הבגדים לא עלו עליי: כך ירדתי 45 ק"ג

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

הוא מספר על עצמו שמאז ומתמיד היה ילד שמן. בן לאבא אופה. המתוקים והמאפים נמצאים כל הזמן בסביבה. יום אחד החליט לעשות את השינוי. להגיד לעצמו שיש דרך אחת: לשנות את אורח החיים וליצור "אני חדש". קבלו את סיפור הצלחתי של גיא שלום, שיצא מכל התהליך הזה מחוזק יותר, גם לחיים.

 

 

גיא לפני ואחרי התהליך

מהי הסיבה שלדעתך גרמה לעלייה הרבה במשקל?

 

מאז ואני זוכר את עצמי הייתי ילד שמן. אני לא חושב שזה מחלת השמנה או משהוא מאובחן. סתם אהבה לאוכל כמו לכל האנשים. לקראת התיכון התחילה העליה במשקל. ממשקל של 100 ק"ג עליתי ל 120!  לא הייתי עושה חשבון. תמיד הכל היה נגיש. אני בן לאופה כך שתמיד יש מה לאכול. אני חושב שזה גם הזילול העצמי. לא היה אכפת לי פשוט. לפעמים ההורים אסרו עלי לאכול והייתי מוצא את הדרך ומתגנב כדי לאכול.

 

איך ומתי החלטת לעשות את השינוי?

ההצקות בבית הספר. האמירות מצד החברים הטובים על כך שאני שמן. יום אחד היה אירוע, בר מצווה לאח של חבר. כל החברים הטובים ואני ביניהם הלכנו לקנות בגדים. נכנסו לחנות בגדים וכל אחד מהחברים יצא עם שקית עם בגדים לאירוע ורק אני לא. לא עלה עלי כלום! המידה הכי גדולה בחולצות או בג'ינסים פשוט לא עלו עליי. מאותו יום השתנתה לי המחשבה. התחלתי בתהליך ירידה במשקל, עשיתי זאת, אכן ירדתי במשקל, ולאחר מכן הלכתי מיד לאותה חנות עם חבר טוב ומדדתי בגדים מהמידה הקטנה ביותר שהייתה להם בחנות. זה היה סגירת מעגל מבחינתי.

 

האם היו לך הרגלי כושר בזמן הירידה במשקל?

לא היה לי הרגלי כושר רבים…רק שיעורי הספורט בבית הספר.עכשיו שאני חושב על זה אני מצטער שלא עסקתי בספורט כמו היום כי אני יודע שזה היה עוזר לי יותר.

 

איך הייתה התזונה שלך?

כאחד שהיה אוכל ביום כל כך הרבה, ואפילו ברמה מוגזמת, התחלתי תפריט תזונה על דעת עצמי. תפריט לא נכון. הרעיון היה: העיקר לאכול קצת! הרצון להיות רזה היה כל כך גדול כך שלא היה אכפת לי כמה אני אוכל. הייתי אוכל סלט אחד ביום. ארוחה אחת ביום. שותה מים והרבה.

 

כמה ירדת עד עכשיו ואיך אתה מצליח לשמור על זה?

עד עכשיו ירדתי 45 קילו בסך הכל. ממשקל של 120 ירדתי ל-75. היום, דאגתי לקבל תפריט תזונה מדיאטנית. אני יודע שזה נורא חשוב לקבל עזרה ממומחה. אני דואג לשמור על כושר מידי יום. זה יכול להתחיל אצלי בבוקר באימון בחדר הכושר ולסיים את היום בבריכת השחייה. התחלתי להתחבר ולאהוב לרוץ, ואף השתתפתי בכמה מרוצים!

 

טיפ חשוב לסיום

אדם שרוצה להרזות צריך להגיד לעצמו שהוא רוצה לרזות, בדיוק כמו הרצון שלו לישון או לנשום! צריך פשוט לקחת החלטה וליישם. אנשים לא מבינים את ההבדל בין אורח חייו של אדם שמן לבין אורח חייו של אדם רזה. זה שונה לחלוטין.

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.