מחול - להתאמן ולהנות

מחול – להתאמן וליהנות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

כל סוג של ריקוד שמיועד לביצוע מול קהל נתפס כאמנות ונחשב למחול. עם זאת, צורת המחול הוותיקה ביותר כפי שמוכרת לנו היא כמובן הבלט, ואחריה התפתחו המחול המודרני והעכשווי, ההיפ-הופ, מחול הג'אז ועוד. המאפיין המשותף לכל סוגי המחול הוא שמדובר בפעילות גופנית בריאה ומומלצת עם שורה ארוכה של יתרונות.

מחול - להתאמן ולהנות
מחול – להתאמן ולהנות

 

כמו כל פעילות אירובית אחרת, גם המחול משפר את הכושר הגופני ותורם לסיבולת לב-ריאה. ניתן להתחיל לרקוד ולהשתתף בשיעורי מחול כבר מגיל צעיר על מנת לפתח את השרירים, לחטב את הגוף ולתרום לגמישות. המחול מלווה בתנועה עדינה אך ממושכת ולכן הוא אינו מעמיס על הגוף או גורר כאבי גב.

מבחינה פיזיולוגית, המחול מחנך ליציבה נכונה ומגדיל את תוחלת החיים והכוח הפיזי. הוא משפר מפרקים, שרירים וסיבולת כללית ובעזרתו ניתן לבצע פעילות חברתית עם אחרים שחולקים את אותם תחומי עניין. כמו כן, יש ממד של הכשרה ועיון תיאורטי באימוני מחול שמבוצעים באופן קבוע. לא כל אחד יודע כיצד לבצע את התנועות בצורה נכונה ואיך להשתמש בהן.

 

אימון קצר ואינטנסיבי

הערך המוסף של אימוני מחול

צורות ריקוד שאינו אמנותיות, כמו למשל למטרות בילוי או טקסים חברתיים, לא נחשבות למחול. מי שמתאמן במחול נדרש להתאים את התנועות שלו לכוריאוגרפיה ומוזיקה, להתכתב עם צלילים ולבצע מהלכים סגנוניים שנבחרים מראש. ברוב שיעורי המחול אין כמעט היבט של ספונטניות, למעט מקרים שבהם מתאמנים על תנועות חדשות או מבצעים חימום.

מכל האמור לעיל אפשר להבין את הערך המוסף של אימוני מחול ואת ההנאה שהם מציעים. שיעורי המחול מבוססים על משמעת חזקה, מעניקים תחושה אדירה של סיפוק וכוללים בנסיבות מסוימות גם הקפדה על קוד לבוש. המטרה של שיעורי המחול היא לחתור לביצוע מושלם של אידיאל אסתטי נתון, כאשר בדרך לשם כל רקדן או רקדנית מביאים לידי ביטוי את תפיסת העולם שלהם.

 

 

איך הופכים את התחביב למקצוע?

גברים ונשים שמתנסים במחול ומבינים את ההשפעה שלו על הגוף והנפש יכולים לנסות להפוך את התחביב למקצוע באמצעות לימודי תעודה. הלימודים מתקיימים בכל רחבי הארץ ובמסלולי בוקר, צהריים וערב. נושאי הלימוד כוללים מגוון רחב של תכנים תיאורטיים לצד סדנאות מעשיות ופיתוח טכניקות ריקוד, כושר, סיבולת לב-ריאה, גמישות, פיזיותרפיה ועוד.

לאחר הלימודים ניתן להצטרף לסטודיו למחול במשרת שכיר, או להעביר שיעורים באופן עצמאי. אפשרות אחרת היא להשתלב במגמות ושיעורי מחול של מוסדות לימוד או בתי ספר ברחבי הארץ. הכל תלוי בסוג ההכשרה ובשאלה עד כמה נהנים לרקוד ורוצים להעביר את הידע גם לדורות הבאים.

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.