מישל אובמה בקמפיין נגד השמנה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
מישל אובמה לוקחת את מצב השמנת הילדים בארה"ב לידיים. בקרוב היא תצא עם קמפיין חדש להתעוררות המצב המחמיר בארה"ב לאור העובדה שגם ביתה הקטנה התחילה להיכנס למעגל ההשמנה, ובזכות מספר שינויים קטנים הצליחה להכניס את המשפחה לחיים מאוזנים ובריאים יותר.
לוקחת את העניינים לידיים. צילום: cc by Story Accents
מישל אובמה האישה הראשונה עסוקה נמרצות בימים אלה לקראת עליית הקמפיין החדש בראשותה העוסק במצב ההשמנה של הילדים בארה"ב. מישל אובמה אומרת שגם היא קיבלה השכמה יום אחד מהרופא של ביתה שהתריע בא על תחילת ההשמנה.
האתגר של מישל הוא: לדאוג לצריכה מומלצת של קלוריות יומיות
תהליך ההתקדמות יהיה: ירידה באחוזי הילדים השמנים בארה"ב

גברת אובמה מוסיפה: "הורים בדרך כלל מזהים שילדיהם אינם אוכלים מסודר וגם לא מתאמנים אבל איכשהו אנחנו בטוחים שלנו זה לא יקרה, ההשמנה של הילד לא תגיע אלינו, וזה המקום ממנו גם אני מגיעה".
"אפילו באותו הזמן לא הייתי בטוחה מה אני עושה עם האינפורמציה הזו של ה-BMI הגבוה, ידעתי שאני צריכה לעשות משהו אבל לא ידעתי מה, עד שהבנתי שאני צריכה להנהיג את משפחתי בדרך שונה" אובמה עוד אומרת: בחודשים לאחר מכן החזרתי את המשפחה למסלול, הורדתי את שעות הצפייה בטלוויזיה, הקפדתי על גודל המנות בארוחות, דאגתי לחלב רזה בבית, מים במהלך היום ובארוחת צהריים במקום שתייה מתוקה, ענבים על השולחן כחלק מארוחת הבוקר, תפוח עץ בצהריים וירקות בשלל צבעים. השינויים הקטנים שעשיתי הם השינויים הגדולים והמהותיים שהובילו לתוצאות.
אחרי תקופה שבה הקפידו על אורח חיים בריא ואקטיבי יותר, התוצאות לא איחרו לבוא, ובביקור אצל רופא המשפחה והדיאטן שמחו לגלות את השינויים. מישל אובמה תטביע חותמה בתחילת הקמפיין בשבוע הבא ב- YMCA שבאלכסנדריה-וירג'יניה, יחד עם עוד שורה של אנשי מערכת הבריאות האמריקאית. הנתונים בארה"ב מדווחים כי כמעט כל ילד שלישי הוא שמן ו-2 מתוך 3 אמריקאיים בוגרים סובלים גם כן מהשמנה. האם הגברת הראשונה תצליח לעשות את השינוי? האם תקום דמות ישראלית שתנסה לחולל את השינוי גם בישראל?
מאת: שי אלנקרי

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.