רבות שנכשלו, מצא את דרכי הפלא שסייעו לו להשיל כ- 33 ק"ג ב-10 חודשים. כיום מסתכל שחר אחורה אל העבר שנראה רחוק מאי פעם ושאליו לא יחזור לעולם.

שחר אברהמוב: לפני ואחרי

מה הסיבה שגרמה לך לעלות כל כך הרבה במשקל?

לפי ראייתי ישנם כמה סיבות לעליה במשקל: הסיבה העיקרית היא אופן התעסוקה בשעות הפנאי. ניצלתי את אותם שעות חופשיות לטובת אכילת נשנושים שהפחיתו את השעמום בצורה ניכרת. גם הארוחות הלא מסודרות בשעות בלתי סבירות תרמו לאורח החיים הלא בריא. בנוסף, חוסר המעש המוחלט היווה גורם משמעותי לעלייה הקיצונית במשקל.

איך קיבלת החלטה לעשות את השינוי?

מבחינתי ההחלטה לרדת במשקל ועוד בגיל 42 לא הייתה פשוטה (בלשון המעטה). הרעיון שישנם אתגרים קשים בחיים (כמו שלי ואף יותר) קרץ לי. מחשבה שדרבנה אותי רבות בעשיית השינוי הייתה על המעשנים שנלחמים עם עצמם יומם וליל כדי להיגמל. במהלך התהליך ניסיתי כמות לא מבוטלת של דיאטות ואיתם הניסיונות הרבים והכושלים להתחיל את התהליך (השתמשתי במשפט המוכר שצץ פעמים רבות: מיום ראשון אני מתחיל את הדיאטה). כעבור זמן מה נשברתי לגמרי. בעזרת העידוד והתמיכה שהגיעו מצד רעייתי החלטתי שאיני מבצע דיאטה אלא משנה את אורח חיי לבריא יותר. השינוי בא לידי ביטוי בהורדת המוצרים שגרמו להשמנה ולאורח החיים המזיק מלכתחילה (שתייה מתוקה, עוגות וממתקים). המוטו שלי היה שלא לקצץ באופן קיצוני בכמות המזון אלא לאכול בריא יותר, בלי הנחות והירידה במשקל תגיע בהתאם.

מה הייתה התזונה שלך?

עבורי "הדיאטה" היא למעשה אורח החיים הבריא שילווה אותי במשך שארית חיי. מבחינתי דיאטה כמושג היא זמנית, לכן קל מאוד להישבר בה (כמו שקרה לי אינספור פעמים, החזרתי לעצמי את המשקל שהשלתי ואף יותר). לכן ה"דיאטה" שלי הייתה הורדת המוצרים המזיקים שבלעדיהם ניתן להסתדר.

מהם הרגלי הכושר שעזרו לך בתהליך הירידה במשקל?

מאז ומתמיד הכושר לא היה בראש מעיני. הפעילויות שבהן ניסיתי לקחת חלק, כמו: הליכה, אימון במכון כושר ושחייה שיעממו ותסכלו אותי. הרגשתי שאיני מסתדר עם אף אחת מן הפעילויות. בסופו של עניין גיליתי שלכל סיר יש מכסה. רכשתי זוג אופניים ולאחר כמה התנסויות הבנתי שישנה פעילות גופנית שאינה משעממת, ואף מהנה אליה אני מתחבר – רכיבה על אופניים.

כמה ירדת עד עכשיו ואיך אתה מצליח לשמור המשקל?

נכון להיום ירדתי 33 ק"ג ב 10 חודשים, והיד עוד נטויה. משקלי כיום עומד על 122 ק"ג כאשר השאיפה להוריד עוד 22 ק"ג. אני שומר על עצמי באמצעות אורח חיים פעיל (הפעילות עם האופניים בעיקר) ובריא כאחד. הרגלתי את עצמי פיזית ומנטאלית להסתדר עם האוכל המוגש בכל מקום אליו אני יוצא. לעולם איני יוצא מבילויים רעב ומתוסכל (למרות שחלק מהמכרים שלי חושבים שאני סובל).

כיום בדרך החדשה והמהנה, ללא עוגות וממתקים ועם הרבה פעילות גופנית, אני מרגיש מאושר מאי פעם.

מהם הטיפים החשובים ביותר שעל כל אדם ליישם בתהליך הדיאטה?

א. אורח חיים בריא ודיאטה לא הולכים ביחד: אין לשלב ביניהם ואין להשתמש במילה דיאטה, כאשר ברצונכם לבצע שינוי (הדיאטה זו מסגרת שקל מאוד לברוח ממנה, מאוד כובלת ואינה תורמת להרגשה).
ב. תמצאו תעסוקה בשעות הפנאי: פעילות גופנית היא הזמינה ביותר, נמצאת כמעט בכל מקום אליו נפנה בין אם סטודיו, מכוני כושר, ואף ניתן לבצעה גם בחינם. הפעילות תסייע בשמירה על המשקל והרגשה טובה יותר במהלך היום.
ג. מניסיון אישי, ברגע שאנחנו, המבוגרים, הורים לילדים, מכניסים לביתנו אורח חיים בריא ופעיל, נוכל להוות דוגמא ראויה לילדינו. מכאן התוצאה של עודף המשקל (במידה ואחד מכם או מילדיכם סובלים מכך) תהיה ירידה איטית, הדרגתית, חיים פעילים ומאושרים יותר.
בהצלחה לכולם!

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.