כושר

מקצועות שלא חשבתם שהם אמנות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

בחירת מקצוע היא תהליך ארוך שמגלם בתוכו שורה ארוכה של שיקולים והתלבטויות. למרות הבדלים גדולים בין סוגי עבודות, יש מקצועות שאצלם ניתן לזהות גם מאפיינים משותפים. הדוגמא הכי טובה לזה היא מקצועות שמשלבים אלמנטים של אמנות וכך מעניקים תחושה אדירה של סיפוק.

אז איזה מקצועות נמצאים ממש מתחת לאף שלנו אבל אף פעם לא חשבנו להתייחס אליהם בתור אמנות? הנה 4 מהם:

כושר
איזה מקצועות נמצאים ממש מתחת לאף?

1. נגרות

רבים רואים בסבא ג'פטו אמן שיצירתו הגדולה ביותר התעוררה לחיים וסחפה אחריה ילדים מכל רחבי העולם, אך לא באמת חייבים להיות מעריצים של פינוקיו בשביל להבין שנגרות היא סוג של אמנות.

העיסוק בעץ גושני, האפשרויות לשלב בין חומרי גלם והתוצרים של נגרות מוכיחים את עצמם כאמנות לגיטימית לכל דבר ועניין. יתרה על כך, ישנם אמנים מובהקים שבוחרים להעביר את המסר שלהם באמצעות שימוש בעץ והמון תערוכות שמבוססות על החומר האורגני והנהדר הזה.

2. איפור

סביר להניח שבפעם האחרונה שבה ביקרתם במכון קוסמטיקה לא ממש התייחסתם לעבודה שלה בתור אמנות. זו טעות נפוצה שלא מביאה בחשבון את הנושאים שאותם לומדים בכל בית ספר לאיפור שמכבד את עצמו ואת הסגנונות העיצוביים השונים שמשפיעים על אנשי המקצוע בענף.

בנוסף, האיפור מלווה את האדם כמעט משחר האנושות ויש עדויות לשימוש בו לצרכים אמנותיים עוד מהתקופה של מצרים העתיקה. איפור הוא אמצעי להעברת מסר, לסימון חברתי ולביטוי וייצוג של יופי ולכן הוא גם משתנה לפי ערכים חברתיים ותרבותיים. אלו בסופו של דבר המאפיינים הבולטים של אמנות ומאפר מקצועי יכול להביא אותם לקדמת הבמה גם בחיי היום יום.

3. עיצוב גרפי

עיצוב גרפי יכול בקלות להיחשב לסוג של אמנות, למרות שהוא לא נתפס ככזה. האינפלציה בתוכנות מחשב שמאפשרות לכל אחד לעצב מהבית פגעה במוניטין של האמנים האמיתיים, אך מצד שני היא גם הסבה לענף הזה הרבה נחת. יש כיום ז'אנר שלם של אמנות מודרנית שמבוסס על עיצוב גרפי והעתיד מנבא לו גדולות ונצורות.

במילים אחרות, עיצוב גרפי יכול כיום לעמוד לצד אמנויות קלאסיות כמו ציור ופיסול ומי שעוסק בו כמקצוע לא צריך להתבייש. נכון שלא בכל תוצר של עיצוב גרפי יש אלמנטים אמנותיים, אבל את אותו דבר ניתן לומר גם על הפיסול והציור. הדגש בעיצוב גרפי הוא על האופן שבו האמן בוחר להכניס את עצמו לתוך היצירה ועל הכלים שבהם הוא משתמש כדי להעביר את המסר לנמען ולשנות את תפיסת עולמו.

4. מאמן כושר אישי

בתחום שמשנה חיים, אין ספק שעולם הכושר הוא אחד התחומים הצומחים כיום. המודעות לספורט גדלה, יותר ויותר אנשים נרשמים למרכזי ספורט, חדרי כושר, סטודיו לחוגים ו…מתאמנים עם מאמן כושר פרטי. מאמן כושר אישי הוא כיום מקצוע מבוקש ביותר. אנשים רבים שעוסקים בספורט כתחביב מחליטים לעתים גם להפוך זאת למקצוע, ומתאמנים רבים המאבדים את המוטיבציה פונים למאמנים פרטיים כדי להיכנס למסגרת, משמעת ולהשיג תוצאות. מאמן כושר אישי הוא אמנות לכל דבר ועניין.

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.