מאמן כושר אישי: מי צריך כזה ולמה?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

תעשיית האימונים האישיים פורחת בשנים האחרונות בעקבות המודעות ההולכת וגדלה של תחום הכושר בכלל והאימון האישי בפרט. זה נחלק לשניים: אלו ששוכרים את שרותיו של המאמן בתוך תחומי מועדון הכושר, במקרה זה המנוי במועדון משלם עבור דמי המנוי למועדון ומקבל שימוש חופשי בכל שרותי ומתקני המועדון, בנוסף לכך הוא גם משלם עבור שכירת שרותיו של המאמן הפרטי. סוג אחר של אנשים כלל אינם מגיעים לחדר הכושר ועל כן מזמינים לביתם מאמן כושר פרטי או קובעים יחד במקום ציבורי בו ניתן לקיים את האימון (פארק, חוף ים, טיילת וכו'). שכירת שרותיו של מאמן כושר אישי עשויה להסתכם בסכומים הנעים בין 2500-1000₪ בממוצע לחודש (מחושב לפי שני אימונים בשבוע) וכשמדובר במדריכים מהשורה הראשונה עם ניסיון רב שנים, עם תוצאות או בעלי הכשרות נוספות (לדוגמה: מאמן כושר אישי שהוא גם פיזיותרפיסט, או דיאטן קליני וכו') עלות האימון גבוהה אף יותר. עלות מול תועלת של מאמן כושר אישי אינה יוצאת דופן בהקשר זה, אז למה באמת צריך מישהו שיגרור אותנו לעשות ספורט? קבלו 5 סיבות מרכזיות.

 

 

מאמן כושר אישי: למה אנו צריכים מישהו שיגרור אותנו לאימון?

1. עושים סוף לתירוצים

יום עמוס עבר עליכם במשרד ואתם מגיעים הביתה מותשים. כל מה שבא לכם זה לשבת מול הספה ולקבל קצת שקט. אתם אולי מאלה שאפילו מכינים בבוקר את התיק עם הבגדים לחדר הכושר אך בדרך לא דרך הגעתם לבסוף הביתה ונזרקתם על הספה. במידה ושכרתם את שירותיו של מאמן כושר אישי דבר שכזה לא יקרה לכם. בין אם החלטתם לשכור את שירותיו של מאמן כושר אישי עד הבית ובין אם שכרתם אותו בחדר הכושר עצמו, לא תהיה לכם ברירה: אימון זה אימון ותהיו חייבים להופיע לאימון – הוא מחכה לכם! מאמן הכושר האישי קובע איתכם שעור ולא יהיה מנוס מלבטל ולא לקיים את האימון. במקרים מסוימים הוא יקים אתכם מהספה גם אם צריך!

2. מגוונים באימון – מפסיקים את השיעמום

אחת הסיבות בגללן אנשים רבים נושרים מחדרי הכושר או לא מתמידים היא חוסר העניין או השיעמום משגרת האימונים. כן, שמעתם נכון -"שגרת אימונים". אימונים מונוטוניים יגרמו לכם להשתעמם מהאימון די מהר. בעת שכירת שרותיו של מאמן כושר אישי, תפקיד המאמן הוא לאתגר אתכם כל פעם מחדש. היצירתיות באימון היא חלק בלתי נפרד ממנו והיכולת לבצע תרגילים או ווריאציות היא כמעט אינסופית. אמנם תפקידו של המאמן הוא לא ממש לשעשע אתכם אבל הוא בהחלט ידאג שלא ישעמם לכם באימון.
מגוונים באימון: זה מפיג את השיעמום

3. פרטיות ואינטימיות


לא תמיד אנחנו נמצאים בכושר שבו היינו רוצים להיות, ובוודאי אנו לא מרגישים בנוח כאשר נמצאים לצידנו אנשים חדשים שמעולם לא ראינו, שלובשים את מיטב הבגדים הספורטיביים, מזיעים ומתאמנים כאילו נולדו ישירות לתוך נעלי הספורט. חדר כושר בפעמים הראשונות יכול להיות סביבה זרה ולא מוכרת ולכן אנו נוטים להרגיש לא בנוח מסביבה לוטשת המבטים, בזמן שאנו נאבקים בעודפי השומן. זו את הסיבות הנפוצות שנשים וגברים הסובלים מעודף משקל נרתעים בכלל מחדר הכושר. כזה מגיע לאימון אישי אחד על אחד, זה כבר סיפור אחר. באימון כושר אישי כאשר המאמן מחכה לכם בהגיעכם למכון הכושר או לחלופין מגיע אליכם הביתה, מיד תרגישו הרבה יותר בנוח. הסיבה המרכזית לכך היא הפרטנר שמחכה רק עבורכם. התחושה שיש מישהו לצידכם באימון גורמת לביטחון העצמי שלכם להיות גבוה יותר מהרגיל ובכך לרצות ולהמשיך להתאמן. המאמן יהיה זה שילווה אתכם מתרגיל לתרגיל, מתחנה לתחנה, יגיש עבורכם את המשקולות, את המים ואת המגבת. מה עוד צריך יותר? אם תבחרו באימון כושר בייתי אתם בכלל לא תרגישו אף אחד, מקסימום את מאמן הכושר והכלב שלכם.

4. מאמן כושר אישי זול יותר לפעמים


בדיוק מה שהרבה אנשים אוהבים לעשות, לזרוק כסף מיותר. כמה פעמים נרשמתם לחדר הכושר שילמתם לשנה והגעתם רק בשניים או השלושה חודשים הראשונים? בדקנו את העלויות: בחישוב פשוט שילמתם כ- 1000 ₪ בממוצע לחודש! כמה באמת תחושת סיפוק הייתה לכם מזה? כמה תוצאות באמת השגתם? תחשבו על זה ותגיעו למסקנה שבאימון עם מאמן פרטי אולי תשלמו הרבה יותר על כל שיעור בודד אבל לטווח הרחוק אתם תתמידו, תיהנו וגם תגיעו לתוצאות שרציתם.  עם מאמן כושר פרטי תהיו מחויבים להתאמן ומחויבים לתוצאות. הרבה מאלה שרק נוהגים "לבקר" בחדרי הכושר מפעם לפעם, לא באמת מתאמנים במהלך השנה. לפעמים רק מנסים להרגיש טוב עם עצמם ולהרגיש שלא זרקו את הכסף לפח. אז כמה תוצאות באמת תוכלו לראות מביקור אחד בחודש? לאנשים המתקשים להתמיד בפעילות גופנית שכבר נכשלו פעם אחר פעם בניסיונות ההתמדה, כדאי לעשות מאמץ נוסף ולשכור את שרותיו של שותף לדרך. מאמן אישי שילווה אתכם לפחות בחודשים הראשונים יכול להיות הנחיתה הרכה שלכם ולעתים אף סיפור האהבה שלכם עם עולם הכושר.

5. העדפות אישיות

 

בחדר הכושר לפעמים המוזיקה רועשת ולא לטעמכם, ריח זיעה נידף באוויר בגלל כמות המתאמנים, המכשירים תפוסים, צריך להמתין והרשימה עוד ארוכה. אם בחרתם באימון הביתי, תוכלו לבחור את סוג המוזיקה האהובה עליכם בזמן האימון וגם לא תצטרכו להריח את הסובבים אתכם. אם בחרתם באימון האישי בחדר הכושר תוכלו ליהנות מכך שמאמן הכושר יהיה זה שיתפוס עבורכם את המכשירים ויידע לנווט אתכם מבלי שתצטרכו להמתין אפילו דקה. בנוסף לכך תוכלו לבחור גם את סוג האימון או לפחות לנסות לכוון את המאמן לדברים אליהם אתם מתחברים לצד המטרות האישיות. סוד ההתמדה בסופו של דבר הוא לעסוק בפעילות ממנה נהנים אבל בהחלט לא סובלים.

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.