מתאמנים בשניים? הרווחתם כפליים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

מדוע להתאמן לבד אם אפשר להתאמן יחדיו? מסתבר שאימון בזוג- משתלם כפליים! עם העלייה בתוחלת החיים, עולה הדרישה למציאת פתרונות יעילים ויצירתיים לשיפור אורח חיינו לטווח הארוך על כל היבטיו. זה לא מכבר, ידוע לנו כי אחת הדרכים היעילות, הנפוצות, והטובות ביותר היא ביצוע פעילות גופנית באופן קבוע והטמעתה כחלק אינטגראלי משגרת יומנו.

 

מתאמנים בשניים: זה הרבה יותר עצמתי. צילום: MAX DIGITAL

חדשות לבקרים יוצאים מחקרים שונים ומגוונים, העוסקים בחשיבות הפעילות הגופנית והשפעתה על קשת רחבה ומגוונת של פרמטרים באורח חיינו, דבר המגביר את המודעות ההולכת וגוברת בעניין וכן, את הצורך להפוך אותה לחלק בלתי נפרד משגרתנו היום יומית.

אחת הדרכים שהולכת ותופסת תאוצה וטומנת בחובה יתרונות רבים, שמסייעים לנו להפוך את הפעילות הגופנית לחלק משגרתנו ולחוויה מהנה בפני עצמה היא האימון בזוגות. אימון בזוגות מקנה מגוון רחב של יתרונות ובראש ובראשונה, משלב בין הרווח הגדול של הפעילות הגופנית לבין המימד החברתי של הפרט. כידוע, למעגל החברתי של האדם ישנה השפעה ניכרת על פרמטרים שונים בחייו וכמו כן, השפעה מכרעת על בריאותו הפיזית, המנטאלית והנפשית. על כן, אימון בזוגות מאפשר לנו לשלב בין שני העולמות- הבריאותי והחברתי כאחד!

6 סיבות טובות להתאמן יחד

1. מתאמנים ונהנים- אימון זוגי הוא דרך נפלאה להיכרות ויצירת הזדמנות לקשר טוב יותר עם פרטנר, חבר או בן זוג.

2. התמדה היא שם המשחק- האימון בשניים יוצר מחויבות הדדית שמובילה להתמדה. ממחקר שנעשה לאחרונה ע"י אוניברסיטת אינדיאנה בארה"ב ( U.S.A,Indiana University),  עולה כי אימון בזוגות מסייע ביצירת התמדה והטמעה של הפעילות הגופנית לאורך זמן בחיינו, בניגוד לאימון שמבצעים לבד.

3. לגוון זה מעניין – אימון בזוגות מאפשר ביצוע תרגילים שונים ומאתגרים יחדיו, כמו למשל תרגילי יציבות, גמישות, חיזוק העצם וחיזוק השרירים.

מתאמנים ביחד ומגוונים באימון

4. פרטנר למצב הרוח- בעת הפעילות הגופנית מופעלים בגופינו מנגנונים הורמונאליים שונים, שחלקם משפיעים על הרגשתנו, וקשורים לשינויים החיוביים המתרחשים בהשפעת הפעילות הגופנית ובהעלאת מצב הרוח. אחד ההורמונים הנפוצים שמופרש הינו: הסרוטונין. לסרוטונין השפעה על מצב הרוח, התיאבון, הריכוז ועוד. הפרשתו בגוף יעילה יותר כאשר הפרט נמצא בסביבה חברתית.

5. התחלה חדשה- אימון בזוג מאפשר לנו להתנסות בשיטות אימון, בדרכים חדשות ובתרגילים חדשים שלא היינו מבצעים לבד ובכך, תורם לשיפור תחושת הביטחון העצמי ולתחושת ההעצמה העצמית לטווח הרחוק.

6. בול פגיעה- אימון בשניים מסייע לנו בהגעה ליעדים שהצבנו לעצמינו, מסייע להפחתת משקל, להפחתת לחץ דם, להורדת כולסטרול ולשיפור הסיבולת לב ריאה.

וכפי שאמר בזמנו ויליאם ג'ימס: " היכן שלא תהיה – אלו החברים שלך שיוצרים את עולמך". אז ללא ספק, כשמדובר באימון יחדיו, העולם הזה הופך בריא יותר, שמח וכיפי יותר!

אימון נעים!

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.