יורדים במשקל: ישנים יותר- אוכלים פחות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
מחקר חדש שפורסם במגזין האמריקני לתזונה קלינית קבע כי חוסר בשעות שינה מוביל לעלייה בתחושת הרעב ולעלייה בצריכת הקלוריות היומיות, במילים אחרות: תשנו יותר- תאכלו פחות. האם זהו המתכון שיגרום לנו לאכול פחות?
cc by drocpsu

cc by drocpsu

כבר שמענו לא פעם כי שינה טובה תורמת לתהליך הירידה במשקל וחוסר בשעות שינה רק מקשה על התהליך. במחקר התבססו על העובדות הקיימות במשך העשורים האחרונים, וכי חוסר בשעות שינה הוא הגורם הסביבתי שתורם רבות למגיפת ההשמנה.
בעבר כבר נחקרו אנשים בעלי עודף משקל ומצאו את הקשר הישיר בין החוסר לשעות שינה לבין ההשמנה, אבל טרם בדקו את הקשר אצל אנשים במשקל תקין ועל איך זה משפיע עליהם.
במחקר שפורסם ב- American Journal of Clinical Nutrition נבדקו 12 גברים בריאים במשך 48 שעות בלבד. במהלך ה- 24 השעות הראשונות אפשרו לקבוצת המחקר כ- 8 שעות שינה בלילה, וביום השני רק 4 שעות. במהלך 48 השעות של המחקר גילו החוקרים כי הגברים אכלו בממוצע ב-22% קלוריות יותר ביום שבו ישנו רק 4 שעות, וצריכת הקלוריות גם עלתה ב- 560 קלוריות בממוצע.
מכאן אנחנו יכולים לעשות מתמטיקה פשוטה ולהניח כי פחות שעות שינה = יותר שעות אכילה, אבל זוהי לא הסיבה העיקרית לטענת החוקרים: יונקים אוגרים יותר קלוריות בתקופת הקיץ בצורה אוטומטית, כאשר מספר השעות בלילה קצר יותר מהרגיל, כך גופנו מתוכנת לעשות כאשר אנו ישנים פחות. כתוצאה ישירה מכך כפי שראינו, צריכת הקלוריות עולה ומתרחשת עלייה במשקל.
מאת: שי אלנקרי

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.