חוקי חדר הכושר: 5 שלא כתובים בשום מקום

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

בין אם אתה מאמן אישי או מאמן במשמרת, מתאמן חדש או ותיק, הקדש מספר דקות על מנת להפנים את החוקים הבאים. אם אתה מאמן, ודא שאתה מסביר הנחיות אלו כבר בשלב בניית תכנית האימון הראשונה. הוא יודה לך על שחסכת ממנו אי נעימויות אפשריות. שאר המאמנים והמתאמנים אשר דוגלים בחוקים אלו, בהחלט יהיו אסירי תודה. קבלו 5 חוקים שבהחלט לא רשומים בשום מקום:

כללי חדר כושר? צילום: CC BY Sascha Wenninger
כללי חדר כושר? צילום: CC BY Sascha Wenninger

1. החזרת משקולות למקום

אם אתה מספיק חזק על מנת לעבוד עם משקולת מסוימת, אתה גם מספיק חזק על מנת להחזירה למקום. משקולות זרוקות ברחבי חדר הכושר הן פצצת זמן לפציעה אפשרית, הן גורמות למדריך במשמרת לבצע הסבה לסבל ולמתאמנים ומאמני כושר אישיים לבזבז זמן יקר בחיפוש אחריהן.

2. אין להתאמן בצמוד לסטנד משקולות היד או הצלחות

אין הרבה דברים מטרידים יותר מלהמתין למישהו שיסיים סט של כפיפות מרפקים (או כל תרגיל אחר לצורך העניין), שיכל להתבצע בכל מקום אחר בחדר הכושר, רק כדי שתוכל לקחת משקולות לבצע תרגיל משלך.

הופכים את חדר הכושר למקום נעים יותר. צילום: CC BY HEALTH GAUGE
הופכים את חדר הכושר למקום נעים יותר. צילום: CC BY HEALTH GAUGE

3. עבודה בזוגות

זה שעשית מנוי בחדר הכושר אינו אומר שהמכשירים או המשקולות שייכים לך. מקובל לעבוד בזוגות במתקנים שונים. הרי גם כך המתאמן נח בסיום הסט שלו, אין סיבה לא לפנות מקום לאדם אחר שיעשה סט זריז משלו בזמן המנוחה שלך. בסטים הדורשים התאוששות ארוכה יותר, ניתן בהחלט גם לעבוד 3-4 מתאמנים על אותו המכשיר. אין סיבה לתת למתאמן אחר להמתין בצד.

4. סכנת התנגשות

אין לחסום קו ראיה של מתאמן בזמן ביצוע סט או אף לעבור לידו בצורה קרובה מדי שעלולה להפריע לעבודתו ואף להביא לפציעה מיותרת. בייחוד כאשר עובדים במשקולות חופשיים. פשוט קחו את הדרך הארוכה ליעדכם או המתינו בסבלנות עד שיסיים ואז תעברו.

 

5. מכשירים ומתקנים מסוימים מיועדים לתרגילים ספציפיים

אין לבצע בהם תרגילים שלא לייעודם. אם כבר בחרת כן לעשות זאת, ברגע שמגיע מישהו המעוניין במתקן לייעודו הרשמי – עצור הכל ולך. פשוט לך.

כולנו מכירים את אין ספור ה"ממ'ים" שנוצרו בגנות כפיפות מרפקים בכלובים, קבלו כמה נוספים: תרגילי פשיטת קרסוליים על מדרגה בכלוב, תרגילי משקולות באיזור המזרונים. אזור המיועד בכלל לרגיעה, לתרגילי בטן ולמתיחות. תרגילי בטן על ספסל הבנץ' פרס.

 

רוצים להתנקם בזה שעושה כפיפות מרפקים בכלוב? לכו תעשו סקוואט בפריצ'ר…רובין יפים הוא מאמן כושר אישי המתמחה בחיטוב וחיזוק הגוף לצמיתות.
מנהל "המרכז הישראלי לפיתוח מאמני כושר אישיים".

ליצירת קשר ולמאמרים נוספים כנסו לעמוד הפייסבוק של הכותב

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.