מחקר:פלפל חריף שורף יותר קלוריות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

הלשון בוערת כשאוכלים פלפל חריף? זה רק החומר שיסייע לכם לרדת במשקל. מחקר שנערך במרכז התזונה של UCLA מעלה כי ישנו חומר מסוים הנמצא בפלפלים חריפים המסייע לאנשים הנמצאים בתהליך הירידה במשקל.

פלפלים: המרכיב הסודי להרזיה?
המחקר כלל צוות של מדענים אשר גייסו כ-34 אנשים שניסו לרדת במשקל. קבוצת המחקר קיבלה תפריט תזונה דל קלוריות נוזלי למשך 28 ימים. מפעם לפעם, באופן אקראי סיפקו החוקרים לנבדקים כדורים המכילים קפסאיצין (החומר הפעיל בפלפל) או כדורי פלצבו (כדורי דמה) בכדי לבדוק את  השפעתם. מסתבר שאלו שנטלו את הכדורים המכילים קפסאיצין, אותו החומר הבוער לכם על קצה הלשון בזמן אכילת הפלפל, הכפילו את שריפת הקלוריות שלהם במנוחה וגם הראו שריפת שומן גבוהה יותר לעומת אלה שנטלו את כדורי הדמה. לדברי החוקרים: החומר הפעיל מעלה את טמפרטורת הגוף ובכך מעלה את דרישת הגוף ליותר אנרגיה ולקצב מטבוליזם מהיר יותר. צוות החוקרים הודה כי מחקר נוסף בנושא יהיה הכרחי, והם הוסיפו כי לא ידוע להם אם תהיה השפעה דומה על אנשים שמנים או רזים, מאחר והם בדקו את השפעת החומר רק בארוחה אחת, לדבריהם אין להסיק מכאן מסקנות חותכות.
*קפסאיצין הוא חומר טבעי המופק ממרכיבי הפלפל החריף, הוא מצוי בתכשירים שונים המשמשים לשיכוך כאבים ולעתים בתכשירים לדיכוי תאבון.

מערכת כושר ישראל

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.