השמנה אגסית: בריאה יותר ללב?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
אם כבר התחלתם לדאוג לגבי מצב ההשמנה שלכם, לפחות חלק מכם יוכלו לנשום לרווחה. חוקרים באוניברסיטת אוקספורד טוענים שהשמנה אגסית המתרכזת סביב הישבן והירכיים לא רק פחות מסוכנת מהשמנה בטנית אלא גם מגנה מפני מחלות לב וסכרת.

השמנה אגסית: בריאה יותר מתפוחית? צילום: cc by Vanessa Pike-Russell

החוקרים מהמרכז לחקר הסכרת, אנדוקרינולוגיה ומטבוליזם שבאוניברסיטת אוקספורד ,OCDEM בדקו את ההשפעות הבריאותיות שיש לאנשים עם מבנה השמנה המתרכז באזור הישבן והירכיים (השמנה אגסית) ושפכו אור להרבה מאיתנו. ידוע כבר שהשמנה בטנית שנמצאת בעיקרה אצל גברים מסוכנת הרבה יותר מהשמנה אגסית שמאפיינת יותר נשים, אבל מה שלא היה ידוע זה שהשמנה מסוג זה יכולה למנוע את אותם מחלות לב וסכרת.
ד"ר פרדריק קרפ ופרופסור קייט פריין מצוות החוקרים דואגים לציין כי אנשים המוסיפים למשקלם ומגדילים את היקף הישבן והירכיים או במילים אחרות "משמינים" כבר לא זוכים לאותו אפקט. אפקט השמירה על מערכות מסוימות בגוף תכנס לתוקפה רק אם המשקל וההיקף יישארו באותו המצב למשך זמן ממושך. הם עוד מוסיפים: כי אכילה נכונה ופעילות גופנית הם הדרך הטובה לשמירה על המשקל ולאורך חיים בריא יותר, לא מומלץ להסתמך על המחקר ו"לתרץ" כסיבות בריאות להשמנה.

מערכת כושר ישראל

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.