ספורטאי על: מאיפה שואבים השראה?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

חשבתם פעם ממה אוסיין בולט שואב השראה? ממה אליסון פליקס, האלופה האולימפית לריצת ה – 200 מטרים שואבת השראה? ממה כל האלופים האולימפיים שואבים השראה? כשאולימפיאדת לונדון כבר מאחורינו, לא נותר לנו אלא רק להיזכר ברגעים המרגשים ביותר עם האתלטים הגדולים ביותר. ספורטאים ששאטו על מסלול הריצה בכל כוחם ונתנו את הכל כדי להגשים חלום ולהפוך לאלופים אולימפיים. כמו לרבים וטובים, גם לאצנים אלו יש מקור השראה – זיכרון מיוחד, מנטרה אישית, הכרת תודה לאישיות מסוימת ועוד. קבלו את 6 המנצחים הגדולים ואת מה שמניע אותם קדימה.

 

יוהאן בלייק

 

יוהאן בלייק - השמיים הם הגבול. CC By Nick J Webb

 

עבור הספורטאי הג'מייקני המוכשר שזכה באליפות העולם לריצת 100 מטרים והוכתר לצעיר ביותר שמגיע למעמד זה, ישנו משפט שבו הוא מאמין יותר מכל. הוא טוען שהפילוסופיה שלו היא שהשמיים הם הגבול ואת זה הוא לוקח איתו לכל מקום בחייו. באולימפיאדת לונדון 2012 זכה בלייק במקום השני במקצה ה – 100 מטרים ובמקצה ה – 200 מטרים, כשהגיע אחרי אוסיין בולט. האצן בעל הצעדים המהירים קבע את התוצאה השנייה בטיבה בריצת 200 המטרים ואת השלישית ב – 100 מטרים.

אליסון פליקס

 

 

אליסון פליקס - לתת יותר מביום האתמול. CC by Matt Scandrett / www.mattscandrett.com

 

 

בשביל האצנית האמריקנית המדהימה שזכתה במדליית הזהב במקצה ל – 200 מטרים והייתה לאתלטית המעוטרת ביותר בתחרויות האתלטיקה עם 3 מדליות זהב, כל העניין הוא פשוט למדי ומסתכם במשפט אחד קצר וקולע: אני תמיד רוצה לתת יותר משנתתי ביום האתמול. פרט לזכיות אלו, פליקס קבעה שיא עולם חדש בריצת שליחות של 100X4. מלבד ההישגים המרשימים באולימפיאדה, זכתה באליפות העולם האחרונה ב – 10 מדליות, מתוכן 8 מדליות זהב.

מו פאראח

 

מו פראח CC by ONE.org

לאתלט הבריטי, שקטף את המקום הראשון בריצת 5,000 מטרים ובריצת 1,000 מטרים, סיבה מיוחדת משלו שבזכותה רצה להיות אלוף אולימפי ולהשיג את מדליית הזהב. הספורטאי שהגיע אל הממלכה הבריטית היישר מסומליה שבאפריקה אמר בתום התחרויות: "רציתי להשיג מדליה מוזהבת עבור שתי בנותיי, אחת מהן צריכה להיוולד כל רגע".

האלוף האולימפי העניק למדינתו המון כבוד כשהיה לנציג הראשון שזוכה להגיע למעמד מיוחד שכזה.

אוסיין בולט

 

אוסיין בולט האחד והיחיד. CC by Sum_of_Marc

 

מי שמכנה אותו האיש והאגדה יודע בדיוק על מה הוא מדבר. הספורטאי מג'מייקה לא מפסיק להדהים את כל העולם ומראה שקצה גבול יכולת אנושית הוא עניין יחסי. לאתלט המהיר בכל הזמנים, שזכה במדליית הזהב במקצה ל – 100 מטרים ול – 200 מטרים, היה דבר אחד לעשות באולימפיאדה ואת זה גם נהג להזכיר לכולם. הוא אמר: עשיתי טעות (כשהפסיד באליפות העולם האחרונה), אבל באתי להראות לעולם שאני עדיין הטוב ביותר. הוא התחייב לעצמו ולכולם ובסופו של דבר גם הצליח לעמוד בהתחייבות.

שלי אן פרייג'ר

 

שלי אן פרייג'ר (השנייה מימין) יחד עם חברותיה לנבחרת. CC BY WGSFB77

לאלופה האולימפית‏‏ בריצה ל – 100 מטרים זו הפעם השנייה ברציפות (בבייג'ינג 2008 ובלונדון 2012 ) וכן אלופת העולם לריצת 100 מטרים בברלין 2009, יש הרבה מה לומר. היא מקדישה את הקרדיט לאמה, שבשבילה היא רצה ושהיא הגורם המרכזי לכך. האתלטית הצעירה היא האישה היחידה שזכתה בשני תארים אלו במקביל – אלופת העולם והאלופה האולימפית. כמו כן, מחזיקה בתוצאה הרביעית בטיבה בהסטוריה – 10.70 שניות.

דיויד רודישה

דיויד רודישה CC by Mary Gregory

 

הספורטאי שהגיע אל האולמיפיאדה היישר מקניה הוא האלוף האולימפי הנוכחי לריצת 800 מטרים ואלוף העולם לריצת 800 מטרים. בדרכו אל התהילה גם הספיק לשבור את שיא העולם שהחזיק בעצמו באותו מקצה כשקבע זמן מדהים של 1:40:91 דקות. הדרך שממנה שואב מוטיבציה והשראה יותר מגיע דווקא מהמחשבה על אביו, שסייע לו רבות להגיע עד הלום. הוא אומר: אני יודע שהוא תמיד גאה בי. הוא זה שעודד אותי ללכת קדימה. עבורי הוא מקור השראה אדיר.

 

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.