חופשי על ה"באר": כושר עם האקטיב באר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

אינספור שיטות בעולם הכושר מתפתחות ברחבי העולם מידי שנה. שיטות מוצלחות יותר וגם כאלה שפחות. גם כאן אצלנו בישראל יש מי שחושב מחוץ לקופסא ומנסה להביא אלינו כמה חידושים והכלאות חיוביות בין אביזרים ומכשירים. מדריכת הכושר קרן דור מפתחת שיטת ה "אקטיב בר" משלבת בשיטת האימון את עקרונות ה"קור דאנס" עם הבר של עולם הבלט. כל הפרטים על השיטה החדשה.

קרן דור בשיעור האקטיב באר. צילום: רונית רומנו

מה זה בכלל ה"אקטיב באר"?

אימון כושר המשלב סביב הבר הקלאסי מתחום המחול עבודה דינאמית עם דופק גבוה ותרגילי חיזוק. אם עד עתה שימש הבר לתמיכה בלבד בשיעורי המחול הרי שבזכות ה"אקטיב בר" הוא הופך להיות דינאמי מרגש וסוחף, כזה המאפשר אימון מהנה עם יתרונות פיזיולוגיים ברורים.

האקטיב באר בפעולה: צילום: רונית רומנו

אילו תרגילים ניתן לעשות באמצעותו?

רצף של תנועות מגוונות הכוללות מעברים מתחת לבר ומעליו, הרמות רגליים, סמיכת ידיים על הבר, משיכות הגוף אל מול התנגדות הבר בזויות שונות, בשילוב תנועות מתחום הריקוד.

ממה מורכב האימון ומהו אופיו?

האימון מבוסס על מבנה ה-CORE DANCE אשר נוצר ופותח על ידי תמי קיס (שגם משמשת כיועצת מקצועית) המשלב אלמנטים ממחול, יוגה, פילאטיס חיזוק ויציבה. האימון מתחיל בחימום המפרקים, עבודה על מתיחות ושיווי משקל, בשילוב עם רצפים דינאמיים שמעלים את הדופק באופן מתון. בהמשך מתעצמת הפעילות לטובת מעברים בין תרגילי חיזוק לבין תנועות ריקוד סביב הבר ליצירת שינויי דופק ועבודה במקביל על כמה שיותר קבוצות שריר. סיום השיעור מתמקד בהרפיה, מתיחות ודמיון מודרך בשילוב עם הבר, מזרן, עם בן זוג או כל אחד לחוד. ניתן ליצור מגוון תרגילים רחב ואפשרויות תנועה אינסופיות המאפשרות חוויה פיזית ומנטלית סוחפת ומרגשת לכל אורך השיעור.

צילום: רונית רומנו

למה זה טוב

אימון מגוון ומהנה המערב את כל שרירי הגוף ותורם לשיפור הכושר האירובי, לחיזוק הגוף, לגמישות וליציבה.

קהל היעד

לכל הגילאים ולכל הרמות. מערך השיעורים מותאם לכל המתאמנים – ממתחילים ועד לרקדנים ולספורטאים. ניתן לווסת ולשנות לפי רמת הקבוצה. יש כמובן מענה לכל יכולת.

קרן דור. צילום: רונית רומנו

איפה ניתן למצוא?

בקרוב ברשת  גרייט שייפ. המועדונים הראשונים אשר יהנו משיעור זה בהנחיית קרן דור- סניפי רעננה ותל אביב. בהמשך יעברו מדריכים נבחרים את הכשרת ה"אקטיב בר" על ידי קרן במטרה להפיץ את השיטה בכל סניפי הרשת.

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.