5 סיבות להתחיל ולאמן את הליבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שרירי הליבה ( ה-CORE) הם השרירים הפנימיים המהווים את מרכז הכוח של הגוף. השרירים מורכבים משרירי הבטן והגב הפנימיים ורצפת האגן.  באימון מרכז הכוח של הגוף עובדים על שיווי משקל, משלבים תנועה קלה, כוח וגמישות.  אימון שרירי הליבה חיוני לכל אחד מאיתנו, שרירים חלשים יפריעו לתנועות היומיומיות שלכם וזאת מכיוון שהם אלה המעבירים בצורה ישירה כוח לידיים ולרגליים. אז אם עדיין לא השתכנעתם הנה 5 סיבות להתחיל ולאמן את שרירי ה-CORE
שרירים חלשים יפריעו לתנועות היומיומיות. צילום: מקסים גולובנוב
1. להיראות טוב יותר
אימון השרירים מסייע בשיפור המראה הוויזואלי וזאת בעקבות המודעות לזקיפות קומה, יציבה ואיסוף המרכז.
2. משפר את התפקוד היומיומי – הפונקציונאלי
פונקציונאלי הוא דבר שימושי או תפקודי. תנועה פונקציונאלית היא תנועה בעלת מטרה שימושית בתפקוד היומיומי כגון עליית מדרגות, הליכה, ישיבה וקימה, הרמה ונשיאה, דחיפה ומשיכה. באימון הפונקציונאלי מרוויחים הן את חיזוק שרירי הליבה (ה-CORE ) והן משפרים את התפקוד היומיומי.
אימון על שרירי ה- CORE : לתפקוד טוב יותר
3. שיפור היציבה
חיזוק שרירי הליבה ( Core ) הם השרירים התומכים בחגורת המותנים מכל הכיוונים (שרירי הגב התחתון, שרירי הבטן, שרירי רצפת האגן,  והסרעפת). חיזוק שרירים אלו תורם לשיפור היציבה ולחוזק עמוד השדרה.
4. מאתגר ומפחית את הסיכון לפציעות

באימון שרירי הליבה אנו דואגים לייצב את האגן בזמן ביצוע התנועה ומקפידים על נשימה נכונה, במצב כזה לא רק שלא נבזבז כוח, אלא שגם נמנע תנועתיות מיותרת של אזור עמוד השדרה, דבר המפחית את הסיכוי לפציעות מיותרות.
5. אימון מגוון ומהנה יותר
באימון שרירי הליבה משלבים תנועות אופוזיציה של יד נגדית לרגל, משלבים תנועות העוברות את קו האמצע ומשפרים את היכולת הקואורדינטיבית. יחד עם זאת עובדים לא מעט על שיפור שיווי המשקל, מטפחים את היציבה והתנועה המודעת. באימון שרירי ה-CORE עובדים בעיקר עם כדורים גדולים, Bosu (חצי כדור), משטחים מערערי שיווי משקל, גלילים, משקולות חופשיות, קטלבלס', כבלי TRX, גומיות ושאר אביזרי אימון מגוונים.


מאת: דביר אלנקרי

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.