לראשונה בביקיני – כך ירדתי 28 קילו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

עודף משקל שליווה את גופה זמן רב. נערה שמנה, מתוסכלת עם תאווה לאוכל, שלא פעם גרמה לה לרצות להסתתר מהצל של עצמה. עם חלום שאולי יום אחד תוכל להסתכל על עצמה במראה, להרגיש טוב ולאהוב את מה שהיא רואה. יום אחד קמה נטלי חדד והחליטה כי ברצונה להגשים את החלום ולרדת במשקל. שינויים חסרי תקדים בהרגלי התזונה יחד עם אימוני כושר מאתגרים הם רק חלק מהפעולות שנקטה בדרך למטרה הגדולה. לאחר שנתיים בהם השילה ממשקלה 28.5 קילוגרם וכאשר לראשונה בחייה לובשת בגד ים, יכולה להביט בעצמה במראה ולחייך חיוך אמיתי.

נטלי: לפני ואחרי

1.מה גרם לך לעלייה במשקל מלכתחילה?

מאז שאני זוכרת את עצמי, כילדה וכנערה מתבגרת, סבלתי מעודף משקל. ייתכן שבכיתה א' הייתי מעט יותר רזה, אך לא באופן משמעותי. המניעים העיקריים שגרמו למשקל העודף היו התאווה האדירה לאוכל, החשק העז למתוק ואיתם התסכול המתמשך. השילוב של סוגי הפרעות האכילה השונות: אכילה רגשית, אכילה מתוך שעמום עשו את שלהם.

2.איך קיבלת החלטה לעשות את השינוי?

רציתי אחת ולתמיד להיות יפה יותר ולאהוב את עצמי על כך. קבלת תשומת הלב שבה לא זכיתי עד היום, הייתה מניע משמעותי עבורי. מבחינתי, הרגשה שאדם שמן נושא עמו מידי יום היא נוראית ומרבית החיוכים המתנשאים על הפנים אינם אמיתיים כלל. (הם מתפקדים כמסכה המכסה את העצבות). התוויית הרגלים כמו: שמירה על תזונה מאוזנת וביצוע הליכות על רקע יומי אינם באו לידי מימוש. בד"כ הייתי אוכלת לפי הספר בשעות הבוקר ובלילה הייתי מכניסה לפה ארוחות שמנות, עתירות בקלוריות. פגישה עם דיאטנית לא הייתה באה בחשבון. התלבטתי במשך שנתיים אם לגשת לקבוצת שומרי משקל. הייתי מעוניינת באדם שיתלווה אליי לפחות לפגישת ניסיון. עם ביטחון עצמי שנשק לרצפה, הצלחתי לגייס את חברתי להתלוות אליי למפגש ומאז חיי השתנו.

היו ימים

3. מה הייתה הדיאטה שלך?

התזונה שלי השתנתה באופן משמעותי הן מבחינת כמויות המזון והן מבחינת המוצרים עצמם. היה לי קשה להתרגל לתזונה החדשה, בעיקר בשלבים הראשונים של התהליך (ביחס לכמויות מזון הגדולות שהייתי אוכלת לפני). התחלתי בשינוי מהותי של הארוחות. במידה והייתי יוצאת לאכול הייתי מזמינה חזה עוף וסלט בעוד שלפני כן המבורגר וצ'יפס נכללו בתפריט הקבוע. החלפתי את השוקולד נוטלה ב – 2 תמרים ואת הלחם המטוגן עם השמנת בלחם קל עם גבינה. 10 כוסות מים ביום כתחליף לליטר פפסי מקס. התזונה השתנתה ואיתה הבטן שהתחילה להצטמק.

4. מהם הרגלי הכושר שסייעו לך בתהליך הירידה במשקל?

אודה כי מעולם לא אהבתי פעילות גופנית, מה שתרם לעובדה שמעולם לא הנעתי את עצמי מעבר לצורך. מעולם לא חשבתי שיום אחד אני אתחיל להתאמן ולא רק אסתכל על אנשים אחרים, רצים ומדוושים בקנאה. במהלך התהליך נכנסו לחיי 3 אנשים יקרים (שי, דביר וליאור) שהכניסו כושר לחיי וסיפקו לי שלל של תמיכה ומוטיבציה בתהליך האימונים. התחלתי באימונים אישיים, בחדר הכושר קונספט שברעננה, ובתור אחת שלא ביצעה פעילות גופנית מעולם, הייתי צריכה קצת מוטיבציה. לאחר תקופת אימונים של כמה חודשים, השרירים התחזקו יחד עם משקל והיקפים שפשוט המשיכו לרדת. במהלכם הוכחתי לעצמי שאני מסוגלת להרבה יותר משאי פעם שיערתי לעצמי. בראש ובראשונה, היכולת לרוץ, המשמשת כמקור לגאווה עצמית גדולה. אני אפילו שוקלת להצטרף לקבוצת ריצה בעוד שתקופה קודם הייתי מביטה ברצים ומתמלאת בקנאה. האימונים לא יכלו להתקיים, ללא עזרתו של חבר יקר, עומר מנוס, (שבעצמו ירד רבות במשקל), שאחראי להיכרותי הנפלאה עם החברה' מקונספט שתמכו בי רבות, הריצו אותי קדימה והעניקו לי חיים מאושרים יותר.

כמה ירדת במשקל עד עכשיו ואיך את מצליחה לשמור על כך?

עד עכשיו ירדתי 28.5 קילוגרם. שמעתי סיפורי הצלחה רבים על אנשים שהגשימו חלום וירדו במשקל. עכשיו הגיע גם תורי להגשים את אותו החלום, שעד לפני כמה רגעים היה כמו אגדה. מבחינתי, לעלות על המכשיר ולהבחין במשקל שאינו תלת ספרתי, נחשב הצלחה אדירה. כיום, רבים נוטים להחמיא לי על המראה ומתעניינים בדרך שעברתי עד למצב הנוכחי. אני מזדהה עם המשפט: "אם רוצים אין זו אגדה", שלפני כן רק מחשבה עליו תסכלה אותי מאוד (אך עם ההצלחות גדלה האמונה). ההליכה ברחוב עם ראש מורם מתבצעת כדרך קבע, בשונה מבעבר. הישיבה בנוחות ללא תחושת החנק המגיע מהבטן הנפוחה. קניית כל בגד שאני רק רוצה והאפשרות להסתובב עם גופייה שאפילו בבית לא נלקחה בחשבון. בהביטי במראה עולה חיוך של סיפוק אדיר,של הרגשה נפלאה. במהלך התהליך עומדת לצידי משפחתי היקרה. אמי מסייעת לי בהכנת ארוחות קלות יחד עם שיחות עידוד. אבי נוהג להתקשר אליי מידי יום, לשאול לשלומי ומתעניין לגבי האימונים. כל אלו נותנים לי את הדחיפה קדימה, את הרצון להמשיך בתהליך ולשמור על הקיים.

נטלי החדשה

בגד הים הראשון שלי

בגיל 25, ניגשתי לחנות וקניתי את בגד הים הראשון שלי, אי פעם. רשימת המקומות בהם הייתי מבלה מעולם לא כללה ים ובריכה. התביישתי להראות את עצמי במקומות הללו. במהלך הירידה במשקל התחלתי לראות ולהרגיש מקומות בגופי שעד אז היו מכוסים בשכבות של שומן. המראה והתחושה הקנו לי בטחון עצמי רב ותרמו להחלטה לרכוש את בגד הים. בעוד מספר ימים אמצא את עצמי בתאילנד למשך חודש. ישנו חשש מפני היציאה הזמנית מהתהליך. פעילות גופנית אינטנסיבית (כמו בארץ), כנראה שלא תוכל להתבצע. למרות זאת, אקח איתי זוג נעליים לטובת הריצות שאבצע מידי ערב בחופים המדהימים של תאילנד. אני מודעת לפיתויים הטעימים שעשויים להימצא מסביב לשולחן, אך אלו לא יכניעו אותי. במידה ואעלה קילו או שניים, אדאג שירדו במהרה.

לראשונה בביקיני

6. מהם הטיפים החשובים ביותר שעל כל אדם בתהליך הדיאטה ליישם?

הטיפ החשוב ביותר, בראש ובראשונה הוא האמונה בעצמי. האמונה שאין דבר העומד בפני הרצון. אנשים רבים שהצליחו במטרתם וירדו במשקל הם דוגמא ראויה לכך. הטיפ השני הוא לקחת דוגמא מאנשים כאלו אל תוך החיים הפרטיים (ניתן לשאוב מהם מוטיבציה רבה). היותנו חזקים ופנינו אל עבר המטרה, גם אם קרה ועלינו מעט במשקל, יסייעו לנו גם בזמנים הקשים. אין שום סיכוי שאחזור לתקופה השחורה שבה שקלתי 105 קילוגרם. אין שום סיכוי שאחזור למקום שבו לא הייתי מאושרת. כיום אני מסתובבת עם חיוך אמיתי על הפנים, אושר לב ואדאג שכך יישאר.

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.