10 טיפים לחיסכון באימון האישי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

בתקופה זו של גזירות כלכליות רבות והגדלת נטל המס, ישנה נטייה לוותר על מוצרים או שרותים רבים שנתפשים בגדר 'מותרות', לדוגמא: האימונים האישיים עם מאמן כושר צמוד. ההוצאה הכספית של שכירת שירותיו של מאמן כושר אישי גבוהה במיוחד ומסתכמת בממוצע הנע בין 1500 ל- 2500 ש"ח לחודש, אבל יחד עם זאת יש אינספור פתרונות מצוינים שישמרו אתכם עדיין בכושר עם הדבר הכי קרוב למאמן כושר אישי ועם פחות נזקים בכיס.

 

אימון כושר אישי במחיר שפוי. צילום: MAX DIGITAL

1. אימונים אישיים בקבוצות קטנות

טרנד עולה בעולם וגם כאן אצלנו בארץ. קיום אימון של 5-2 מתאמנים באימון הוא הפתרון הטוב ביותר שיש היום למי שרוצה לקבל את הדבר הקרוב ביותר לאימון אישי ועדיין לחסוך משמעותית בעלויות. ניתן לראות מכונים ברחבי הארץ המיועדים בדיוק לשיטה זו של אימונים אישיים בקבוצות קטנות. במקרה זה, העלויות יירדו באופן משמעותי. למשל, אם אימון עם מאמן כושר אישי עולה כ- 180- 150 ₪ לשעה בממוצע, כשמדובר באימון כושר אישי בקבוצה קטנה העלות למתאמן יכולה לנוע בין 100 ל-80 ש"ח לאימון. כ-40-50% של חסכון!

 

2. ואם בא לי באמצע היום?

לא לכולם יש את הזמן לכך אבל אם יש לכם את האפשרות 'לגנוב' שעה – שעה וחצי במהלך היום אז זה עשוי אולי להתאים לכם. במקומות מסוימים אימונים יהיו זולים יותר באמצע היום מאשר בשעות הערב. נסו לבדוק את המועדונים המציעים אפשרות זו ולנצל זאת, במידה וזה מתאפשר.

 

3. מדריכים: מנוסים יותר – מנוסים פחות

בחדר הכושר הגדולים ניתן לראות דירוג של צוות ההדרכה וזאת על פי מידת הניסיון שלהם. מדריך עם ניסיון מועט יחסית יגבה סכום נמוך יותר לשעת אימון מאשר מדריך עם יותר ניסיוןמ. לעתים, ניתן להסתפק במדריך עם מעט יחסית ניסיון ולא בהכרח לשכור את שירותיו של המדריך המנוסה יותר, כלומר: "היקר" יותר.

 

4. אימון כושר אישי זוגי

מכירים את המשפט:  'בשניים זה נחמד כפליים'? זה באמת כך. קודם כל באימון כושר זוגי עם חבר/ה או בן משפחה תוכלו ליהנות כפליים ולחסוך במקביל גם בעלויות. בן הזוג לאימון לא רק שידרבן אתכם ויגרום לאימון להיות מעניין יותר אלא גם יחסוך לכם על ידי כך שיחלוק אתכם בעלות השיעור. בדרך כלל המחיר הממוצע עבור אימון זוגי (שניים יחד) בבית או בפארק נע בין 250-270 ש"ח לשעת אימון. חלוקה בין השניים יכול להביא כל אחד מהמתאמנים לתשלום של 125-135 ש"ח (הנחה של 15 עד 30% ממחיר העלות לאימון אישי אחד על אחד).

 

אימון בשניים: נחמד כפליים?

5. תכנית אימונים אישית

אם אתם מאלה שיכולים לעשות בעצמם את הפעילות הגופנית אז במקום לשכור את שירותיו של מאמן כושר צמוד, ניתן לקבל ממנו תוכנית אימון מקצועית ואישית אחת ל-4 -6 שבועות. העלות כמובן חד פעמית וניתן להתאמן על פי ההנחיות שתקבלו באופן אישי גם ללא עזרתו של מאמן הכושר האישי. אם אתם בתחילת דרככם וזוהי תכנית האימון הראשונה שלכם, אז מוטב שתלמדו קודם בעזרת מאמן כיצד לבצע את התרגילים בצורה נכונה ומדויקת בכדי שלא תגיעו למצב של פציעה לא רצויה.

 

7. שניים במחיר אחד: מאמן ודיאטן קליני

לרוב, שוכרים את שירותיו של מאמן כושר אישי, ובמקביל גם דיאטן או דיאטנית קלינית בכדי לקבל תפריט תזונה המותאם אישית. נכון, האריזה של כושר ותזונה לא יכולה להיות מושלמת יותר ולוותר על אחד מן השניים, משמע, לא להתקדם בקצב שאתם רוצים. ניתן לוותר על אחד משניהם, על ידי כך שתנסו למצוא מדריך שהוא גם למעשה דיאטן קליני (כנ"ל לגבי מדריכה/ דיאטנית) או לנסות לקבל בעסקת חבילה משתלמת מחדר הכושר אליו אתם הולכים גם אימונים אישיים וגם תפריט תזונה אישי. אם מצאתם, הרווח כולו שלכם.

 

8. אימונים בבית – אפשר גם עצמאית

החלטתם לערוך חלק מהאימונים האישיים בבית? ניתן לרכוש חד פעמית חלק מהציוד ואז לבצע חלק מהאימונים באופן עצמאי. למשל: 2 אימונים עם מאמן אישי שמגיע עד לביתכם, וכן, אימון או שניים נוספים באופן עצמאי.

 

9. מיקום האימונים האישיים

האימונים בבית, בפארק או בחוף הים יקרים יותר מאשר אימונים הנערכים בחדר הכושר. מומלץ להעתיק חלק מהאימונים לחדר הכושר וכך לחסוך עלויות. הגעת מדריך לפתח ביתכם יכולה לעלות לכם פשוט יותר.

 

10. מנוי כושר אישי לטווח ארוך

מנוי לאימוני כושר אישיים? יש דבר כזה? כן ולא, או יותר נכון, זה נחלק לשניים: רוב המאמנים מוכרים חבילת אימוני כושר (בני 12 / 24 / 36 שיעורים) בטווחי מחירים של בין 180 ל-150 ש"ח לשעת אימון או לחלופין מנויי אימון מוזלים. יותר ויותר מאמני כושר או חדרי כושר לאימונים אישיים מוכרים היום מנויים מוזלים לאימון האישי, כלומר, מנוי ארוך טווח של 3, 6 או 12 חודשים (המחיר תלוי במספר האימונים בשבוע). למאמן זה מבטיח את הישארותכם לטווח הארוך ולכם זה מבטיח מחיר זול משמעותית. במקרה כזה של אימון אישי ארוך, נניח לטווח של (6 או 12 חודשים) תוכלו לשלם כ-120-130 ש"ח לשעת אימון, ובאימונים קבוצתיים בין 75 ל-90 ש"ח לשיעור. אחרי הכל, זו אמנם התחייבות אך עדיין מדובר בחיסכון מצטבר משמעותי בעלויות.

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.