שיגעון הקטלבלס'-אימון גופני מקיף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

השם החם בתחום הכושר מגיע מארה"ב שם השיטה כבר מתיימרת להחליף את שיעורי הספינינג, הקיקבוקס והפילאטיס. הכירו ושננו את השם: קטלבלס'. נראה כמו משקולת מימי הביניים אבל ללא ספק מתיימר להיות הדבר הבא בתחום האימון הגופני.

קטלבלס': מראה של משקולת מימי הביניים

אין ספק, מה שטוב לאמריקאיים טוב גם לנו, בטח ובטח כאשר כוכבי הוליווד כמו סילבסטר סטאלון, ג'ניפר לופז ולאנס ארמסטרונג כבר מתרגלים את השיטה כחלק מאימון הכושר שלהם. קשה להאמין שהאביזר הזה שנראה כמו משקולת או ידית אחיזה מימי הביניים ששימשה את עובדי הנמל ברוסיה במאה ה-18, תהפוך יום אחד ללהיט היסטרי בתעשיית הכושר בארה"ב, באירופה וכנראה גם אצלנו.

מסתבר שבאימון אחד ניתן להפעיל את מרכיבי הכושר הגופני הכוללים: כוח, סיבולת, גמישות, שיווי משקל ומהירות. הקטלבלס' מאמנת את הגוף ויוצרות תנועה אחידה המתחילה בעיקר בהנפה. הרעיון בבסיס הקטלבלס' הוא הידית שמרחיקה את המשקל מהגוף להבדיל ממשקולת רגילה ובכך ההנפה היא זו שמעיפה את הגוף למטה, דבר הגורם לנו לנסות לאזן את הגוף ובכך לגייס את כל השרירים באימון אחד. נשמע פשוט? לא כמו שחשבתם. חשובה משמעת עצמית, מנחי גוף נכונים והדרכה של מאמן מוסמך.

קטלבלס' בפעולה

קצת היסטוריה על הקטלבלס'

הכל  התחיל ב- 1704 שפטר הגדול, איש הצבא הרוסי דאג שחייליו התאמנו בצורה מאורגנת ויעילה עם המשקולת העתיקה הזו טזה מה שגרם להם להיות חסינים וחסונים יותר לעומת אויביהם. השם הרוסי דאז היה "גירי" ולימים הפך לקטלבלס'. בשנת 98 הגיע מאמן כושר רוסי בשם פבל טסטוליין וגם הביא איתו את הגירי…אה….עכשיו זה כבר באמריקה וקוראים לו: קטלבלס'.

5 יתרונות לאימון

לא נמנה כאן את כל עשרות היתרונות שיש באימון עם הקטלבלס' אבל בכל זאת 5 יתרונות מרכזיות:

1.    שיפור בכוח, בגמישות, בתנועתיות ובתפקוד המפרקים.
2.    שורף יותר קלוריות, מכיוון שמפעיל מספר גדול יותר של שרירים בו זמנית.
3.    משפר את התנועתיות הפונקציונאלית היומית ומלמד את הגוף לתפקד כיחידה אחת.
4.    מסייע בשיקום
5.    משפר את צפיפות העצם

מאת: שי אלנקרי

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.