לזוז עם מקלות: הכירו את ה-פיט סטיקס

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

היא בעלת נסיון של למעלה מ-10 שנים, מדריכה בכירה ומלמדת בכנסי האירובי הגדולים בישראל. היא חיפשה דרך חדשה  לשיעורי הסטודיו שתכלול חדשנות יחד עם הנאה וגיוון. קארין עמר מפתחת שיטת ה-"פיט סטיקס" עם כל הפרטים על השיעור שמכניס קצב חדש במועדוני הכושר.

קארין עמר בזמן אמת. צילום: ליאור אוז

מהו בכלל הפיט סטיקס?

הפיט סטיקס הינו אביזר חדש בעולם הסטודיו – זוג מקלות תיפוף ייחודיים שתוכננו ועוצבו במיוחד לעולם הסטודיו הניתנים להתאמה לכל גיל ולכל רמה ומציעים שיטות אימון מגוונות אותן ניתן לשלב ביעילות ובקלות בשיעורים השונים.

ה-Fit Sticks נולד כתוצאה מצורך להכניס גיוון, ולתת ביטוי לעולם התיפוף המתפשט בישראל. קארין עמר ממציאת השיטה אומרת: "הכל התחיל מרצון ליצור שיעור שמח ודינמי, שמעורר מחשבה ומשלב קואורדינציה. חיפשתי אביזר, פשוט, שלא דורש אחסון או עלויות גבוהות."

כיצד ניתן לגוון בעזרת ה- Fit Sticks בתוך עולם הסטודיו?

את ה-Fit Sticks ניתן לשלב בשיעורי הסטודיו השונים וניתן להעשירם או לגוונם:

תיפוף הוא חוויה, מחדיר תנועה, שחרור, שמחה, קצב, משפר יכולות קשב, ריכוז וקואורדינציה. המטרה בשיעורי Fit Sticks אירוביים היא לשמור על פשטות בתנועה ולרחף גבוה בתחושה, בליווי חווית התיפוף והקצב.

מתאים לשיעורי הסטודיו השונים. צילום: ליאור אוז

כיצד ניתן לשלב את הפיט סטיקס בתחום האירובי?

הפיט סטיקס יכול להתאים גם לשיעורי דאנס, קיקבוקס, זומבה, דראמס אלייב, ריקודי בטן ובכך הופך לחלק בלתי נפרד או משלים לשיעורי האירובי השונים.

למה לשלב את ה-Fit Sticks בשיעורי האירובי?

1. חדשנות – שילוב המקלות נעשה בואריאציות שונות ובשיעורים חדשניים. השיעור מציע חדשנות בזירת שיעורי הסטודיו.

2. הנאה וגיוון– היכולת לשלב תיפוף תוך כדי אימון מעלה את הדופק מגוון את התנועתיות והופך את השיעור למהנה הרבה יותר ויוצא דופן במיוחד.  מתאמנים ומדריכים שהשתתפו בשיעורים אלו, הרגישו את החוויה המדהימה כשהצליחו לבצע צעדים פשוטים תוך כדי קפיצות אשר גרמו להם להרגיש תחושה של שימחה ואושר.

עד כה בשיעורי האירובי, עבודת הידיים פחות באה לידי ביטוי, אך בשיעורי ה-Fit Sticks כל חלקי הגוף עובדים בתיאום מושלם: עבודת ידיים עם עבודת רגליים, שמחייבת קצב אחיד ותרגול מאתגר, המעלה את הדופק הרבה יותר מכל עבודה אירובית אחרת. השילוב המיוחד בין כל חלקי הגוף לבין מוזיקה מדהימה תוך כדי ריקוד, מעורר את המתאמנים וגורם להם להעלות חיוך גדול ולהתמיד בהנאה בשיעור. את שיעור האירובי ניתן לגוון גם עם אביזרים נוספים כגון: מדרגה, בוסו וכו'

הפיט סטיקס בפעולה. צילום: טליה אמבר

ה- Fit Sticks בשיעורי החיזוק והפילאטיס

גם לכאן מתאים האביזר והשיטה. זה יכול להתאים לשיעורי עיצוב, אינטרוולים, core fitness, פילאטיס ומתיחות.

אורכו וקוטרו של כל מקל נבחרו בקפידה, וכך מתאפשר דיוק ומגוון אין סופי של תרגילי כח, שיווי משקל, יציבה ומתיחה.

סיבות לשילוב ה- Fit Sticks בשיעורי החיזוק והפילאטיס

1. ניתן לבצע מגוון תרגילים – ה-Fit Sticks יוצר סדרה שלמה של תרגילים חדשים לאימון פונקציונאלי עדכני ומשובח.

2. לכל הגילאים והרמות – מתאים לכל סוגי האוכלוסיה וניתן להתאמה לפי דרגות קושי.

שיעור מגוון המתאים לכל הגילאים. צילום: טליה אמבר

מי שהתנסה בשיעור מסוג זה בין אם מדובר במתאמנים או במדריכים, כולם  הסכימו פה אחד: "מדובר בהמצאה פשוטה וגאונית שהופכת כל שיעור למעניין ומאתגר". ניתן כמובן לשלב את ה Fit Sticks עם אביזרים נוספים כגון: גומייה, גליידינג, over ball ועוד אינספור אביזרים לחלקים מהשיעור או לשיעור שלם.

היכן ניתן ליהנות משיעורי ה-Fit Sticks?

שיעורי Fit Sticks מתקיימים  בכל מועדוני רשת 'גרייט שייפ' ובחוויה האירובית באילת. ניתן להצטרף להשתלמויות למדריכים בתיאום מראש מול קארין עמר.

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.