אחד על אחד עם מאמן הכושר יואל וינרוט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

'הגשמתי חלום' כך אמר לי יואל לאחר הפעם הראשונה שפגשתי אותו. הוא הגשים חלום והקים סטודיו לאימון פונקציונלי במרכז רמת גן. ככל שהעמקתי ושאלתי יותר גיליתי סיפור יפהפה ומעורר השראה. ראיון אישי עם יואל וינרוט.

 

יואל וינרוט
צילום: יואל חזן. יואל וינרוט

 

ספר לנו בקצרה איך הגעת לספורט?

 

הייתי ילד שגדל בסביבה חרדית, הספורט לא היה חלק משמעותי בעולם שלי. עשיתי את השינוי דרך אימוני קארטה שהובילו אותי להמשיך ולעסוק בספורט כדרך חיים. אפשר לומר שהספורט שינה אותי מהקצה וגרם לי להבין הרבה על עצמי ועל התקשורת עם הסובבים אותי."

 

אילו אימונים אתה מעביר מידי יום?

 

"בסטודיו שלי אני משלב כמה עולמות כושר ביחד – בדגש על תנועה, כוח מתפרץ, שיווי משקל, יציבה וכל מה שעוזר להתמודד עם האתגרים בחיי היום יום."

כמה זמן כבר בתחום ומה הרקע שלך?

 

"אני כבר 4 שנים בתחום, עברתי הכשרה במכללת שיאים באוניברסיטת תל אביב. אני בוגר קורס מאמנים בכירים, קורס לעבודה עם ילדים, התמחות בשיקום פציעות, אימון פונקציונלי, תזונה ושלל קורסים משלימים כמו מתיחות ואתלטיקה."

 

צילום: שרון חזן
צילום: שרון חזן

איפה אפשר למצוא אותך?

 

"אפשר למצוא אותי בסטודיו שלי כמובן שהוא הבית הראשון שלי, בראש ובראשונה אני מאמין בתנועה, בשיטה שמשלבת בין עולמות שונים ומתאימה לכל מתאמן לפי הצרכים האישיים שלו:

שילוב של אקרובטיקה, אתלטיקה, משחקי כדור, פארקור, גלישה, יציבה וטיפוס. המכנה המשותף להכל זה תנועה, אדם נועד לנוע.

 

צילום: שרון חזן
צילום: שרון חזן. "הסטודיו שלי – זה הבית השני שלי".

 

אביזר שהיית לוקח  לאי בודד…

 

"מכל האביזרים שיש בסטודיו, ויש לא מעט, הייתי לוקח כדור. התרגילים עם כדור מאוד מגוונים ומשלבים כוח וסיבולת. חוץ מזה שכדור מסמל את התנועה שחשובה מאוד בחיים."

 

מה הסיבה המרכזית בגללה נכנסת לתחום?

"בילדותי היו לי קשיים חברתיים וחוסר בביטחון עצמי. במטרה להתגבר על המכשולים שנוצרו לי בחיים הכרתי את עולם הקרטה ומיד לאחר מכן עברתי קורס לאימון כושר גופני. הספורט שינה לי את החיים בכל המובנים, מילד לא  מקובל חברתית הפכתי להיות מי שאני היום עם ביטחון עצמי, מנהל עסק, מדריך מתאמנים ועם המון חברים.

את הדרך  שעברתי אני מעביר גם לילדים שאני מאמן וגם לבוגרים. אין מכשול שאי אפשר להסיר."

 

צילום: שרון חזן. "הספורט העלה לי את הביטחון ועיצב אותי"
צילום: שרון חזן. "הספורט העלה לי את הביטחון ועיצב אותי"

 

מה כל כך מושך אותך בכלל בתחום הכושר?

 

"בעיקר קשר עם אנשים והיכולת להשפיע על דרך חיים, זאת זכות גדולה שנפלה בחלקי להיות גורם שמשנה, גם אם במעט, את החשיבה ואת היכולת להאמין בעצמך בכל מצב. הספורט משנה את חיי היום יום ומוסיף לשגרה צבע."

 

מוטו  לאורח חיים אקטיבי

 

"המוטו שלי קשור בתנועה. כל מי שמגיע אלי אני מדגיש בפניו שהתרגילים באימון ישפיעו ישירות על אורח חיים נכון ובריא יותר, כמו איך להרים חפץ מהרצפה, איך לשפר את היציבות, אפילו איך לשבת נכון במשרד ולקום מהמיטה בבוקר. הדברים הקטנים בחיים הם שעושים את ההבדל."

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.