מחקר: אם תיהנו בספורט גם תתמידו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

במחקר שנערך בבריטניה גילו כי התמקדות ביתרונות הרגשיים של הפעילות הגופנית גורמת לחיבור ורצון לעסוק בפעילות גופנית הרבה יותר מאשר כל דרכי השכנוע המסורתיים אשר כוללים את חשיפת יתרונותיה הבריאותיים של הפעילות הגופנית. כלומר, אם נחשוף בפני אנשים את היתרונות הבריאותיים של הפעילות, לאו דווקא זה הדבר בגללו ירצו להתאמן….ישנה אפשרות אחרת, מדרבנת לא פחות.

צילום: MAX DIGITAL
צילום: MAX DIGITAL

 

 

במחקר שנערך באוניברסיטת לידס והתפרסם ב- British Journal of Health Psychology גילו החוקרים כי יש ראיות לכך שאנשים המאמינים שפעילות גופנית היא מהנה וגורמת לכיף מוכנים להתחבר אליה הרבה יותר. במחקר גילו גם כי צעירים מוכנים להתחיל בפעילות גופנית רק אם יידעו שהם הולכים ליהנות ממנה הרבה יותר מאשר הידיעה כי הפעילות תגרום להם לרדת במשקל או שהפעילות תעשה עבורם טוב בריאותית. זה פשוט לא מעניין אותם. 

צילום: cc by Keith Allison
 צילום: cc by Keith Allison

בריא יותר או כיף יותר?

במחקר השתתפו 128 נערים ונערות בגילאי 16-19 אשר חלק מהם קיבלו בכל יום בשעה 4 אחה"צ למשך שבועיים הודעת טקסט ( SMS ) עם מסר המדווח להם על יתרונותיה הרגשיים של הפעילות הגופנית כמו: "פעילות גופנית תגרום לכם הנאה וחיוך: אז איזו פעילות תעדיפו היום? ". לעומתם קיבלו הקבוצה השנייה הודעות טקסט עם יתרונותיה הבריאותיים של הפעילות כדוגמת "פעילות גופנית תשמור על הלב שלכם בריא יותר: אז איזו פעילות תעדיפו היום?".

 

צילום: CC BY PIETER OUWERKERK
טקסט מדרבן או טקסט חסר משמעות? צילום: CC BY PIETER OUWERKERK

הקבוצה השלישית קיבלה הודעות טקסט משולבות עם היתרונות הבריאותיים והרגשיים. הקבוצה השנייה שקיבלה את הודעות הטקסט עם היתרונות הרגשיים של הפעילות הגופנית במשך שבועיים עלו לממוצע של 120 דקות של פעילות גופנית ברמה בינונית בשבוע!

בשורה התחתונה

לדבריה של החוקרת הראשית נראו במחקר בצורה ברורה כי לחשוף לחברה' הצעירים כי הפעילות הגופנית תעשה להם כיף ותגרום להם להנאה תדבר אליהם הרבה יותר מאשר לדבר בפניהם כמה היא תתרום להם לבריאות הלב.

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.