ביטוח תאונות אישיות – שקט נפשי בחדר הכושר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

הדרך לשקט נפשי בחדר הכושר היא לבנות תכנית אימונים סדורה ולהקפיד על כללי הזהירות. בנוסף, כדאי להצטייד בביטוח תאונות אישיות שיבטיח פיצוי כספי וטיפול רפואי מקיף במקרה של תאונה. הנה המדריך המלא.

פציעות בחדר הכושר
שקט נפשי בחדר הכושר

רוב המתאמנים מגיעים לחדר כושר בלי תכנית אימונים סדורה. מצב כזה לא רק פוגע בניצול הפוטנציאל ועמידה ביעדים, אלא גם עלול להסב נזקים גופניים בלתי הפיכים. הדבר החשוב ביותר הוא לערוך בדיקות רפואיות ספורטיביות ולהתאים את תכנית האימונים לנבדק, למצבו הבריאותי ולכשירותו. כמו כן, אין שום סיבה לאמץ תכנית אימונים ספונטנית ותמיד כדאי לקבל הנחיות מתאימות.

המלצה לא פחות חשובה היא להתאמן עם סרגל מאמצים ולפעול בהדרגה כדי שהגוף יוכל לבצע את השינויים הפיזיולוגיים הנדרשים ממנו. במקביל, יש להתאים בין אורח החיים החדש לבין האימון הגופני מבחינת מספר שעות השינה בלילה וכמובן הקפדה על תזונה. כדאי גם לבנות תכנית אימון מגוונת ולשלב בין אימונים אירוביים כבסיס לבין אימוני כוח, גמישות ומהירות.

חדר כושר
חובה לעבוד עם סרגל מאמצים מבוקר

לא רק בגלל תכנית אימונים שגויה – כל הסיבות לתאונות בחדר כושר

גם מי שמשקיע בבניית תכנית אימונים עלול למצוא את עצמו מתמודד מול תופעות לא רצויות בחדר הכושר. תאונות הן חלק בלתי נפרד מאימונים אינטנסיביים והן עלולות לפגוע במוטיבציה, בביצועים וכמובן בגוף. רוב התאונות בחדר הכושר נגרמות בגלל שימוש לא נכון במכשירים, אך יש גם סיבות שקשורות לתחזוקה לא אחראית של נציגי המכון עצמו.

במקביל, כדאי לזכור שהרבה תאונות נגרמות בגלל חוסר זהירות, עומס על הגוף או ניסיון לשלב בין מספר תרגילים שלא מתאימים אחד לשני. אפילו ביקור בחדר כושר עם חברים או בני זוג עלול להסב את תשומת הלב שלנו מהתרגיל ולגרום לכך שנעבור תאונה. בנוסף, יש מכוני כושר שמציעים סדנאות מיוחדות אך לא בודקים מי כשיר להגיע אליהן. השתתפות בסדנה בלי הכנה מוקדמת מעלה את הסיכוי לתאונות והיא עלולה לפגוע בבריאות הכללית, בתזונה ובאיכות השינה.

איך החוק מגן עלינו בחדרי הכושר?

חוק מכוני כושר ופקודת הנזיקין קובע כללים שחלים על חדרי כושר בכל רחבי הארץ. הוא נחקק בשנת 1994 ומאז שימש כבסיס להגשת שורה ארוכה של תביעות נזיקין נגד חדרי כושר, מכוני טיפוח, מכוני קאנטרי ועוד. מלבד חובה של נוכחות מדריך בעל הכשרה מתאימה שתפקידו לפקח על האימון וללמד את הנוכחים כיצד להשתמש במכשירים השונים, החוק מחייב חדרי כושר לצרף אליהם רק מתאמנים שהציגו אישור רפואי מתאים.

עם זאת, לפי החוק אין קביעה מדויקת לגבי הרופא שמנפיק את האישור הרפואי ואין גם דרישה לחידוש האישור בתום תקופה מסוימת. המשמעות היא שאדם יכול לרכוש מנוי, לקבל אישור רפואי כשמצבו תקין אך עם הזמן לסבול מבעיה רפואית – ובמקרה כזה לא חלה עליו האחריות של המכון. הוא לא יוכל לקבוע את המכון בגין רשלנות ולא תהיה לו שום אפשרות לקבל פיצוי כספי כדי לממן טיפול רפואי.

לאור האמור לעיל קל להבין מדוע הדרך הטובה ביותר להשיג שקט נפשי בחדר הכושר היא להצטייד בביטוח תאונות אישיות. מתאמן בעל ביטוח תאונות אישיות יכול לתבוע את חברת הביטוח שלו, גם אם התאונה לא קרתה בעקבות רשלנות של חדר הכושר או בשל העובדה שבעליו לא צייתו לחוק. במקרים כאלה, סכום הפיצויים ייקבע בהתאם למפרט הרשום בפוליסה והוא עשוי להיות גבוה במיוחד. תאונות בחדר כושר קורות גם למתאמנים המנוסים ביותר ועדיף להצטייד מראש בפוליסת ביטוח ייעודית כדי להשיג את הטיפול הרפואי הטוב ביותר, לחסוך עוגמת נפש ולמנוע נזקים בלתי הפיכים.

מה עושים כדי להגיש תביעה לאחר תאונה בחדר הכושר?

מתאמן בעל פוליסת ביטוח תאונות ושברים של ביטוח תאונות אישיות יוכל לקבל פיצוי מיידי ובסכום מוסכם וידוע מראש, בהתאם לחבילה הנרכשת. ביטוח כזה מכסה למשל פיצוי יומי עבור אשפוז כתוצאה מתאונה בטווח של 150-450 ש"ח ליום, ופיצוי חד פעמי עבור שבר בסכום שנע סביב 15 אלף ש"ח. פיצוי חד פעמי עבור נכות או מוות מתאונה יינתן לבעלי הפוליסה בסכומים של 70-100 אלף ש"ח ומעלה.

כדאי למתאמנים להתאים את פוליסת הביטוח שיש ברשותם לכל תחביב חדש שהם מתכוונים לאמץ בחדר הכושר. יש לעדכן את חברת הביטוח על פעילות הכושר ולוודא את אמינות הפרטים בהצהרת הבריאות. מסירת מידע כוזב עלולה לעכב את תשלומי הביטוח ובמקרים מסוימים אפילו למנוע אותם.

במקרה שבו מתרחשת חלילה תאונה בחדר הכושר, יש לדאוג לתעד כמה שיותר פרטים ולאסוף עדויות. רצוי לצלם מכשיר לא תקין או פגום ולגשת מהר ככל האפשר לקבלת טיפול רפואי. מומלץ לתאר במדויק את השתלשלות האירועים ולזכור שהמסמך שנכתב על ידי הגורם המטפל עשוי לשמש בהמשך כראייה משפטית, בעיקר אם אין עדים למקרה. לאחר מכן ניתן להתייעץ עם עורך דין וליצור קשר עם חברת הביטוח כדי לקבל פיצוי כפי שמוגדר בתנאי הפוליסה.

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.