מסע מגבול אל גבול: 500 ק"מ ב-5 ימים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

אילן גולדמן אשר סובל ממחלת האפילפסיה מאז היותו בן 13 יוצא להגשמת חלום. יקיים בשבוע הבא מסע רגלי בן 500 קילומטרים "מגבול אל גבול" בו יחצה את כל מדינת ישראל לאורכה-ממטולה ועד מסוף טאבה. המסע יצא לדרך כבר ביום שני הקרוב, ערב פסח. הסיפור המלא, המסלולים והגשמת חלום.

אילן גולדמן: "המסע הזה הוא חלום ילדות עבורי"

אל המסע הוא יוצא בשיתוף עמותת אי"ל, האגודה הישראלית לאפילפסיה שרק לפני כשבועיים העבירה שבוע מודעות לבעיה עצמה. מטרתו האישית של אילן היא העלאת המודעות למחלה והכרה בכך שהסובלים ממנה יכולים לעשות הכול. או לדבריו של אילן: "יש חיים הרבה מעבר".  אילן אשר מתמודד עם האפילפסיה מאז היותו בן 13 חשש והתבייש כל הזמן בתור ילד עד אשר הפנים שעליו להתמודד לצידה ולא נתן לזה להפריע בחייו הספורטיביים (על כך תוכלו לקרוא בטור שהוא כבר כתב כאן בעבר)בהמשך חייו אילן אף נמנה על גדולי הרוכבים בארץ והפך לאלוף ישראל ברכיבת כביש. את סדר הפסח הוא יחגוג בדרכים והוא גם מזמין את כולם להצטרך אליו למקטעים בכל שלב של המסלול אשר יעבור על כביש 90 ויחצה מדינה.

מסע מגבול אל גבול

המסע יחל מהגדר הצפונית אל הדרומית. מהגדר במטולה עד הגדר בגבול מצריים במסוף טאבה. אילן גולדמן יהיה ללא ספק הישראלי הראשון שיקבע שיא מבחינת חציית המדינה – בפחות משבוע ימים. המטרה המוצהרת היא לסיים את זה ב-5-6 ימים לכל היותר. יחד עם זאת המסר של אילן במהלך כל הראיון היה: עם כל הרצון להעלאת המודעות לאפילפסיה בישראל, הוא לא יעשה זאת בכל מחיר. כל עוד הוא עומד על שתי רגליו והוא מרגיש טוב הוא יצעד. הוא לא ייתן לזה כמובן להשפיע על בריאותו.

תכנון המסלול

היום הראשון מטולה בית שאן- 100 ק"מ – 20 שעות הליכה

היום השני מבית שאן לקיבוץ קליה (100 ק"מ דרומה מבית שאן) – 95 ק"מ

היום השלישי מקיבוץ קליה למפעלי ים המלח 90 ק"מ

היום הרביעי מפעלי ים המלח עד מושב פארן 85 ק"מ

היום החמישי מפארן למושב באר אורה 80 ק"מ.

היום השישי מבאר אורה עד גדר הגבול הדרומית 24 ק"מ.

 

בכל יום אג'נדה שונה

ביום הראשון- הוא יסביר על חגים בצל המחלה.

ביום השני- על ילדות ואפילפסיה- לחיות עם הבושה

ביום שלישי- על הישגיות ספורטיבית לצד האפילפסיה

ביום הרביעי- על משפחה ומחלה- התמודדות משפחתית עם נטל הבן החולה

ביום החמישי- אפילפסייה באקדמיה –על תואר ופרכוסי בוקר

ביום השישי- חרות מעבדות האפילפסיה

 

בכמה מילים על האפילפסיה

אפילפסיה היא בעיה נוירולוגית הגורמת לשיבוש בהוראות של המוח לכל חלקי הגוף. האפילפסיה גורמת לתנועות משובשות שזהו למעשה ההתקף עצמו. במקרה של התקף אפילפטי צריך לסלק חפצים מסוכנים מהסביבה, להשכיב את האדם על הצד ובעיקר לא להתערב במהלך ההתקף. 80% מחולי האפילפסיה מנהלים אורח חיים סביר וזה באמצעות נטילת התרופות (כ- 3 פעמים ביום). מספר חולי האפילפסיה בישראל הוא מעל 60,000 אנשים. הבעיה יכולה להופיע בכל גיל ועשויה להתרחש מחבלות בראש, דלקת קרום המוח, דימום מוחי, פגמים גנטיים והתמכרות לסמים. אילן באופן אישית מספר כי אצלו ההתקף יכול לנבוע מחוסר שינה או לחץ אבל הוא משתדל למנוע זאת לצערו באמצעות כדורי הוואליום.

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.