5 סיבות למה כדאי לשתות כוס קפה לפני אימון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

קפה מגביר את תחושת הרעננות, משפר ביצועים ומתאימים לסוגים שונים של ספורט עבור אנשים שרוצים לחטב את הגוף ולשרוף קלוריות. חוץ מזה, נוח מאוד לשתות אותו לפני אימון והאמת שאין סיבה לוותר עליו. הנה כל הפרטים.

אימון גופני הוא שיטה מצוינת לשמור על הבריאות, ליהנות מתחושת סיפוק ועל הדרך גם לחטב את הגוף. אבל מה אם היינו אומרים לכם שבעזרת כוס קפה אחת תוכלו לשדרג עוד יותר את התוצאות? קבלו את כל הסיבות לכך:

סיבות טובות לשתות קפה לפני אימון
סיבות טובות לשתות קפה לפני אימון

1. תחושת רעננות

לא צריכים להיות רופאים בשביל להרגיש אחרת לאחר כוס קפה. הקפה יסייע לכם לקום מהמיטה בשעות הבוקר כדי לצאת להליכה, יעודד אתכם לרוץ אחר הצהריים ואף יעזור לחזור לשגרה. הקפאין מגביר את תחושת החיוניות ומעלה את הרעננות. תחושת הרעננות היא חלק בלתי נפרד מרשימת היתרונות של הקפאין וכדאי להשתמש בה.

2. שיפור ביצועים

בעוד תחושת הרעננות היא מנטאלית ותפקידה להעביר אתכם מהסלון לחדר הכושר, השיפור של הביצועים מתבצע תוך כדי האימון הגופני. כדאי לשתות כוס קפה לפני אימון כדי לשפר את הביצועים בכל שלב ועל מנת לעמוד בתכנית אימונים מסודרת. בעזרת הקפאין אפשר לעבור משלב לשלב בתכנית הדרגתית, לתרום לכוח הסיבולת של השרירים ולעזור לגוף לעמוד בעומס של פעילות מאומצת.

3. התאמה לסוגים שונים של ספורט

הספורט שבו תוכלו לנצל את חומצות השומן כמקור אנרגיה הוא גם זה שנחשב למתאים ביותר לצריכת קפאין. את התוצאות המעולות תוכלו לראות למשל בעת שתיית כוס קפה לפני פעילויות אירוביות כמו ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה, חתירה והליכה.

למעשה, כל פעילות אירובי שגורמת לכם לעבוד על הסיבולת שלכם ומאידך לא לעבור את הסף האנאירובי תנצל את חומצות השומן ותעודד את שריפתן. כמו כן, אימון הפוגות אירובי מתאים גם הוא למי שרוצה לשפר ביצועים.  עם כוס קפה ותרגישו חופשי לשנות קצב תוך כדי פעילות ולהוסיף אימוני נפח.

4. שריפת שומן מוגברת

צריכת קפאין מעלה את שריפת הקלוריות בגוף ומשולבת לעיתים קרובות בטיפול בהשמנה. כוס קפה אחת מעלה את ריכוז חומצות השומן החופשיות בדם ואת פעילות האנזים שמפרק את רקמת השומן. מכאן המסקנה ברורה: השילוב בין קפאין לאדרנלין מעלה את קצב פירוק השומן ומסייע לכם לשמור על משקל גוף תקין.

5. נוחות!

כמעט לכל אחד מאתנו יש מכונת קפה בבית או במשרד והיום כבר לא צריך להתאמץ בשביל להשיג קפה טוב, זמין ואיכותי. אין גם צורך לשלם עשרות שקלים על כוס קפה בחדר הכושר והנוחות היא פקטור משמעותי. רצוי לנצל את המכונה שיש בבית על מנת להתפנק עם אספרסו או הפוך, לצאת לאימון בתחושת רעננות ולסיים אותו עם ביצועים מעולים מתמיד.

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.