הנשק הסודי להרזיה מתחיל בכיס?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
מחקר חדש מעלה כי תגמול כספי לאנשים עבור ירידה במשקל מדרבנת ואף מביאה לתוצאות. הסיכוי להצליח בתהליך הירידה במשקל גדול פי שניים אם האדם יקבל תמריץ כספי עבור השלת הקילוגרמים. האם זהו הפתרון עבור עודפי המשקל?

הסוד להרזיה מתחיל בכיס?

השירות הלאומי באנגליה (NHS ) ביצע מחקר עם אנשים בעלי עודף משקל, במסגרתו הוא משלם לאנשים עבור כל הורדה במשקל. מידי חודש הם עורכים שקילה ובהתאם לצרכים האישיים של כל אחד והירידה אותה השיג גם מתוגמלים כספית על כך. התשלום הינו במזומן והוא עבור כל פאונד שהם מצליחים להוריד (כמעט חצי קילו). בסך הכל זה דווקא יכול להשתלם. התגמול הכספי למשתתפים עבור פרוייקט מסוג זה יכול לנוע בין 450 ש"ח ל-17,000 ש"ח (תלוי בכמה הורידו וכמה עוד צריכים).
גם עבור השמירה על המשקל הם מתוגמלים: אם במשך מספר חודשים יצליח המשתתף לשמור על משקלו (מבלי לעלות אפילו גרם) יקבל בונוס נוסף של 50%. יש לציין כי התכנית אינה ממנת תכניות תזונה וכושר, היא משתמשת בתמריצים כספיים ומאפשרת לכל אדם להחליט מהי הדרך הטובה בשבילו. 745 המשתתפים בתכנית השילו בממוצע כ-6.5 ק"ג או אם תרצו כ-7% ממשקל גופם!

אז איך הם עשו את זה?
רק 1 מתוך 4 נרשם לחדר כושר ו-1 מתוך 10 הצטרף לקבוצת הרזיה. 66% הצליחו לעשות זאת לבדם, על ידי תזונה נכונה בשילוב של פעילות גופנית.

מרכיב התזונה היה חלק בלתי נפרד מתוצאות המחקר

האם נתינת תגמול כספי לאנשים עבור הירידה במשקל הוא פתרון שאיתו ניתן לחיות במשך שנים? הרי הפתרון שהוצג במחקר יכול להיות פתרון זמני בלבד, אחרי הכל צריך להפוך את ההרגלים לדרך חיים ולא נראה שיש מי שיממן את ההרזיה לאותם אנשים לכל החיים. כל אחד מאיתנו צריך לקחת אחריות אישית על עצמו, ואולי למצוא ממריצים אישיים על תהליך של ירידה או שמירה במשקל כדוגמאת: ספא, נופש, בגד או נעל חדשה וכו'.

מערכת כושר ישראל

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.