זומבה: השיעור שעשה את 2010

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

לפני כשבועיים פתחנו סקר בו כללנו את עשרת שיעורי הסטודיו ושיטות האימון המובילות בישראל. בסקר כושר ישראל השתתפו לא פחות מ-400 אנשים. 46% הצביעו לזומבה כשיעור הפופולארי שעשה את 2010. במקום השני עם 20% שיעור הספינינג שגם אחרי כל כך הרבה שנים עדיין שומר על אהדה מסוימת. במקום השלישי עם 13% הצבעה זכה שיעור הדראמס אלייב שגם כן פרץ אלינו בשנתיים האחרונות. במקום הרביעי עם 12% שיעור הקיקבוקסינג ובמקום החמישי הקרוספיט עם 10% הצבעה.

בכמה מילים על זומבה…

כמו לא מעט סגנונות אימון שנכנסות מידי שנה, מקצב הזומבה כאן איתנו בשנה החולפת. בשיעור זומבה תוכלו לנוע בקצב מסחרר, תשרפו הרבה קלוריות (500-800 בשעה) ותרגישו לרגע שאתם אי שם בדרום אמריקה. מקור הזומבה: השיטה הגיעה אלינו אי שם מדרום אמריקה. בשנת 99 לאחר שהשיטה כבר נחלה הצלחה בקולומביה, היא היגרה לארה"ב וחדרה ללבם של מיליוני אמריקאים עם המקצב האירובי – לטיני המקפיץ. אט אט תפסה השיטה תאוצה ברחבי ארה"ב ובמרבית מכוני הכושר, ובהמשך גם מילאה את שיעורי הסטודיו עד אפס מקום כפי שכבר רשמנו כאן בעבר. קרוב ל-50% מהאנשים שהשתתפו בסקר כושר ישראל הצביעו זומבה: השיעור שעשה את שנת 2010. לפניכם 3 מדריכות זומבה מובילות שעונות לנו על השאלות בעקבות הצלחת השיטה בישראל בשנה החולפת.

כשהתחלת ללמד זומבה: הבנת אז את הפוטנציאל שיש לשיעור?

נעמה בומגרטן מדריכת זומבה עונה:

זומבה: נעמה בומגרטן

בהחלט כן. את הקורס הבסיסי של זומבה עשיתי בגרמניה בשנת 2009. באותה תקופה זומבה הייתה כבר מאד פופולרית בארה"ב ובארצות רבות נוספות, אך עוד כשהייתי בגרמניה ראיתי עד כמה הזומבה פופולרית שם, וחשבתי לעצמי – אם בארץ אירופאית וקרה כמו גרמניה אנשים נסחפים ומתאהבים בשיטה הזו, אז בוודאי שבישראל החמה (תרתי משמע) שבה אנשים אוהבים לחגוג, לרקוד ואוהבים מוסיקה לטינית – השיטה תהיה הצלחה מסחררת. מעבר לכך שהשיטה עצמה משלבת את כל המרכיבים לאימון אפקטיבי ומנצח: שריפת קלוריות מוגברת, עבודת אגן, בטן וידיים וכמובן המון אנרגיות שנשארות לכל היום.

כמה רחוק עוד הזומבה בישראל יכולה להגיע לדעתך?

יעל פרידבואר מדריכת זומבה עונה:

הזומבה בארה"ב נהנה מקהל של 5 מליון מתעמלים מדי שבוע . כאן בארץ הזומבה הצליח להרים מהכיסא גם את אלה שלא רקדו או התאמנו שנים. כדי להבין את הגאוניות והפשטות של שיטת האימון הזו צריך להבין כמה סטארט אפ הזומבה הינו. עם ניסיון של עשור בכושר ואלפי מתעמלות שאימנתי אני יכולה לומר שיש משהו גאוני בזומבה. זומבה הוא שילוב של מוזיקה מחשמלת וצעדים פשוטים ופה סוד ההצלחה. בשיעור זומבה לא מוציאים אנרגיה אלא מקבלים אנרגיה עצומה ושורפים הרבה מאוד קלוריות. הזומבה שינתה לאנשים את הגישה לכושר, כי היא הוציאה את החסרונות והקושי מההתעמלות. מגיעים כי זה כיף ולא כי חייבים.
השילוב של הפשטות, התאמה לכולם (גברים כנשים) והאווירה המסיבתית בשיעורים, הזומבה הולך לקפוץ עוד מדרגה במיוחד לקראת הקיץ הקרוב. כבר מתחיל להיווצר מצב בו אנשים שעושים מעל שנה זומבה ואנשים שרק מתחילים. אני מאמינה כי עד הקיץ הקרוב לא יהיה מועדון כושר ללא זומבה ויכול להיות שיווצרו גם קבוצות של מתחילים ומתקדמים. מעבר לחדר הכושר, הזומבה הולך להכניס את הספורט גם למסיבות ולפרוץ את המחסום של חדרי הכושר. אני מאמינה כי הזומבה יכנס גם למסיבות, בת מצוות ואירועי חגים כמו פורים למשל, וגם יוציא מאנשים כושר גם מחוץ לכותלי המועדון, שזה דבר נפלא שעולם הכושר יכול להעניק הלאה לישראלים. וזו מתנה אדירה…

האם האמנת שהזומבה יכולה לעשות את פריצת הדרך כפי שפרצה בשנה האחרונה, ולמה?

ליאת סלמון מדריכת זומבה עונה:

כן בהחלט, אני מאמינה שאם בארה"ב הזומבה להיט כבר 9 שנים, אין שום סיבה שבארץ זה לא יתפוס. זאת היתה התפיסה שלי מהרגע שהוסמכתי להיות מדריכת זומבה. אני כמדריכה מאוד מאמינה באנרגיות ובחוויה של הזומבה וזה גם מה שאני מעבירה בשיעור – זאת חוויה מדהימה- אש! כמובן שבהתחלה היה קשה להכניס את הזומבה ולגרום למכוני כושר להאמין שזה יתפוס וימשוך קהל כה רב. ידוע שכל ההתחלות קשות וכיום אין מקום בשיעורי הזומבה ואין חדר כושר או קאנטרי ללא שיעורי זומבה.

הסיבה לכך היא: קודם כל בקצב הלטיני המסחרר אליו אי אפשר להישאר אדישים – פשוט חייבים לזוז. הזומבה פונה לקהל רחב מיכוון שהצעדים הם צעדים מאוד בסיסיים על מנת שכל אחד יוכל להצטרף וליהנות – גם מבוגרים וגם ילדים וגם חסרי קורדינציה אינם צריכים בן זוג כדי לרקוד..

* יש לציין כי הסקר אינו בא להמליץ או לקדם שיעור כזה או אחר, הסקר נערך במסגרת הפורטל וקהילת הכושר ונתן את זכות ההצבעה לקהל החופשי במשך שבועיים.

מערכת כושר ישראל

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.