3 סיבות למה להתחיל לרכוב

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
אם עד עכשיו דגדג לכם לרכוב על אופניים, אבל תמיד מצאתם לעצמכם תירוצים שליליים כמו: "חם מידי, קר מידי, קשה מידי, מסוכן מידי או פשוט מידי מידי, אז בואו ותתנו לי לנסות לשכנע אתכם למה דווקא הסתיו הוא הזמן המושלם לשים את אדון "מידי" בצד, לשים טייץ צמוד (יש גם אופציה לבאגי רכיבה לבעלי ה"טייצ-פוביה"), פטרייה (קסדה)  ולצאת לכבוש את השבילים והכבישים. קבלו 3 סיבות אמיתיות למה כדאי לכם להתחיל לרכוב דווקא עכשיו.
סיבות להתחיל לרכוב. צילום: cc by purplemattfish

1. מזג האוויר :

עונות המעבר (הסתיו במיוחד) הן התקופות המושלמות להתחיל את קריירת הרכיבה שלכם. מזג האוויר הופך להיות נעים וידידותי יותר לרוכבים. אם תחליטו לצאת לרכיבה בבקרים, משבי רוח קרירים ונעימים ילטפו את פניכם לאורך הרכיבה וייבשו את הזיעה במהירות. בסתיו, גם המובטלים שבינינו לא צריכים לשים פלאפון מעורר כדי לקום ב 4 לפנות בוקר.
בקיץ, במהלך הרכיבות, לעיתים יש תחושה הזויה משהו כאילו אתם חלק מהקאסט של לורנס איש ערב אי שם במדבר רחוק. אמנם בסתיו, ניתן לצאת לרכוב אפילו בצהרי היום מבלי חשש שתהפכו לבצל מטוגן.
זוהי גם תקופה מדהימה להתחיל לרכוב על אופני הרים. הסיבה היא, שלאחר הגשמים הראשונים השבילים הופכים הדוקים יותר, מה שבעצם אומר בטוחים יותר לרוכבים מתחילים. דרדרות עפר הופכות לעבירות יותר, ישנן פחות זריקות זנב בירידות, עליות טכניות הופכות קלות ופשוטות והרכיבה באופן כללי נהיית קלה וזורמת ביחס לקיץ.
בשורה התחתונה-כיף יותר להתחיל לרכוב בעונת המעבר, המאמץ פחות מורגש, חוזרים פחות עייפים מהרכיבות ויש עוד אנרגיות להגיד שלום לאישה ולילדים לפני שקורסים על המיטה עד הלילה.
איך שכחתי את בגדי החורף. לחלק מהרוכבים זו הסיבה האמיתית לכך שהם רוכבים. בגדי החורף פשוט מדליקים בעיצובם ועושים חשק ל"נועזים" מאיתנו לרכוב.

אילן גולדמן בזמן רכיבה לילית: נהנה בכל תנאי

2. מחירי חיסול אצל היבואנים:

הסתיו מסמל את סוף שנת הדגם בחברות האופניים ואת תחילתם של מכירות ה"חיסול" בחנויות היבואן.
רוצו מהר לחנויות האופניים ורכשו. זה מרגיש טוב לקנות בזול מה גם שזה די חכם.
בעבר, היבואנים הישראלים התעלמו מסוף העונה באופן גורף, אך עידן הרכישה דרך האינטרנט והצרכן הישראלי (אדון "מה אני פראייר?") אמרו את דברם והיבואנים החלו בהורדת המחירים בסוף כל עונה. לעיתים המחירים צונחים ב 50% ואף יותר כמקובל בעולם הקפיטליסטי. היבואנים הגדולים אף עורכים מכירות חיסול ענקיות בגני התערוכה בכל סוף שנת דגם. אני ממליץ בחום.

3. הרוכבים התחרותיים בפגרה מתחרויות- אמץ חבר:

אם יש לכם חבר שהוא רוכב תחרותי, הפגרה היא זמן מצוין להתעלק עליו בכדי שילמד אתכם כיצד לרכוב נכון. אל תתנו לו להמציא לכם תירוצים וגם אם הוא הצליח להתחמק מכם פעם אחת, למדו את מסלול הרכיבה הקבוע שלו והקימו מארב באחד מהצמתים בהם הוא עובר. בתור רוכב תחרותי לשעבר, אגיד לכם שזו התקופה היחידה שהייתי יוצא לרכוב בכיף עם מתחילים בלי להרגיש אשמה על כך שאני הורס לעצמי אימון.
מרבית הקבוצות בארץ מכילות רוכבים תחרותיים שמתאמנים קשה במהלך עונת הרכיבה (ינואר-נובמבר) מה שמעלה משמעותית את קצב הרכיבה הכללי של הקבוצות במהלך העונה. הפגרה היא התקופה המושלמת בשבילכם להצטרף לקבוצה מכיוון שהקצב הכללי יורד ולא תצטרכו לרדוף אחריה.
במרבית הקבוצות, רכיבות הסתיו הן ארוכות, קלילות ונרכבות על הילוכים קלים. זה בדיוק מה שרוכב מתחיל צריך. זה יאפשר לכם לבוא לרכיבות פחות מפוחדים מכך שתנטשו בצומת גולני ותזדקקו לאיסוף ע"י קרובי משפחתכם שוודאי "מנפנפים" בקרבת מקום.
אני מקווה שהצלחתי לשכנע לפחות אחד מכם להתחיל לרכוב.

מאת: אילן גולדמן

אלוף ישראל לשעבר באופני כביש ומייסד Road rush  בית הספר לרכיבת כביש.

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.