כמה שורפים? 5 פעילויות והקלוריות הנשרפות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

איזו פעילות גופנית שורפת הכי הרבה קלוריות בזמן נתון? שחייה, רכיבה על אופניים, אולי הזומבה? באיזה אופן נבצע את הפעילות כך שהמפרקים השונים "יסבלו" הכי פחות? לפניכם 5 סוגי פעילות, בהן נוכל להוציא את כמות האנרגיה המקסימאלית ועם לחץ מינימאלי על המפרקים.

שורפים קלוריות ושומרים על המפרקים

1. זומבה:  350 קלוריות בממוצע, במהלך 45 דקות.

כאשר מדובר ברמת פעילות קלה, מבט מהצד על הריקוד שבצעדיו הקטנים כבש את העולם עלול להטעות. במהלך הריקוד ניתן להיתקל בכמות רבה של הסחות דעת המגיעות מהמוסיקה הקצבית ומהתנועות המהירות והמשעשעות. לפיכך, קל שלא לשים לב עד כמה העצימות בה אנו עובדים גבוהה. הריקוד עשוי להיות בחירה טובה גם לבעלי שגרת האימונים הקבועה. עבור אנשים רבים, פעילות קבוצתית היא מצרך חשוב ומהנה, שלא פעם גם מתגלה כסיבה העיקרית להישארותם בתוך מסגרת האימונים.

2. טיפוס מדרגות: 429 קלוריות בממוצע, במהלך 45 דקות.

פעולות חוזרות ונשנות המתבצעות על מכשיר ה – steper (המדמה את הפעילות) או אימון מדרגות קופצני במיוחד המתבצע מחוץ לכותלי חדר הכושר או הסטודיו? פעילויות אלו שונות ויחד עם זאת דומות. המשותף ביניהן הוא שכאשר הרגליים מונפות כלפי מעלה, המשקל נוטה כלפי מטה. ביצוע ההנפה האוטומטית מוביל לעוצמת פעילות בינונית עד נמרצת, וכתוצאה מכך לעלייה בשריפת הקלורית והדופק. מתחילים את האימון בהרגשה של עייפות ותשישות? עדיף לעלות על המכשיר מאשר לבצע את אימון המדרגות שבמהלכו שיווי המשקל מאותגר עד לרמות הגבוהות ביותר. לאימון מדרגות המבוצע במצב של עייפות עלולות להיות תוצאות גם קשות.

3. רכיבה על אופניים: 381 קלוריות בממוצע, במהלך 45 דקות.

לפעילות זו דרושים בתחילה זוג אופניים המותאמים לרוכב. התאמה נדרשת לצורך שמירה על בריאות המפרקים ומניעת כאבי גב, ברכיים וצוואר, העלולים לקרות במידה ואינה מושלמת. דרך נוספת לשרוף קלוריות, להקפיץ את הדופק וליהנות ממוסיקה סוחפת היא באימון על אופני הספינינג. גם כאן ההכנה מראש חשובה לא פחות. מושב אופניים מרופד לצורך נוחות ומניעת כאבי ירכיים וישבן לאחר האימון. נעליים מיוחדות המתחברות לקליפס המקשר בינם לבין הפדל מאפשרים לבצע תנועה חלקה ורציפה יותר, יחד עם עבודת שרירים יעילה יותר.

4. מכשיר האליפטי: 333 קלוריות בממוצע, בקצב מתון של 45 דקות.

הלחץ הנוצר על המפרקים במהלך פעילות על מכשיר האליפטי נמוך מאוד. הוא קל לשימוש, דרך בטוחה וקלה לרוב האנשים להתחיל להתאמן. אליפטי המאפשר את הנעת פלג הגוף העליון מומלץ יותר, על מנת לגייס קבוצות שרירים נוספות שאף יאיצו את שריפת הקלוריות והשומנים. חיפשתם מכשיר שבאמצעותו הזרועות ינוחו קצת מפעילות ולא מצאתם? טוב שכך. במחקר מסוים שנעשה נכתב כי הישענות פלג הגוף העליון על מכשיר הכושר במהלך הפעילות, מקטינה את יעילותה.

5. שחייה: 333 קלוריות בממוצע, במהלך שחייה בסגנון חופשי בקצב איטי עד בינוני למשך 45 דקות.

השחייה ממתנת את הלחץ על המפרקים. הסובלים ממשקל יתר ומבעיות מפרקים ימצאו בה פעילות יעילה במינימום התנגדות.       שחייה במשך 30 דקות בקצב איטי בתור התחלה, תוכל לסייע בתהליך הירידה במשקל, בשיפור טווחי תנועה, גמישות  וסבולת לב ריאה.

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.