שיטת האימון שכבשה את ניו יורק- HIIT

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

שיטת- High-intensity interval training (אימון הפוגות בעצימות גבוהה) או HIIT, מהווה שיטת אימון נוספת על אימון ההפוגות הקלאסי, אסטרטגיית אימון המשלבת מחזורי אימון אנאירובי קצרים, ומכילה ביניהם הפסקות התאוששות בעלות אופי עצים פחות. ה-HIIT הינו שיטת אימון קרדיו-ואסקולרי. אופיו העצים והאינטנסיבי של האימון נותן אותותיו ביכולות הפיזיות של המתאמן ובחילוף החומרים של פחמימות ושומנים. וכן…זה שורף הרבה יותר, בפחות זמן!

מהיר יותר. עצים יותר. מקסימום עבודה במינימום זמן.צילום: MAX DIGITAL

כיצד בנוי האימון?

אימון HIIT מורכב משלושה שלבים:

שלב ראשון: שלב החימום. שלב שני: השלב המעשי המתקיים עם עד כ-10 מחזורי אימון בעלי עצימות גבוהה כאשר ביניהם משלבים גם כן הפוגות בעלות עצימות בינונית. שלב שלישי: מוקדש לשחרור ומתיחות. מחזורי האימון המבוצעים בעלי אופי אינטנסיבי גבוה הדורשים מאיתנו להוציא מעצמנו יותר, הרבה יותר. בשלב "ההפוגה", כלומר, הורדת העומס, מורידים את העצימות הבינונית לכ-50% מיכולת המתאמן. מספר המחזורים, אורכם ואורך האימון הכללי משתנים. האימון יכול להתקיים במשך 20, 30 וגם 60 דקות כאשר היחס באימון הוא  2:1 בפרק הזמן של מחזור והפוגה בהתאמה.

 

HIIT – High Intensity Interval Training הוא אימון ממוקד באינטנסיביות גבוהה ובעצימויות משתנות. אל תתנו לשם להטעות אתכם- – HIIT או "אימונים אינטנסיביים בעצימויות משתנות", כרוכים בהפוגות קצרות של פעילות גופנית אינטנסיבית עם הפסקות ביניהם. יתרונות: קלוריות. הגוף עובד ועובד כתוצאה מאימון כזה ובערת הקלוריות נמשכת במשך 24 שעות אחרי האימון.

יש מגמה הולכת וגוברת בעולם שנקראת " אימון בעצימות גבוהה" או במילים שנשמעות באנגלית תמיד יותר טוב – HIIT, המכונה גם אימון שינוי עצימויות.

2% שומן פחות ב-8 שבועות

מחקר מאוניברסיטת מזרח טנסי סטייט הראה ממצאים דומים בנושאים שעקבו אחרי תכנית של 8 שבועות באימוני HIIT (שם הממצאים הראו ירידה של 2 אחוזים בכמות השומן בגוף), בהשוואה לאלה שביצעו אימונים רגילים.

הורדת אחוזי שומן – פי 6 יותר

במחקר נוסף מאוסטרליה דווח כי נשים שביצעו תכנית אימוני HIIT של 20 דקות, של ספרינטים במשך 8 שניות עם 12 שניות של מנוחה, איבדו פי 6 יותר שומן בגוף מאשר הקבוצה שהלכה אחרי תכנית אירובית של 40 דקות שבוצעה באינטנסיביות מתמדת של 60 אחוזים מהדופק המרבי שלהם!

 

חילוף החומרים: עובד שעות נוספות

מחקר ישן משנת 1996 שנערך בבית הספר לרפואה בוסטון, טקסס, דיווח כי נבדקים שביצעו אימוני HIIT  שרפו יותר קלוריות באופן משמעותי במהלך 24 השעות לאחר האימון מאשר אלה שרכבו על אופניים בעצימות מתונה לאורך זמן.

קצר קצר וגם מועיל לרמות הסוכר?

מייקל מוזלי, MD, עיתונאי רפואי בבריטניה, הציע להוכיח שזה אפשרי לשפר את הכושר אפילו בכמה דקות בודדות של אימון בכל יום באמצעות אימוני HIIT. כדי להוכיח זאת, הוא הלך בעקבות שגרת HIIT ולקח זאת בשילוב אופני כושר. הוא שילב אימון יומי של 3 דקות. כן…רק 3 דקות ביום בהם הוא ביצע הפוגות של 20 שניות (בעצימות גבוהה עד לשיא היכולת) ועם הפוגה של 20 שניות (הורדת עומס למצב בינוני והסדרת הנשימה), כך במשך 3 דקות. התוצאה? אחרי שביצע זאת שלוש פעמים בשבוע במשך 4 שבועות, הרגישות לאינסולין שלו השתפרה ב -24%!

כמה פעמים בשבוע מומלץ לבצע אימוני HIIT ?

ההמלצות לגבי סוג אימון זה מדברות על 2-3 אימונים בשבוע, כל זאת כמובן שנעשה בבקרה ובמקצועיות. סוג אימון זה נותן "זעזוע" חיובי לגוף ובכך מייעל את המערכות ומוביל גם לתוצאות.

הבאז סביב HIIT בסצנת הכושר הניו יורקית

אימונים קצרים, מהירים ואינטנסיביים מתאימים היום כמעט לכל אדם – השיטה מאפשרת להשיג תוצאות יוצאות דופן בעבודה על כלל שרירי הגוף במקביל – וכל זאת באימונים שבועיים קצרים של 30 או 60 דקות שמתאימים לכל אחד – אפילו למתחילים. יתרון פורץ דרך זה הפך את השיטה לאחד הטרנדים הלוהטים בארה"ב בתחום עיצוב הגוף וההרזיה עבור החיים בקצב העירוני המהיר, ועכשיו גם אצלנו כאן בישראל.

למי מתאים?

האימון מתאים במיוחד למי שלא מספיק לשלב את האימונים בסדר היום המהיר, לכאלה המעוניינים בעיצוב הגוף ובחיטוב של רקמת השריר (כולל השרירים העמוקים שרירי ה-CORE אשר אינם זוכים למענה במסגרת אימון כושר קונבנציונלי), לכאלה המעוניינים באימון כושר אינטנסיבי, ממוקד ושלעולם אינו חוזר על עצמו. למעשה, כל אימון שונה מקודמו.

 

איפה אפשר למצוא בישראל?

את השיטה לקחו והטמיעו בין שיטות העבודה המקובלות בתוך חדרי הכושר, וזאת בכדי ליצור גירוי, עניין ושדרוג לכל תכנית אחרת. מאחר ומדובר בשיטה המצריכה בקרה אישית עם דגשים לביצוע, אנחנו מצאנו 4 מועדוני כושר לאימוני כושר מיוחדים בהם תוכלו לחוות את שיטת האימון הלוהטת גם על בשרכם.

מועדון קונספט רעננה

מועדון כושר בוטיק אשר הוקם על ידי מאמן הכושר שי אלנקרי כבר בשנת 2008. המועדון עובד אך ורק במתכונת זו של אימונים אישיים ובשיטת ה-HIIT, בקבוצות קטנות עד 5 מתאמנים. את השיטה התאימו בקונספט לאופי הקהל הישראלי, קצר, מהיר, יעיל, והכי חשוב" שמוביל לתוצאות. כך נבנתה לה שיטת האימון אשר מפעילה את כל קבוצות השרירים, במינימום זמן ועם מקסימום תוצאות. מחיר לאימון נסיון: 80 ש"ח. טווחי מחירים במסלולים: בין 80 ל-100 ש"ח. לפרטים נוספים: קונספט, החרושת 5 א.ת רעננה.

לאתר – http://concept-gym.com/

מועדון כושר קונספט רעננה

 

מועדון FTR רחובות

מועדון FTR רחובות הוא מועדון חדש וייחודי שהוקם על ידי איתן קטן, מאמן כושר שמאמין בדרך ובשיטות אימון ייחודיות. המועדון ממוקם במרכז רחובות ברחוב וייצמן 8 / אחד העם 24 בקומת 1-. אימון הכושר הקבוצתי של FTR מועבר בקבוצה של עד 10 מתאמנים באימון. עלות אימון בודד – 40 ש"ח או 350 ש"ח בכרטיסייה של 10 אימונים.

לאתר – http://www.ftr.co.il/

מועדון FTR רחובות בפעולה. צילום: דניאל אילינצקי

 

סקיי ג'ים ירושלים

ליה ומני אלבז הקימו את מועדון סקיי ג'ים לפני כשנה. מני הוא מר ישראל, ושניהם יחד גם אלופי ישראל בפיתוח גוף לזוגות. מני נמנה על מדריכי הכושר הבכירים והוותיקים ביותר בירושלים. הוא מאמין כי בדרך האישית והמיוחדת של תפיסת האימון ניתן להוביל מתאמנים להשגת התוצאות הטובות ביותר.סקיי ג'ים ירושלים רח' הפרסה 3, קניון רב חן קומת כניסה. טווח מחירים החל מ-75 ש"ח לאימונים אישיים בקבוצה קטנה וכ-160 ש"ח לאימונים אחד על אחד.

לאתר – http://www.skygym.co.il/

מועדון הכושר סקיי ג'ים ירושלים

 

סטודיו TRAINER4LIFE באר שבע

קבוצת Trainer4life מומחית באימוני כושר אישיים וקבוצתיים. הקבוצה הוקמה לפני כ 5 שנים ע"י מאמן הכושר הדרומי והמוערך עומר סבן, במטרה לקדם את תרבות הכושר והבריאות בנגב. האימונים מתקיימים בסטודיו מיוחד בבאר שבע והם אף מציעים אימונים אישיים עד בית הלקוח בכל אזור הדרום. המאמנים של TRAINER4LIFE עובדים בשיטת אימון ייחודית בעצימות גבוהה, שמאפשרת שריפת קלוריות מוגברת לא רק במהלך האימון אלא גם בין האימונים. כתובת: שכונת רמות, באר שבע. טווחי מחירים: 150-160 שח לאימון אישי אחד על אחד ו-70 שח לאדם לאימון קבוצתי עד 5 מתאמנים.

לקבוצת הפייסבוק – http://on.fb.me/1b8y8fZ

באדיבות סטודיו TRAINER4LIFE

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.