5 אפשרויות להמרצת קצב חילוף החומרים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

בזמן שכולם מחפשים אחר כדורי הפלא המרזים, גימיקים של דיאטות ושאר קיצורי דרך, למה שלא תעשו זאת בדרך הטבעית? לפניכם 5 אפשרויות להמרצת קצב חילוף החומרים.

 

1. אכלו יותר – העובדות והמחקרים בשטח הוכיחו את עצמם לא פעם, אכילה של 4-6 ארוחות קטנות הפרוסות לאורך כל היום, יסייעו בעלאת קצת חילוף החומרים ולא להפך כפי שרבים סבורים. לצערנו מספר ארוחות קטן יאט את קצב חילוף החומרים ואף עשוי להכניס את הגוף למגננה. במקום שהגוף יעבוד למענכם הוא נלחם בכם!

 

2. התחילו לזוז – מרבית מהאוכלוסייה שומעים הרצאות, כתבות ותוכניות שלמות המדברות על הפעילות הגופנית אך לא מבינים למה ואיך. מחקרים רבים הראו כי הפעילות הגופנית יכולה לעלות את קצב חילוף החומרים אפילו במשך ה-24 שעות שלאחר האימון. אימון אירובי בעצימויות משתנות (אינטרוואלים) יכול לתרום לכך רבות, יחד עם זאת מומלץ לשלב גם את אימוני הכוח בכדי לעלות את רקמת השריר הרזה, דבר שיתרום גם הוא לשריפה של קלוריות נוספות במהלך היום, אפילו כשאתם ישנים.

 

3. ארוחת בוקר לפני הכל – כבר שמעתם את זה יותר מפעם: ארוחת בוקר היא הארוחה החשובה ביום. במהלך השינה המטבוליזם שלנו יורד בצורה דרסטית, ארוחת הבוקר היא הארוחה הנותנת לגוף את אות הפתיחה להתעורר ולהתחיל לעבוד. בדיוק כמו שהמכונית שלנו לא תיסע עם מיכל ריק, כך גם גוף האדם. מקור המילה באנגלית  breakfast (ארוחת בוקר) הוא break = שבירת ,  fast = צום. שבירת צום הלילה היא הדרך הטובה ביותר לעלות את קצב חילוף החומרים, ותוכלו לעשות זאת באמצעות ארוחת בוקר.

 

4. הקפידו יותר על שעות שינה – חוסר בשעות שינה לא רק יוריד את הערנות והתפקוד שלכם במהלך היום, קצב חילוף החומרים שלכם עשוי לרדת ובכך יעילותו של הגוף מבחינת הוצאה קלורית פוחתת. הקפידו על 7-8 שעות שינה בלילה ובכך הגוף יתפקד ויהיה חיוני יותר.

 

5. הקפידו על צריכת שומנים – לא טעינו, אבל גם לא התכוונו שתרוצו לדוכן השווארמה הקרוב ותבקשו שיוסיפו לכם שומן. מחקרים הראו כי צריכה של שומנים טובים מסוג אומגה 3 ואומגה 6 מעלים את קצב חילוף החומרים ושריפת השומנים. אומגה 3 או 6 ניתן למצוא בדגים (סלומון וטונה) ובאגוזים, זרעי פשתן, שמן קנולה ועוד.

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.