5 טיפים חשובים לדיאטה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

כדי לרדת במשקל בצורה אפקטיבית ולהצליח גם לשמור על ההישג לאורך זמן, צריכים לבחור את הדרך הבטוחה. 5 טיפים שבלעדיהם הדיאטה פשוט לא תעבוד.

אומרים שהכל מתחיל ונגמר בראש, לא? כך גם בדיאטה. ישנם כמה דברים שרק ע"י הסוויץ הקטן שלנו בראש אנחנו כבר יוצאים לדרך חדשה. לא תמיד זה קשור למאכל כזה או אחר, לפעמים זה הרבה מעבר.

הרבה יותר מדיאטה. צילום: דניאל מוסקוביץ

1. הקיפו עצמכם באנשים הנכונים

חשוב מאוד שתקיפו את עצמכם באנשים תומכים שעליהם אתם סומכים שבשעות קשות יעודדו אתכם להשגת המטרות. חשוב שהם יהיו אנשים קרובים, תומכים, חיוביים ומאמינים (בכם כמובן).

2. היזהרו ממכשילים

אלו האנשים שתמיד יגידו לכם "אל תדאג אני אוהב איך שאתה נראה" או " אל תתייחסי למה שכולן אומרות עלייך תחשבי רק על עצמך" למעשה, אנשים אלה הם דוגמא רעה בעצמם וכל מה שהם רוצים זה שתכשלו בתהליך הדיאטה. הם יעשו הכל כדי "לעודד" אתכם אבל בכיוון ההפוך- ל-ה-י-כ-ש-ל.

3. שכחו מהמילה דיאטה

כן, למרות שאני כותב כאן איך לעזור לכם בתהליך הדיאטה, עדיין יהיה עליכם לשכוח מהמילה עצמה. הקונוטציה של המילה דיאטה מעוררת אצל רובנו קונוטציה שלילית של אוכל משעמם, אוכל רע, ייסורים, הרעבה, פרויקט זמני וכו'…עליכם להתייחס לתהליך כאל שינוי בדרך חיים ויציאה לדרך חדשה, לא כאל פרויקט זמני שרק מחכים שיסתיים. עבדו על עצמכם מידי יום והפנימו את התהליך ואת הדרך החדשה.

4. תפסיקו את כל התירוצים

אתם יודעים בדיוק על מה אני מדבר. דברים כמו, "אני לא יכול להתאמן בגלל הברך שלי" או " אימוני כושר לא עוזרים לי בכלל ולכן אין טעם להתחיל", "אין לי זמן בגלל הילדים" כמו שגם אני עשיתי את השינוי בעברי וירדתי כמה עשרות קילוגרמים במשקל, אני בטוח שגם אתם יכולים לעשות זאת. כולם יכולים למצוא זמן ולשכוח מהבעיות, ואני בטוח שגם אתם יכולים לשכוח ולמצוא כמה שפחות תירוצים. תירוצים אפשר למצוא בלי סוף אבל אתם צריכים רק תירוץ אחד למה אתם לא רוצים להגיע לגוף רזה יותר ולכושר גופני טוב יותר.

5. הכל עניין של גישה
זה אחד הדברים החשובים ביותר שמלווים אותי עד היום, אם לא תהיה לכם גישה חיובית לתהליך אתם לא הולכים להצליח. גישה חיובית תגרום לכם להתחיל ולקחת אחריות רצינית על כל שלב בתהליך, תגרום לכם להרגיש טוב עם עצמכם בכל רגע נתון ותגרום לכם לשלווה ואמונה.  תזכרו תמיד: אף אחד לא יעשה את זה בשבילכם, קחו אחריות: לא מאמן הכושר ששכרתם, לא החבר לאימונים, לא השכן וגם לא בן המשפחה. אתם אחראיים על עצמכם, שנו גישה, היו חיוביים ומכאן עשיתם צעד ענק בדרך להצלחה.

מאת: דביר אלנקרי

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.