מרוץ המכשולים הראשון – חוויות ותמונות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

טוב נו…אחרי שהטריף מאות אלפי אנשים ולמעלה מ 50 מדינות בחמשת יבשות שונות, מירוץ המכשולים האתגרי הגיע הבוקר לישראל! מרוץ המכשולים האתגרי הבינ"ל עלה ארצה עם חברת "צ'אלנג'" ורון שחר שאיחדו כוחות על מנת להשריש בישראל את ענף "מרוצי המכשולים" אשר משגע עשרות מדינות ברחבי העולם.

הירו צ'אלנג' 2013
הירו צ'אלנג' 2013 – סוף כל סוף בישראל

למטרה זו גייסו לשיתוף פעולה גם את קרן קיימת לישראל והנה קיבלנו אירוע ספורטיבי מדליק שהתאים לקהל חובב הספורט הרחב במרחק של 25 דקות מתל אביב (ולא למקצוענים בלבד).

הירו צ'אלנג' 2013 תמונות
הירו צ'אלנג' 2013 – לא למקצוענים בלבד!

אז מה היה לנו במרוץ המכשולים הראשון?

 טוב…חוץ מאנשים שהגיעו מוכנים להשתכשך בבוץ, לקפוץ ולטפס, היה לנו מקצה של 5 ק"מ עם 13 מכשולים לאורכו. המכשולים היו מאתגרים אך קלילים למדי, כך שקהל רחב יכל לקחת חלק ולצלוח את הפעילות בטבע היפה של יער בן שמן.

הירו צ'אלנג' 2013 תמונות
הירו צ'אלנג' 2013 – פעילות ספורטיבית בטבע בשיתוף קק"ל

הרעיון הוא שהפעילות תתאים כמעט לכל הגילאים ולכל המשקלים, כאשר העזרה ההדדית היא מעל הכל. באופן אישית נתקלנו באנשים שאיננו מכירים וקיבלנו עזרה בתוך הבוץ, על החבלים, על המשוכות וכמעט בכל מכשול שהיה קיים. היה יפה לראות את זה, והיה יפה לחוות את זה. חוויה קצה מאתגרת, בייחוד לקהל ה-20+ שבטח כבר שכח מהי אחווה הדדית לאנשים ולפרצופים לא מוכרים.

הירו צ'אלנג' 2013 תמונות
הירו צ'אלנג' 2013- חולפים על פני כל המשוכות (כולל את הבוץ) זה לצד זה

ע"פ חזון המרוץ וערכיו, העזרה לזולת היא ערך עליון, גיבור הוא לא רק זה שמצליח לסיים את המרוץ ראשון, אלא גם זה היודע לעזור לחברו שמתחרה בו, עוזר לו לצאת מהבוץ ולא משאירו מאחור. ערך העזרה לזולת בא לידי ביטוי גם לאורך כל מסלול המרוץ, כאשר צוות המסלול עוזר ודואג למשתתפים במהלך המרוץ.

מרוץ המכשולים תמונות
מרוץ המכשולים הראשון 2013- אחד בשביל כולם -כולם בשביל אחד

מסלול המרוץ היה ביער בן שמן בחיק הטבע, בתחומי המועצה האזורית חבל מודיעין, על שבילי עפר, תוך ניצול תוואי השטח המשתנה והתלול. המרוץ כלל מס' מקצים : תחרותי, עממי ומסלול מיוחד לילדים. לאורך המסלול נתקלנו בלא פחות מ-13 מכשולים מסוגים שונים, כמו: זחילה מתחת לרשתות, מעבר קירות (בגבהים שונים אך בהחלט לא פשוטים), מכשולי חציר, גשר רשתות, משטח צמיגים ועוד.

מרוץ המכשולים תמונות
אנשי הכושר שי אלנקרי ואורלי גלמן רגע אחרי (החלפת החולצה מלאת הבוץ כמובן)

ערך נוסף, הוא תרומה לקהילה – צוות HERO מכר במהלך המרוץ צמידי סיליקון צהובים אשר מיועדים לגיוס כספים לעמותת "חיים", המטפלת בילדים חולי סרטן. מטרה טובה וחשובה בהחלט.

מרוץ המכשולים תמונות
מאמן הכושר ליאור סוירי ושני מתאמניו לאחר המרוץ: יואב מאור וצביקה פלדמן

לצד האירוע התקיים פסטיבל ענק של טבע, מוסיקה בlive , אוכל טוב ושתיה (כל משתתף קיבל קופון לכוס בירה בסיום) שהוסיף קצת "היי" למשתתפים (אם למישהו היה חסר). 

 

הריצה, המכשולים וההשלכות של אלו על החיים

הריצה אמנם מהווה חלק יחסית שולי (5 ק"מ לא רציפים עם מכשולים בכל כמה מאות מטרים ספורים) אבל עדיין מדובר בריצה. הספורט שתפס חזק אבל חזק את ישראל. הריצה ידועה היום כמטאפורה מושלמת לחיים. כך גם אנו חושבים. הקושי בריצה דומה לקושי של הדברים שקורים לנו גם בחיים. אותו קושי המורגש בזמן הריצה הוא למעשה גם תחושת הסיפוק ומקור הטעם שהריצה מעניקה לנו.

מרוץ המכשולים 2013 תמונות
על הריצה והמכשולים: שי אלנקרי לאחר ההשתכשכות בבוץ

בפעילות שהייתה היום לצד הריצה (המכשולים) רבים הרגישו את הקושי בכל עלייה, מכשול, זחילה או טיפוס, אך לכל אחד מאיתנו בטח הייתה פרשנות אחרת בנושא, ולכן יהיו כאלו שסבלו (היה ניתן לראות על פניהם) והיו כאלה שדווקא נהנו מהפעילות. אפילו מאוד. הכל נמצא אצלנו בראש – ואנחנו נחליט איך תהיה החוויה.

מרוץ המכשולים 2013 תמונות
מרוץ המכשולים 2013: רון שחר בסיום רגע לפני הענקת הגביעים לאלו שנהנו במיוחד

בפעילות בדיוק כמו בחיים, ככל שנתמיד, נהייה חזקים, נדלג מעל מכשולים (גם המאתגרים ביניהם), לא נרים ידיים, כך גם ההצלחה תבוא (ולאחריה גם החיוך). אז להתראות ב-2014!

 

 לגלריית תמונות נוספות – לחצו כאן

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.