כך ניצחתי ב לרדת בגדול

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

לפני כשנתיים הודיע אחיה הקטן של קרן גלסנר שהוא מתחתן. לכבוד החתונה החליטה קרן לפצוח בדיאטה שסופה היה דווקא עליה של 13 קילו נוספים במשקל. כידוע, קרן לא נשארה עם עודף המשקל. היא החליטה להסיר את כל המגננות (אלו שנראות כלפי חוץ ואלו שלא), נרשמה לאודישנים של תוכנית הריאליטי "לרדת בגדול – עונת הזוגות", וניצחה.

ההישג של קרן לא היה רק הניצחון בתוכנית אלא שבירת השיא העולמי של אחוז ירידה מהמשקל בתוכנית ריאליטי. השיא העולמי בירידה במשקל עמד עד עכשיו על  51%, "הירידה שלי הייתה 53.95%"!

קרן כבר לא מקשיבה לשטן הקטן שעומד על הכתף ואומר לה לסטות מהדרך אלא למלאך מהכתף השנייה, זה שאומר לה "את יכולה לעשות הכל". בעזרת הכוח שהמלאך נותן לה היא גם עוזרת למי שאיבד את הדרך.

קרן גלסנר: לפני ואחרי התהליך

איך החלטת להגיע לתוכנית?

"הטריגר כאמור היה החתונה של אחי אבל תמיד ידעתי שאני חייבת לרזות ושהתוכנית הזו היא הדרך היחידה בה אצליח. נזכרתי שאנשים שנכנסו לתוכנית הזו יצאו רזים וזו בדיוק הייתה המטרה שלי. לא רציתי לרדת במשקל, רציתי להיות רזה! "

ספרי לי על תהליך הקבלה לתוכנית

"שמעתי שהתחילו אודישנים לתוכנית אך בעונה 4 תכננו עונה של זוגות כך שלא יכולתי ללכת לבד. מיד התקשרתי לאחי – ערן, איתו אני בקשר ממש טוב וביקשתי ממנו לבוא איתי. ערן ישר ענה שאין בעיה, הוא בא איתי, הוא פשוט עזב הכל ובא.

הגענו לאודישנים – היינו הזוג הראשון, זוג 001. לאודישן הראשון נכנסנו כל אחד בנפרד ואני חייבת לומר שהייתי מזועזעת, זה היה אישי מידי, לי כאדם סגור היה מאוד קשה לקבל את זה.

אחרי נכנס גם ערן. כאשר ערן יצא מהאודישן הוא סיפר שאמרו לו שהוא "רזה מידי" בשביל סוג כזה של תוכנית. כל מה שאני יכולתי לחשוב עליו זה מה זאת אומרת רזה מידי?! הבן אדם שוקל 150 קילו, מה אעשה עכשיו בלי התוכנית. כל החודש שעבר מאז האודישן הייתי ממש בדיכאון וכבר חשבתי שאין לי סיכוי. להפתעתי לאחר כחודש קיבלתי טלפון מההפקה לאודישן שני. באודישן השני עושים בדיקות בריאות שבודקות האם נהיה מסוגלים לעבור הכל. את הבדיקות עברנו בלי בעיה אך אמרו לנו שאנחנו צריכים להיפגש עם המפיקה שציינה שוב שערן רזה מידי ושוב אני בדיכאון. אחרי חודש קיבלנו עוד טלפון בו זימנו אותנו לאודישן שלישי, הפעם היה מבחן פסיכולוגי. במבחן נפגשנו עם עוד אנשים כדי לראות את הדינמיקה הקבוצתית. בהמשך היה משחק בו כל אחד היה צריך לציין את מי מדיח ומשום מה כולם הדיחו אותנו (שוב חשבתי שלא עברנו, שוב דיכאון). למרות כל הבכי והדאגות התבשרנו שעברנו ואני החלטתי שאני נלחמת.

אחרי שעברנו את כל ארבעת האודישנים והחלום כבר הפך ממשי שוב התנפצו לי כל התקוות כיוון שהתברר שהחתונה של אחי הקטן נפלה בדיוק בצילומים ואמרו לנו שלא נוכל לצאת מהם. ידענו שאין מצב ששני אחים לא יהיו בחתונה וכבר ויתרנו (שוב) על ההשתתפות בתוכנית אבל אז, בפעם החמישית, הגיע טלפון מההפקה בו התבשרנו שנוכל לצאת לערב החתונה".

באיזה שלב של התוכנית יצאתם לחתונה?

"החתונה הייתה בחודש הראשון של הצילומים. יצאנו בערב וחזרנו מהר. אפילו עזרו לנו בהפקה להתארגן לאירוע".

המשפחה והחברים שהיו בחתונה ידעו שאתם בצילומים?

"ידעו שבאנו מהצילומים אבל אסור היה שיידעו פרטים אז אמרנו לכולם לחכות שהתוכנית תעלה. מעבר לזה זו הייתה רק ההתחלה כך שהשינוי עוד לא היה מאוד משמעותי".

כמה באמת מרגישים את השינוי בזמן התהליך?

"לא מרגישים באמת שונה בגוף למרות שכן הרגשתי הבדל מבחינה תנועתית או שהיו מקרים בהם פתאום הרגשתי על הגוף שלי עור ועצמות. הגוף שלי השתנה ברמה של המבנה שלו. מבחינת הכושר, ראיתי שאני לא נחנקת אחרי 2 ק"מ הליכה. שני ק"מ שהתארכו תוך חודש לעשרה ואחרי חודשיים לעשרה ריצה מהם הגעתי גם ל20 ק"מ ריצה. עד עכשיו במראה אני מגלה דברים חדשים. ".

אנשים עוצרים אותך ברחוב לשאול שאלות ולהתייעץ?

"שואלים אותי הרבה פעמים אם עכשיו אני מרשה לעצמי להתפרע, אז התשובה היא לא. אני לא מתפרעת, אני נשארת עם הרגלים טובים. הבעיה בדיאטה היא שיש לה התחלה טובה וסוף, כמובן שהבעיה היא לרוב בסוף כיוון שלרוב הסוף גרוע. הרוב עולים בחזרה במשקל ואפילו מגיעים למשקל גבוה יותר מאשר לפני הדיאטה. דיאטה זה דבר רע. לא עשיתי דיאטה בתהליך אלא החלטתי שאני משנה את אורח החיים להרגלים נכונים.

אני היום אוכלת הכל, כן אני אוכלת גם עוגות ושוקולד אבל הכל בכמות ובמידה. בסוף השבוע שעבר נסעתי לחופשה וכידוע בבתי מלון יש בופה קינוחים. אם פעם בקינוחים הייתי טועמת הכל כולל הכל הפעם בחרתי קינוח אחד ונהנתי ממנו".

ספרי קצת על מעשייך היום ועל הזומבה שכובשת היום את כל חדרי הכושר

"היום אני מנסה להתקדם בנישה של עולם המדיה התקשורתית. יש לי תוכנית טלוויזיה בערוץ הבריאות ופינה ברדיו.

מעבר להתעסקות התקשורתית אני לומדת הדרכת מחול ומעבירה הרבה שיעורי זומבה שאני מאוד מאוד אוהבת – כמה שיותר אימונים ושיעורים יותר טוב. בנוסף אני עובדת ב"פיור" בהרצליה וביערות הכרמל. מעבר לזה מזמינים אותי הרבה פעמים להתארח בחדרי כושר שונים ולהעביר שם שיעורים, דבר שאני תמיד שמחה לעשות. מבחינתי אפשר להעביר גם שני אימוני זומבה ביום.

אם יש מזג אוויר טוב בחוץ אז אני אוהבת לצאת לרוץ בים או בשכונה ואת אימוני הכוח שלי אני אוהבת לעשות עם אחי, ערן. הוא מאמן ממש טוב ועוזר לי מאוד לשמר את הכוח.

 

מבחינה מקצועית אני עובדת במוסדות חינוך ומעבירה סדנא של יום בריאות הנפש הכוללת סדנא נפשית עם הרצאה והפעלה של הגוף. חשוב לי לעזור גם עם החלק הנפשי. יש לי הרצאות העצמה בהם מגיעים לסוד. אני מדברת על איך הצלחתי במקום שאנשים אחרים לא ונותנת את הכלים להצלחה. המטרה שלי היא ללמוד כמה שיותר ולהעביר את הידע הזה. יש עוד דרכים לירידה במשקל חוץ מהתוכנית לרדת בגדול.

בהרצאה אני מתמקדת בבסיס. לא איך ומה אכלתי אלא רמת התהליך, נקודות משבר למשל. כולם יכולים להתחיל אבל גם מצב השבירה יכול להגיע ואז חשוב להנחות מה עושים ואיך ממשיכים. לא כל האנשים יודעים מה לעשות ואיך להתחיל לפתור דילמה. אני מרגישה לפעמים שאחרי ההרצאות אני ממש מצליחה לעשות לאנשים סדר בראש, כאילו שהם יוצאים עם מנורות דולקות מעל הראש שמראות שהם הבינו עכשיו את מה שהיה חסר להם".

היית עדה לשינויים שעשו אנשים אחרים בהשראתך?

"כן, הרבה אנשים פנו אלי באינטרנט ובטלפון ואמרו שהם עשו שינוי מאוד גדול לאחר שראו אותי כי אני נתתי להם את הכוח. יש באינטרנט אנשים שמבקשים תמיכה, תמיכה שאני נותנת בהתנדבות, רק מבקשת מהאנשים שיהיו מחוייבים. אני מגלה איך עושים שינויים ושאני יכולה לעזור וזה מרגש ונותן כוח לשמור ולחזק. זהו תהליך עבודה בלתי נגמר.

אני חיפשתי הוכחה שאפשר לרדת הרבה מאוד במשקל ולהישאר רזה ומצאתי את ההוכחה – הוכחה שמהווה לאנשים את מקור ההשראה. זה כיף".

אני מניחה שלמרות ההצלחה שלך יש לא מעט רגעי שבירה, איך את מתמודדת איתם?

"תמיד יש עליות וירידות, גם במצב הרוח וגם במשקל, ההבדל אצלי הוא שהיום כשאני נשברת ויש לי מצב רוח רוח רע אני לא פונה לאוכל אלא לאנשים שקרובים אלי. נכון, אני אוהבת אוכל אבל היום כשאני אוכלת אוכל טעים (וכן, זה קורה) האכילה מגיעה מרעב אמיתי או החלטה להתפנק. אני כבר לא אוכלת בגלל מצבי רוח. דרך התהליך שלי הבנתי שתמיד היה לי רעב רגשי ולא רעב של אוכל, ההבנה הזו הייתה בשבילי חצי דרך. זה שנפתחתי והתחלתי להיחשף בפני האנשים שקרובים אלי נתן לי את הכלים להתמודדות".

בתחילת הראיון ציינת שהיה לך מאוד קשה באודישנים כיוון שזה היה אינטימי מידי ועכשיו את מספרת על כך שעברת תהליך של להיפתח ולהיעזר באנשים. איך באמת התמודדת עם התהליך בתוך החווה, שם הכל כל כך חשוף ומול מצלמות?

"זה נכון, למצלמות אי אפשר באמת להתרגל, הכל מוקלט ומתועד ואף פעם לא יכולתי לדעת מה בפועל יעלה לשידור. הייתי מודעת למחיר ולמען האמת זה מה שהייתי צריכה. ככה הייתי חייבת להודות בכל מה שהסתרתי מעצמי ומהאנשים סביבי וזה כנראה גם מה ששמר עלי. לפני התוכנית אפילו לאבא שלי לא הייתי מסוגלת לומר כמה שקלתי, הוא גילה יחד עם כולם. בתוכנית כולם ראו וכך החל השינוי הגדול. ידעתי שאני יכולה גם לשחק מול המצלמה ולא להיות אני כי הייתי בתחום הבידור, תמיד הייתי קוסמת ומפעילה והיו לי את כל הכלים לשחק שם דמות אותה אני רוצה להציג אבל דווקא פה לא שיחקתי שום משחק".

בתוכנית הייתה לכם משימת ריקודים ורקדת כל כך יפה. נראה היה שאת מאוד נהנת לרקוד ושיש לך רקע בריקוד, זה נכון?

"תמיד אהבתי לרקוד. רקדתי מגיל 13. הייתי רקדנית בלהקת ריקודי עם, ריקודי שורות, ריקודי זוגות ומדריכת סלסה אבל תמיד התעסקתי בזה רק כדרך אגב. בגיל ההתבגרות התחלתי לעלות במשקל והיה לי קשה לשמור על אהבת הריקודים כך שהריקודים ירדו לפעם בשבוע. האהבה לריקוד לא נעלמה, פשוט לא הרגשתי נוח לרקוד".

אילו דברים שלא יכולת לעשות לפני התהליך את יכולה לעשות היום?

"היום אני מסוגלת לאכול ארוחה, להרגיש שבעה ובלי רגשות אשם על שאכלתי. אני כבר לא מסיימת לאכול ומתחילה לחפש את הארוחה הבאה ואני גם לא צריכה להחליף בגדים מאה פעם לפני שאני יוצאת מהבית.

אני יכולה היום לקום בבוקר ולחייך כי כבר לא כבד ולא נעים לי בבטן. אני קמה עם אנרגיות אחרי שנת לילה מלאה. פעם סבלתי מנדודי שינה כי פשוט לא היה נוח לישון. הספורט עוזר לישון טוב. מעבר להרגשה עם עצמי ולשינה בלילה, היום אני כבר לא מרגישה כישלון וכאשר אני הולכת ברחוב אני לא צריכה לחפש את המקום הכי נסתר ללכת בו כי אני מבינה שעכשיו אם מסתכלים עלי אלו מבטים חיוביים. את הקלטת שהייתה אומרת ששום דבר לא הולך החלפתי בדיסק שאומר לי שאני יכולה ומסוגלת!"

איך התגובות של האנשים הקרובים?

"אמא שלי שקרובה אלי מאוד ומכירה אותי טוב הופתעה מהשינויים שלי, אז אני מתארת לעצמי שאחרים גם. אבל התגובות מבחוץ מגוונות חלק אומרים "תמיד ידעתי" וחלק אומרים "הפתעת בגדול".

את עצמך הפתעת או שידעת?

"ביום שנכנסתי לתוכנית ידעתי שאני אצא ממנה רזה!

לפני התוכנית אפילו לא ממש ניסיתי להוריד במשקל כי לא רציתי להתאכזב מהתוצאות. הדחקתי את כל עניין ההשמנה, אפילו לא צפיתי בעונות הקודמות, בכלל נעלבתי שהציעו לי לראות אותן. בסוף במקרה ראיתי את אחת מתוכניות הגמר ושמתי לב לשינוי העצום שאנשים הצליחו לעשות בתוכנית הזאת. הם לא הורידו קצת מהמשקל, הם ממש הפכו לרזים."

במה שונה קרן היום?

"הכל השתנה והכל לטובה, היום לא רק חולמת אלא משיגה!

כל ההתעסקות המקצועית וההנחייה בהם אני מתעסקת היום שונים ממה שהייתי עושה לפני התוכנית. עוד משהו ממש חשוב הוא שהייתי חמש שנים בלי זוגיות ועכשו יש לי חבר והכל נפלא. אפילו את המגורים שיניתי. עזבתי את חיפה ועברתי לגור עם החבר במרכז."

מסר לסיום…

"ההשמנה היא מחלה ותמיד תהיה. בתור מישהי שהייתה שמנה תמיד אני מרגישה כאילו על כתף אחת עומד מלאך ועל השנייה שטן, פשוט צריך להקשיב למלאך שאומר מה לא בריא לגוף וכמובן להתעלם מהשטן. ההבדל בין רזה לשמן הוא כמות הפעמים שהוא מקשיב לשטן.

כל מי שקורא את הכתבה ומרגיש שהוא במקום לא טוב ורוצה לצאת מהמצב הזה, בין אם זה זוגיות גרועה או עודף משקל. צריך קודם להאמין, הפתרון טמון באמונה. צריך רק לומר "אני יכול הכל ובגדול".

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.