משדרגים את האימון בחדר הכושר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
מה לא נאמר על האימונים בחדר הכושר? מה "מעצב" יותר ומה "מעצב" פחות. יותר חזרות ויותר סטים? או פחות? להיכנס לשיעורי ספינינג או זומבה? אם האימון בחדר הכושר זה דרך חיים עבורכם, אתם בטח יודעים על מה אני מדבר. אינספור ספקולציות ו"טריקים" לבטן שטוחה, ישבן מוצק או ידיים משורטטות נשמעות בכל פינה בחדרי הכושר והסטודיו, אך האם יש דרך אחת שתעשה זאת עבורנו בצורה הטובה ביותר? האם יש דבר כזה "האימון המושלם"? את השאלות הללו שאלתי את עצמי הרבה יותר מפעם אחת, אך לצערי (ואני גם תמיד אומר למזלי) אין דרך אחת וגם לא 10…יש הרבה יותר.
"האימון המושלם" הוא דבר מאוד אינדיבידואלי ומשתנה בהתאם לצרכים והמטרות של כל אחד מאיתנו. אני באופן אישית אוהב גיוונים באימונים. לעולם לא תמצאו אותי עושה את אותה תכנית אימון או באותו השיעור פעם אחר פעם. בעיני, האימון האמיתי הוא האימון ממנו אתם הכי נהנים, ובזכותו גם תוכלו להתמיד בפעילות גופנית לאורך שנים על גבי שנים. נו…אז אתם בטח עדיין רוצים לשדרג את תכנית האימון הקיימת או לרענן אותה לאחר תקופה ממושכת. הנה 6 דרכים פשוטות אותם תוכלו לאמץ ולעשות כדי לשדרג את האימון וליהנות ממנו הרבה יותר.

יכולים להרים? אתם גם יכולים להחזיר.

1.הדרך הישנה: אימון במכשירי כוח מקובעים לחיזוק השרירים

ההמלצה שלי: אפשר להמשיך להתאמן על מכשירי הכוח המקובעים, אך עשו זאת בשילוב של תרגילי כוח עם משקולות חופשיות.
יתרונות האימון: לאימון עם משקולות חופשיות יש אינספור יתרונות, כמו: טווחי תנועה גדולים יותר, מסייע בשיפור איזון הגוף, מפעיל יותר שרירים בו זמנית וגם שורף יותר קלוריות.

2. הדרך הישנה: לבצע פעילות אירובית ארוכה וקבועה כדי לשרוף כמה שיותר קלוריות ושומנים

הדרך המומלצת: הכניסו אימוני אינטרוואלים לתכנית האימון. אימון אינטרוואליים או בעברית: "אימון הפוגות" אשר המאפיין העיקרי שלו הוא הקצב המשתנה של העצימויות המשלבות בין הקצב המהיר לאיטי.
היתרונות של האימון: מהיר יותר, קצר יותר, אינטנסיבי יותר ושורף לא פחות.

3. הדרך הישנה: לבצע יותר כפיפות בטן "לחיזוק והשטחת הצמיגים"

אם בעבר נהגו לחשוב כי האימון בחדר הכושר לשיפור הכוח וחיזוק שרירי הבטן היה בחזקת "הרם כפי יכולתך" או "עשה כמה שיותר" הרי שהיום העבודה בחדר הכושר מקבלת רבדים חדשים וזאת בזכות המודעות לשרירי ה-core. אני תמיד אומר: כשזה מגיע לאימון גופני האיכות חשובה הרבה יותר מהכמות.
ההמלצה שלי: שלבו בתרגילי הבטן שלכן גם אימונים סטאטטיים. כבר הוכח יותר מפעם כי תרגילים סטטיים יעילים לא פחות מתרגילי בטן קלאסיים של מאות חזרות. תוכלו להיעזר במגוון התנוחות משיעורי הפילאטיס והיוגה, שם בטוח תמצאו משהו מועדף עליכם הרבה יותר. אז למה אנחנו מחכים? תפסיקו לספור כמות, תתחילו לשים לב לאיכות…

4. הדרך הישנה: אימון משקולות – זה נחמד וזה טוב אבל יש עוד

בדיוק בטיפ הקודם רשמתי כמה מומלץ לשלב משקולות חופשיות באימון עם "מכונות מקובעות" ועכשיו אני מוסיף. אל תטעו: עדיין אפשר לשלב באימון הכוח גם את המכשירים המקובעים יחד עם המשקולות החופשיות, אבל כשזה מגיע למשקולות חופשיות…בוודאי שיש עוד…
ההמלצה שלי: אני ממליץ לשלב את אימון המשקולות החופשיות יחד עם משקולות הקטלבלס'. משקולת הקטלבלס' אמנם נראית כמו משקולת מימי הביניים אבל ללא ספק היא מתיימרת להיות הדבר הבא בתחום האימון הגופני.
יתרונות האימון: אחרי הכל באימון אחד ניתן להפעיל כל הרבה ממרכיבי הכושר הגופני כגון: כוח, סיבולת, גמישות, שיווי משקל ואפילו מהירות. משקולות הקטלבלס' מאמנות את הגוף ויוצרות תנועה אחידה המתחילה בעיקר בהנפה. הרעיון בבסיס הקטלבלס' הוא הידית שמרחיקה את המשקל מהגוף להבדיל ממשקולת רגילה, בכך למעשה ההנפה היא זו שמעיפה את הגוף למטה, דבר הגורם לנו לנסות לאזן את הגוף ובכך לגייס את מרבית השרירים בו זמנית.
היתרונות של האימון: מוסיף עניין, אתגר ומחזק את שרירי הליבה (ה-CORE).

5. הדרך הישנה: לבצע 3 סטים של 10 חזרות בכל תרגיל

אין זה אומר שקיבלתם תכנית אימון ממאמן הכושר שלכם לפני שנתיים ואתם עדיין ממשיכים באותה הדרך גם היום…
ההמלצה שלי: תתחילו לגוון. חזרו למדריך הכושר במקום בו אתם מתאמנים מיד 4-8 שבועות ובקשו לשנות את תכנית האימון. תתחילו לשנות את מספר החזרות, הסטים ואפילו שנו עם המשקלים והעצימויות.
היתרונות של האימון: הגיוון הוא המפתח להפגת השעמום ולתוצאות טובות יותר.

6. הדרך הישנה: שעורי מדרגה או עיצוב כדי "לחטב את הגוף"

תמיד ידעתם ששעורי "עיצוב וחיטוב" או מדרגה הם "השעורים הטובים" ביותר לשריפת קלוריות ולעיצוב הגוף. נכון. אלו עדיין שעורים טובים ואני לא ממעיט בערכם. אבל חשבתם פעם להיכנס לשיעור אחר או לגוון?
ההמלצה שלי: יש מגוון רחב של שעורי סטודיו אשר מוצעים בכל חדר כושר וסטודיו, החל מהשעורים הוותיקים כמו: ספינינג, קיקבוקס, יוגה ופילאטיס וכלה בשעורים החדשים שמסעירים את זירת הכושר העולמית כמו: זומבה, דראמס אלייב, ריקוד על עמוד, TRX, אימונים פונקציונאליים ועוד.
יתרונות השעורים החדשים: הגיוון בשעורים יכניס הנאה חדשה ועניין באימונים וכתוצאה מכך גם תוכלו להתמיד בפעילות לאורך זמן.

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.