שעות שינה לשיפור הביצועים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
במחקר שנערך במעבדת אבחון שינה בארה"ב התגלה כי ספורטאים המאריכים את שנת הלילה משפרים את ביצועיהם הספורטיביים. כן..כן..כדי לשפר ביצועים אתם זקוקים לשינה טובה ואיכותית!
שינה: לא רק בגלל העייפות.צילום:cc by orangeacid

במחקר התגלה כי ספורטאים שזמן השינה שלהם ארוך יותר, מפחיתים משמעותית את חוסר השינה המצטבר ובמקביל גם משפרים את הביצועים הגופניים. במחקר בדקו ספורטאים בתרגילים מסויימים עם חסך בשעות שינה ולאחר מכן בדקו שוב כאשר השלימו את אותן השעות החסרות. בתרגילי מהירות ההפרש היה קרוב ל-2 שניות. זאת אומרת שהספורטאי ביצע את אותו התרגול בפיגור של 2 שניות כאשר היה בגירעון של שעות שינה. כך גם נבדקה רמת דיוק החבטה של טניסאים. גם כאן נתגלו שיפור בביצועים כאשר הספורטאי השלים את שעות השינה, החבטה הייתה יותר מדוייקת כאשר ישן יותר שעות. המחקר הצליח להוכיח כי שינה איכותית חשובה ביותר לשיפור הביצועים אצל ספורטאים תחרותיים ואצל מתאמנים בכלל.

אין ספק שלשינה טובה יש אינספור יתרונות הן בירידה במשקל והן בביצועים הספורטיביים. לא משנה אם אתם ספורטאים תחרותיים, חובבניים או אפילו רק מתאמנים בשביל איכות חיים גבוהה יותר, תצטרכו לישון לא פחות מ- 6.5-7 שעות שינה בלילה.

לצערנו מרבית המתאמנים שמים דגש על האימונים הגופניים ועל התזונה אך לא מקדישים מספיק תשומת לב לגבי איכות השינה. שינה טובה יותר לא רק תורמת לביצועים הספורטיביים אלה גם לערנות הכללית של האדם במהלך היום. אז כדי שהאימונים הגופניים יהיו טובים ואפקטיביים, כדאי שתתחילו לישון.

מערכת כושר ישראל

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.