חוות דעת:פולאר RS800CX

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שעוני הפולאר שונים, מגוונים ומתאימים לקהל רחב של ספורטאים ומתאמנים מן השורה. יצאתי לבדוק את שעון הפולאר RS800CX אשר מציג מספר רחב מאוד של פונקציות נהדרות, בתור חובב ריצה מושבע ומאמן כושר חזרתי עם כמה תובנות אשר אציג לפניכם בסקירה הבאה מתוך התנסות אישית.

polar rs 800 cx

אז חוץ משעון הדופק: מה עוד יש לנו שם?

1. רצועת חזה שאליה נחבר את חיישן מד הדופק.
2.  GPS הנצמד לזרוע בצורה נוחה ביותר אשר מראה לנו נתונים מעניינים וחשובים כגון: מרחק, מהירות, צעדים וכדומה.
3. USB -אינפרה אדום הכולל את הכבל השימושי והיעיל שמטרתו להעביר נתונים ביתר קלות מהשעון אל המחשב בין אם אלו שיטות אימון שונות או סוגי אימון שאתם מתכננים לבצע.
4. דיסק ללימוד השימוש בשעון-אם אתם מאלה שמתקשים לקרוא יותר מידי.

מה צריך לעדכן בשעון רגע לפני שמתחילים להשתמש?

תצטרכו להגדיר את הגיל, הגובה, המשקל, תאריך הלידה, את השעה וכו'. לאחר מכן תעדכנו את נתוני דופק המטרה או במילים אחרות נעדכן את טווחי הדופק איתם אנו רוצים לעבוד במהלך הפעילות הגופנית. יתרון עצום שיש לשעון הדופק  RS800CX הוא היכולת להשתמש בו גם ברכיבה על אופניים ולכן גם הרוכבים שביניכם יוכלו ליהנות מהחוויה שהשעון הזה נותן, ולמצוא בו שימוש נהדר.
ליאור סוירי
מבחינה ויזואלית השעון מעוצב בצורה מרשימה ביותר, ופרט לזה אופן השימוש בו קל יחסית. לחיצה כל מה שתצטרכו הוא לחיצה קלה על הכפתור האדום ו…קדימה נתחיל לזוז….
בלחיצה על הכפתור הימני התחתון ניתן לראות את מגוון הנתונים שהשעון מציג כגון:
דופק, מרחק, קצב, צעדים, שינויי הדופק באחוזים בהתאם למהירות ולכושר שלכם, סיכום משך האימון עד לרגע הנוכחי, דופק לב ממוצע של האימון המתבצע, סטופר, הוצאה קלורית, דרגת קושי בהתאם לדופק, גובה נוכחי, זמן הימצאות ברמת קושי נוכחית, מהירות נוכחית, מהירות מקסימאלית, קצב מהירות ממוצע וכמובן את המרחק שעברתם. המאפיינים השונים בשעון גורמים לאימון להיות יעיל, קל ונוח ביותר.
ניתן להשתמש באימונים מובנים הנמצאים בשעון ואף ליצור אימונים אישיים לפי רצונכם (לפי הגדרותיכם האישיות). למקצוענים ולאוהבי הנתונים ביניכם ניתן לשמור עד 10 אימונים בסיסיים +אימון חופשי אחד במחשב, כך שתוכלו להסתכל מפעם לפעם ולאמוד את קצב ההתקדמות האישי שלכם.
ניתן להגדיר מרחק, זמני הקפות, ואף לציין תזכורות לשתיית מים בפרקי זמן נבחרים. מומלץ לכייל את השעון לפני תחילת הפעילות בכדי לגרום לדיוק מירבי, כמו למשל את חיישן ה-GPS שברשותכם. יש לציין כי מטרת הכיול היא לעלות את חווית הריצה או הרכיבה ולגרום לה להיות מדויקת בצורה מקסימאלית.

אז מה יש לנו על הצג בזמן ההפעלה?


ברגע שנפעיל ונתחיל בפעילות, השעון יראה לנו 6 נתונים שונים שיופיעו על הצג:
דופק, סטופר, זמן הקפה, מהירות, מרחק וגובה. בכל לחיצה על השעון בכדי לראות את הנתון הבא תוכלו גם להציג את שלושת הנתונים לפי נוחיותכם, דבר שאינו מצוי בשעונים אחרים.
חסרון שמצאתי בשעון:
קצת מסובך לתפעול בפעם הראשונה בגלל מגוון הפונקציות הרב המצויות בו(זה כמובן יתרון אצל אחרים), אך ברגע שמבינים את אופן השימוש החיים נעשים פשוטים למדי וחווית האימון רק מתעצמת.

לאיזה קהל יעד מתאים השעון?

שעון ה- POLLAR RS800CX מתאים בעיקר לצרכיהם של ספורטאים מקצועיים, שוחרי כושר וספורט ברמה בינונית וגבוהה כאחד.

מאת: ליאור סוירי

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.