6 סיבות טובות לאימון אינטרוואליים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

אימון אינטרוואליים או בשפה העברית אימון הפוגות זהו אימון הכושר האולטימטיבי. המאפיין העיקרי שלו הוא הקצב המשתנה של העצימויות המשלבות בין הקצב המהיר לאיטי. היתרונות של האימון מספיקות כדי להחדיר בכם מוטיבציה ולהגביר את הקצב. 6 סיבות טובות להתחיל לשחק עם הקצב שלכם באימון.

לשחק עם הקצב

1. מגביר את המהירות

זוהי התועלת הברורה של אימון אינטרוואליים. בזמן שמשחקים בין הקצב המהיר בריצה, רכיבה והשחייה אנו גם מגבירים את המהירות ולכן גם יהיה ניתן לשפרה.

2. מגביר את השרפה במנוחה
אימון אינטרוואליים מגביר גם כן את שרפת הקלוריות של הגוף גם שעות לאחר האימון. זאת אומרת שגופכם ימשיך לשרוף קלוריות אפילו כשאתם ישנים.
3. אפקטיבי יותר
ללא ספק, אימון אינטרוואליים הוא אימון עצים יותר ואינטנסיבי ולכן גם יותר אפקטיבי. לדחוף את מערכות הלב ריאה למקומות חדשים, משמע: שיפור הכושר הגופני ושריפת קלוריות מוגברת. האימון הוא קצר יותר מאימון אירובי רגיל ולכן תוכלו לבלות פחות זמן במכון ויותר זמן בג'קוזי.
4. שיפור הכושר הגופני הכללי
אפילו שאימוני אינטרוואליים יכולים להיות קצרים יותר לעומת שאר האימונים, צורה של אימון תשפר לכם ללא כל צל של ספק את הכושר הגופני הכללי. אפילו אם אתם רצים ריצות ארוכות, רוכבי שטח עצבניים או אפילו מטפסי הרים יהיה לכם קל יותר בפעילות כל עוד אימון האינטרוואליים הוא חלק בלתי נפרד משגרת האימונים שלכם.
5. מוריד את דופק המנוחה
במחקר אחרון שנערך גילו כי דופק נמוך יותר במנוחה, דופק של מתחת ל-70 פעימות בדקה מוריד את הסיכוי להתקפי לב ב-78%. אימון אינטרוואליים ידוע כאימון התורם לשיפור הכושר הגופני ובעטיו גם הורדת הדופק במנוחה. לכתבת המחקר – קצב לב במנוחה מפחית התקפי לב.
6. מתאים לכל סוגי הפעילויות
אימון אינטרוואליים לא מתאים לכל אחד, זה טוב שיהיה בסיס חזק של אימוני אירובי לפני שנכנסים לאינטרוואליים. יחד עם זאת האימון יכול להיעשות בכל צורה של פעילות אירובית ולא רק בריצה או רכיבה. כל מה שתצטרכו לעשות זה לשחק עם המהירויות באימון אפילו שאתם על מכשיר האליפטיקל, מכשיר החתירה, הסטפר או אפילו בבריכת השחייה.

מערכת כושר ישראל

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.