לקראת מרתון ירושלים: מה השם שלך?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

קוראים לך ירושלמי? קוראים לך כותל?  את/ה מוזמנים להשתתף במרתון ירושלים הבינלאומי הראשון. עיריית ירושלים מזמינה את מי שקרוי ירושלים או קרוי על אחד מאתריה החשובים להשתתף במרתון ירושלים הבינלאומי שיתקיים בפעם הראשונה ב- 25 במרץ 2011.

צילום: cc by Auntie P

בעיריית ירושלים החליטו לצ'פר את מי שנושא את שם ירושלים בגאון כל חייו, ומחפשים לקראת המרתון הבינלאומי הראשון בעיר את אותם אנשים ששמם קשור לעיר ולמורשת הייחודית שלה. מדובר בשמות פרטיים כמו ירושלים, ירושלמי, הירושלמי, כותל, גבעת התחמושת, הר הזיתים, וכו'.
כל מי ששמו קשור לירושלים ומעוניין להשתתף במרתון, מוזמן לפנות לכתובת הדואר האלקטרונית שנפתחה במיוחד למטרה זו: JERUSALMI@jerusalem.muni.il ולהסביר מדוע הוחלט לקרוא להם על שם העיר ואתריה. לאחר קבלת הפנייה, תבחר העירייה את השמות המיוחדים ותכבד אותם בהזמנה רשמית.
ראש העיר ירושלים ניר ברקת: "הייחודיות של מרתון ירושלים הבינלאומי נובעת מהשילוב בין נוף עוצר נשימה בשילוב האתרים ההיסטוריים והייחודיים של העיר. אין עוד מקום בעולם כמו ירושלים, לכן החלטנו להזמין את האנשים שכל חייהם נושאים בגאווה את שמה של עירנו לכבד אותנו בהשתתפותם ולקחת חלק באירוע ההיסטורי והמרגש הזה".

מרתון ירושלים הבינלאומי שייערך בשיתוף אדידס וטוטו ווינר יחולק לארבעה מקצים:
מרוץ מרתון מלא (42.195 ק"מ), מרוץ חצי מרתון (21.1 ק"מ), מרוץ 10 ק"מ ומרוץ עממי למרחק של 4.2 ק"מ, בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן, שכל הכנסותיו קודש למלחמה בסרטן.
מסלול המרתון הוא ייחודי ביופיו ומאתגר. לאורך המרוץ יחלפו הרצים על פני אתריה ההיסטוריים המרהיבים והחשובים של ירושלים, ממשכן הכנסת לתוך העיר העתיקה ולאורך החומות, בריכת הסולטן, משכנות שאננים, הר ציון, מושבה גרמנית, רחביה, טיילת ארמון הנציב, גבעת התחמושת, גן סאקר, הר הצופים, הר הזיתים ואתרים נוספים.

בשל מיקומו הייחודי, המסלול המאתגר ונופיו עוצרי הנשימה, מרתון ירושלים מושך אליו המוני רצים מרחבי העולם. עד כה כ-700 רצים מרחבי העולם הבטיחו את השתתפותם. מדובר בביקוש חסר תקדים שטרם נראה במרוץ כלשהו בישראל. גורמים בכירים בענף המרתונים בישראל מציינים כי מעולם לא הייתה היענות כה רחבה של רצים מקצועיים מהעולם לבוא ולרוץ במרתון בישראל. בעירייה ציינו כי הביקוש הבינלאומי להשתתפות במרתון מציב את מרתון ירושלים כמוביל בישראל ובעתיד בשורה אחת עם המרתונים המובילים בעולם.

מערכת כושר ישראל

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.