7 עצות למתאמן המתחיל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

רגע לפני שאתם מסתערים על חדר הכושר ורוכשים אביזרים מתאימים להתחלת האימונים, זה בדיוק המקום ל- 7 עצות להתחלה נכונה של פעילות גופנית, דקה לפני שרצים לסדרת אימונים מפרכת.

הבעיה אצל מתאמנים חדשים אינה קשורה דווקא לסוג האימון הנבחר אלא בסוג התרגילים ובעצימותם. לעיתים, הרצון להיכנס לכושר ולעצב את הגוף בדרך המהירה גורמים לרובנו לבחור בתרגילים קשים יותר ולעלות את אינטנסיביות האימון. רגע לפני שתדרכו בחדר הכושר בפעם הראשונה או לאחר הפסקה ממושכת, קחו 7 עצות ששוות זהב:

עצות למתאמן המתחיל

1. נעליים – דאגו לנעל ספורט מתאימה. אחד המאפיינים החשובים בעת בחירת נעלי הספורט הוא סוג הנעל. בזמן שהחנויות מוצפות במגוון רחב של דגמים ואפשרויות חשוב שתבחרו נעל המותאמת לסוג הפעילות אותה נבצע. בעת הגעתכם לחנות הספורט בקשו מהמוכר, עזרה וספרו לו בדיוק מהי מטרתכם. אם ריצה נמנית על המטרות שלכם אולי תתעניינו גם במדריך לבחירת נעלי ריצה.

2. מדריך כושר – ממש בעת ביקורכם הראשון בחדר הכושר, שבו עם מדריך חדר הכושר וספרו לו על המטרה שלכם, על ההיסטוריה שלכם ועל כל מגבלה שיכולה לצוץ במהלך האימון. מדריך הכושר יאסוף את הנתונים וידאג לתת לכם תכנית אימון מותאמת לצרכים שלכם.

3. היפגשו עם רופא – חובה להיבדק אצל רופא לפני תחילת הפעילות בכדי לוודא שמצבכם הגופני מאפשר אימון בחדר הכושר. אל תדלגו על נושא זה.בכל אופן במרבית חדרי הכושר יאסרו על תחילת פעילות גופנית טרם הצגתם אישור רפואי.

4. היו סבלניים – ידוע שבהתחלה רוצים הכל כאן ועכשיו. חשוב לזכור שאי אפשר להגיע from zero to hero בין לילה, ולכן הסבלנות היא חלק מרכזי בהתמדה ובהצלחה שלכם להפוך את תהליך האימונים לאורח חיים.
5. עשו כבוד לחימום – אל תוותרו על חלק חשוב זה. לחימום יש חלק נכבד בהכנת הגוף לקראת האימון ולכן מומלץ להקפיד לבצעו. גם 7-10 דקות של הליכה או רכיבה בקצב בינוני יכולים לעשות את העבודה.
6. היזהרו ממוטיבציית יתר – זה בדרך כלל מאפיין אנשים חדשים המוכנים להקריב ולעשות הכל תמורת הגוף הנחשק. אנשים אלה מוכנים להגיע לחדר הכושר מידי יום ולבלות בו 3 שעות בכל פעם. יודעים לכמה זמן זה מחזיק? בדרך כלל לא יותר מחודש או חודשיים. בשביל שגם אתם לא תהיו בין אלה שמצליחים "לסחוב" את הפעילות הגופנית לפרק זמן קצר בלבד, חשוב שתתאימו אותה לאורח החיים שלכם. 3 פעמים בשבוע למשך 45 דקות בכל פעם יכול להתאים עם העבודה שלכם? מצוין, אל תתייאשו ותרימו ידיים, פשוט המשיכו ותיווכחו שגם כך התוצאות לא יאחרו לבוא. זכרו שלפעמים עודף מוטיבציה יכולה לקחת אתכם למקומות אליהם לא רציתם להגיע.

7. הדרגתיות – דאגו לבצע את תכנית האימון שלכם בהדרגתיות לפני שאתם מעלים הילוך. גם אם התאמנתם בעבר אל תשכחו שמצב הגוף לא כפי שהיה ובכדי להחזירו למצבו הקודם יש לפעול בהדרגתיות. את העומסים והמשקלים תעלו אט אט לפי יכולת פיזית ולא רק לפי רצון הראש, אך לגמרי אל תרגישו שאתם נקרעים בכל אימון, זו לא המטרה. הדרגתיות היא המפתח לכושר גופני טוב יותר עם גוף מעוצב וללא פציעות מיותרות.

מאת: שי אלנקרי

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.