מחקר: פעילות גופנית יכולה לספק הנאה מינית לנשים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

האם ייתכן שנשים לא צריכות גירוי מיני ישיר כדי להגיע לאורגזמה? מחקר חדש מגלה כי מספר פעילויות ספורטיביות עשויות לגרום לכן להגיע לאורגזמה – אפילו בלי לפנטז על סקס!

 

אורגזמה במכון הכושר? צילום: cc by aktivsolo

 

זה נשמע אולי מופרך או לא אמין אך חוקרים מאוניברסיטת אינדיאנה חקרו את הנושא והגיעו לכמה ממצאים מעניינים במיוחד בכל ההקשר של הפעילות הגופנית והרגשתה של האישה במהלך הפעילות עצמה. החוקרים השתמשו בסקרים מקוונים כדי לאסוף את הנתונים, שכללו תשובות מ- 124 נשים שחוו במהלך תרגיל את האורגזמה,  ו- 246 נשים שדיווחו על פעילות גופנית הגורמת להם הנאה מינית. רוב הנשים היו, בגילאי 18 עד 63 בגיל ממוצע של 30. חלקן היו היו במערכות יחסים או נשואות. החוקרים מצאו כי כ -40 אחוז בכל אחת משתי הקבוצות היו נשים שדיווחו כי פעילות גופנית גרמה להם לאורגזמה יותר מ -11 פעמים בחייהם! רוב הנשים בקבוצת ה "אורגזמה" אמרו כי הם חשים מידה מסוימת של מבוכה בעת פעילות גופנית במקומות ציבוריים, וזאת כמובן בגלל הרגשתן בזמן האימון.

 

אז אילו תרגילים ואימונים הם אלה שיגרמו לאורגזמה הנשית?

על פי קבוצת המחקר, קבוצת ה"אורגזמה", דיווחה כי במהלך רוב החוויות במהלך האימון בחדר הכושר לא יצא לאף אחת לפנטז מינית או לחשוב על מישהו אליו הן נמשכות, אך עדיין הרגישו את התחושה. בקבוצה זו דיווחו כ- 45% מהמשתתפות כי החוויה המינית הראשונה שלהן במהלך האימון הייתה קשורה דווקא לתרגילי בטן, 19% דיווחו כי החוויה המינית הייתה קשורה לרכיבה על אופניים או בשיעור ספינינג, 9.3% חוו זאת בטיפוס על מוט או חבל, 7% דיווחו כי זה קרה בזמן הרמת משקולות ו-7 אחוזים בזמן ריצה. שאר הדיווחים היו על תרגילים שונים, יוגה, שחייה, אליפטיקל ועוד.

 

חדר כושר ואורגזמה: הולכים יחד?

תרגילי בטן – האם כאן זה מתחיל?

תשובות לשאלות פתוחות בסקר חשפו את החוקרים לכמה פרטים מעניינים. למשל, תרגיל בטן עליו דיווחו כי הוא מקור "הבעיה" הוא תרגיל "כיסא הקפטן", אותו תרגיל בו הזרועות נתמכות על גבי מסעד ומעלים את הרגליים מעלה.

נתון מעניין נוסף – על פי ממצאי המחקר מסתבר כי אורגזמות נוטות להתרחש לאחר מספר סטים של כפיפות בטן ולא רק אחרי מספר חזרות בודדות. כלומר: לא ניתן להסתפק בביצוע של חצי תרגיל בשביל לחוות את ההרגשה.

לא ברור עד כמה התופעה שכיכה או העונג המיני שבא בעקבות פעילות ספורטיבית אצל נשים – אך החוקרות מאמינות שזוהי תופעה בהחלט לא נדירה.

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.