כשהמשקל לא זז: 5 סיבות נפוצות בדיאטה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

מתאמנים בחדר כושר שעות על גבי שעות ואפילו גרם לא ירד? אתם עושים בדיוק מה שהמאמן שלכם אמר אך עדיין ההשפעה קטנה? אל תיבהלו- לכל זה יש הסבר ואתם ממש לא לבד. קבלו 5 סיבות נפוצות וההסבר שעומד מאחורי כל סיבה.

 

צילום: cc by Pink Sherbet Photography

1. גם לשרירים יש משקל

כשמשלבים בתכנית האימונים גם אימוני כוח תהיו מוכנים לכך שגם המשקל עשוי לעלות במעט. מסת השריר עולה כתוצאה מהאימונים ויכולה להוסיף מעט למשקל הגוף. הדבר הנכון ביותר לעשות בכדי לקבל קצת פרופורציות הוא למדוד את הרכב הגוף (אחוזי שומן), למדוד היקפים (בעזרת סרט מדידה) ואפילו להרגיש על הבגדים. חשוב להבין שהרכב הגוף הוא זה שמשנה ויזואלית ולא רק המשקל.

2. לא רק המשקל משחק תפקיד

אתם מתאמנים במשך חודש ימים ולא רואים הרבה שינוי? לא נורא. אבל מה עם שאר היתרונות הבריאותיים? מה עם ההתנשפות בעת עליית המדרגות שפסקה? לא תמיד היתרונות והתוצאות המתקבלות בתחילת הפעילות הגופנית הן ויזואליות, מערכת הלב מתייעלת, לחץ הדם והכולסטרול יורד והתנועתיות משתפרת. שמעתם כבר על FAT AND FIT ? מחקרים הוכיחו כי עדיף להיות שמן ובכושר מאשר רזה שאינו עושה כלל פעילות גופנית.

3. הזמן יקר -אל תבזבזו אותו

אם חשבתם ששהייה של מינימום שעתיים במכון הכושר תעשה את העבודה, צר לי – טעות בידכם. השהייה בחדר הכושר במשך שעתיים כוללת בתוכה דיבורים מזדמנים סביב חדר הכושר, בקפטריה, בסאונה וכו'. אני מסכים שדיבורים עם מתאמנים אחרים וכוס קפה בקפיטריה הם חלק מחיי החברה, אבל מה עם התוצאות? תזכרו תמיד, הגעתם לחדר הכושר להתאמן ואתם רוצים תוצאות, העדיפו אימון קצר ואפקטיבי מאשר ארוך שלא מוביל לשום מקום.

4. דופק "שריפת שומנים" – יש דבר כזה בכלל?

תשכחו מזה! "דופק שריפת שומנים" או הליכה לשריפת שומנים כפי שמתאמנים רבים מכנים הוא אימון בעצימות נמוכה בדפקים שבין 60-65% מהדופק המרבי, אמנם באימון זה תשרפו אחוז גבוה יותר קלוריות שמקורן בשומן אך מנגד, אימון אינטנסיבי עם דופק גבוה יותר של 80-85% יניב שריפת קלוריות גבוהה יותר בסך הכללי, דבר שיסייע יותר בתהליך הירידה במשקל. תחשבו מה עדיף לכם יותר: לשרוף 250 קלוריות שמתוכן כ-70% קלוריות שמקורן בשומנים או לשרוף 400 קלוריות שמתוכן 50% קלוריות שמקורן בשומנים? כאן אנו למדים כי בעצימות גבוהה יותר לא רק שההוצאה האנרגטית הכללית גבוהה יותר אלא גם אחוז הקלוריות שמקורן בשומנים גבוה יותר. חשוב להיעזר בשעון דופק, לעלות את הדופק בהדרגה ולקחת בחשבון מצבים בריאותיים שונים.

5. להכניס פחות ממה שמוציאים

רבים המגיעים לחדרי הכושר עולים על מכשירי האירובי (הליכונים, אליפטיקלים, אופניים) מבצעים סדר גודל של חצי שעה-עד שעה על אחד מהמכשירים ומסתמכים על שריפת הקלוריות שנמדדה במכשיר. הרוב מרגיש כי בעקבות האימון שנעשה אפשר לפצות על כך באכילה ללא גבולות, פותחים את המקרר ונוחתים על 1000 קלוריות. למה זה קורה? המחשבה שעולה לרוב האנשים היא כי אחרי 1100 קלוריות (לפי מדידת המכשיר כמובן) אפשר לאכול כמעט כל דבר, לא? גם 1000 קלוריות בא בחשבון, הרי הוצאנו יותר באימון…בפועל לא כך הדבר, אין להסתמך על המכשירים בחדר הכושר כאינדיקציה מדויקת להוצאה האנרגטית באימון. המכשירים מותאמים בצורה כללית מידי ולרוב, התוצאה האמיתית פחותה בהרבה מזו הנשרפת בפועל. תחשבו פעמיים לפני שאתם מכניסים לפה כל העולה על רוחכם כדי שלא תצטרכו להתחשבן עם עצמכם ולא להבין אחד כך מדוע.

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.