יצוא מכשירי כושר – המובילות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

התחום של יצוא מכשירי כושר צומח בעשרות אחוזים בשנים האחרונות. לצד עלייה במודעות לחשיבות של שמירה על כושר ואורח חיים בריא, יש גם מדינות שמזהות בזמן את הפוטנציאל ומעודדות את התעשייה המקומית לייצר מכשירים לשוק הפרטי והעסקי. הפער בין כמה שעולה לייצר את המכונות לבין המחיר שבו הן נמכרות מעודד את התעשייה והופך אותה לקטר צמיחה של מדינות מובילות מסוימות.

יצוא מכשירי כושר – המובילות
מכניסים את העולם לכושר

ארצות הברית וסין נכנסות לכושר

כמו בתחומים אחרים שקשורים לאלקטרוניקה, גם בכל הנוגע למכשירי כושר יש תחרות בין ארצות הברית וסין. מצד אחד, ארצות הברית מתמחה בייצוא של מכשירי כושר שונים שעומדים בסטנדרטים מחמירים של בקרת איכות. חלק מהסטנדרטים נקבעים על ידי גופים בארצות הברית עצמה, כמו למשל ארגון הבריאות האמריקאי ואחרים. היתרון של יבוא מכשירי כושר מארצות הברית הוא האיכות והבטיחות, בעוד החיסרון הוא מחיר גבוה.

מנגד, מדינות באסיה ובעיקר סין יכולות להרשות לעצמן לנצל את כוח האדם הזול ואת חומרי הגלם הזמנים על מנת לייצר מכשירי כושר במחירים זולים. מכשירים אלו מיוצאים לאחר מכן לכל רחבי העולם במחירים שנמוכים בעשרות אחוזים מאלו שמסוגלת להגיע אליהם ארצות הברית. החיסרון, כמו תמיד, הוא באיכות המוצרים ובעובדה שחלקם לא עומדים בדרישות הבטיחות הבסיסיות של מכוני כושר באירופה ובעולם המערבי.

ובינתיים בישראל: המוח היהודי ממציא לנו פטנטים

דווקא מדינות אירופה לא נחשבות שחקניות דומיננטיות בכל הנוגע ליצוא מכשירי כושר. מלבד העובדה שאין למדינות ביבשת אירופה אינטרס לנסות להתחרות עם העלויות הנמוכות של ייצור מכשירי כושר בסין, הן גם חסרות ניסיון בהשוואה לחברות אמריקאיות. כמובן שיש כמה חברות גדולות שמגיעות מאירופה ומתמחות בייצור מכשירי כושר ספציפיים, אך עדיין לא מדובר בענף ייצוא שהכלכלה המקומית יכולה לבנות עליו.

השאלה המעניינת היא מה ישראל יכולה לעשות כדי להצטרף לחגיגה. לא מפתיע לגלות שיזמים ויצואנים בישראל מזהים את הפוטנציאל של תחום הכושר לא פחות מאשר מקביליהם בעולם, אך אין להם יכולת לייצר הרבה מכשירים ובמחירים זולים. הפתרון נכון להיום מקבל ביטוי בדמות פיתוח עסקי של טכנולוגיות חדשות.

במילים אחרות, חברות הייטק בישראל משלבות את הטכנולוגיה שלהן בתוך חלק ממכשירי הכושר וכך הן קופצות על העגלה. אפשר לראות צ'יפים ומסכי אלקטרוניקה שמפותחים בישראל ומשולבים בהליכונים, מכשירי אופניים ומכשירי כושר חשמליים שמיוצרים לאחר מכן בכל רחבי העולם. כך יצואנים בישראל משתפים פעולה עם מדינות שבהן זול לייצר את המכשירים ומשיגים יתרון תחרותי. זה ראוי להערכה ביחס לנתוני הפתיחה ויכול לעורר השראה גם ביזמים מתחומים אחרים.

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.