השמנה הבטנית: הסכנות וההשלכות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
מהי השמנה בטנית?
השמנה בטנית היא לא רק מטרד אסתטי אלא גם מטרד בריאותי רציני ביותר. השמנה תוך בטנית הינה הצטברות של תאי שומן בתוך חלל הבטן והיא נקשרת לאיברים פנימיים. השמנה בטנית או במילים אחרות: ריכוז השומן באזור הבטן עשוי לגרום לקושי באספקת דם, מעלה את רמות הכולסטרול, מעלה את רמות הסוכר בדם ונקשרת ישירות למחלות לב וכלי דם.
השמנה בטנית: יותר ממחצית האוכלוסייה. צילום: cc by Tobyotter
אחוז הסובלים מהשמנה בטנית בישראל ובארה"ב
שכיחות ההשמנה הבטנית שילשה את עצמה בארה"ב במהלך 40 השנים האחרונות. מהמחקרים האחרונים בארה"ב עולה כי בקרב בני ה-20 פלוס, שכיחות ההשמנה הבטנית עומדת על 46%, כאשר אצל נשים ההשמנה הבטנית גבוהה יותר ועומדת על 55%, לעומת שיעור של 37% אצל גברים.  על פי נתוני משרד הבריאות, בישראל יותר מ-50% מהאוכלוסייה הבוגרת סובלת מדרגות מסוימות של השמנה.
מה הפתרון?

לא חייבים רק בטן שטוחה. על פי האיגוד הקרדיולוגי האירופי והמרכז הלאומי לחינוך למניעת כולסטרול ישנו קשר הדוק בין מידת המותניים לבין מחלות לב וכלי דם. לפי המלצות,  היקף המותניים הרצוי אצל גברים הוא לא יותר מ: 102 ס"מ. אצל נשים היקף המתניים הרצוי הוא לא יותר מ: 88 ס"מ. הפתרון לשכיחות ההשמנה הבטנית וההשמנה בכלל הוא אימוץ אורח חיים בריא, איך לא? שלבו פעילות גופנית של לפחות 3 שעות בשבוע יחד עם תזונה נכונה ומאוזנת, הימנעו מעישון ואתם בדרך הנכונה לגוף בריא יותר. הידעתם כי פעילות גופנית יכולה להפחית את הסיכון למחלות לב ב-40% ואת הסיכון לשבץ ב-25%? אז מה יש לכם להפסיד?

מאת: שי אלנקרי

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.