דראמס אלייב: שיגעון אירובי על כדור

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

הכדור הגדול חדר אל עולם הכושר היישר מעולם השיקום והפיזיותרפיה כבר לפני שנים, מאז ועד היום פותחו סביבו לא מעט המצאות ושיטות גאוניות לפעילות גופנית. יעל ניר גילתה את השיטה הסוחפת רבים ברחבי העולם ודאגה להביא אותה גם לישראל. כל מה שרציתם לדעת על הדראמס אלייב עם טעימת וידאו של החוויה.

מאת: שי אלנקרי

יעל ניר -האישה מאחורי דראמס אלייב בישראל

מהו הדראמס אלייב?

הדראמס אלייב הוא שיטת אימון קצבית של תנועות תיפוף על כדורי פיטבול (ענק). זהו אימון  אירובי חדש, הנעשה בתענוג חושים, שחרור ואופוריה, ובמקביל מחטב ומבריא. תוצאותיו חסרות תקדים לבריאות הגוף. ולכן נחשב כספורט של העידן החדש, על ידי רופאים ומדענים.
דראמס אלייב מבוסס על הקונספט-  whole body whole mind/brain

איך זה עובד?

אימון דראמס הוא חוויה הרמונית בה לוקחים חלק צלילים, הקשות ותנועה. פרי פיתוח ומחקרים עדכניים של שנות האלפיים. האימון מתבצע בקבוצות בהן המשתתפים מסודרים שורות שורות או במעגלים רחבים. כל משתתף מקבל כדור גומי ענק המקובע במעמד, וזוג מקלות תיפוף. התיפוף על הכדור סופג את ההדף. המוסיקה נפתחת וקצב התיפוף ממלא את חלל האולמות בBEAT המניע את הגוף מבפנים. התאורה עמומה, מחליפים חיוכים ומבט, וקסם האופוריה וחגיגת החושים רק מתחילה.

יעל ניר בפעולה

מדוע זה יותר בריא?

הדראמס מביא ל30% יותר שריפת שומנים מכל ענף אירובי אחר בשל התנועה הבלתי פוסקת של הידיים הרגלים ומרכז הגוף. אבל אין זה העיקר: נמצא כי זהו הספורט היחיד, המביא לשיפור ניכר בפיתוח המוח. יצירת גלי אלפא (אשר 20% מהאנשים לא יכולים לייצר כלל) וסינכרון שתי ההמיספרות של המוח מביאים לשיפור הזיכרון,ריכוז, הלמידה,היצירתיות, הקואורדינציה, דבר הגורם לריפוי ואיזון. הדראמס, לפיכך, יוצר אדם חדש, המסוגל ליותר, בגוף בריא יותר ונפש צוהלת!

גוף בריא ונפש צוהלת יותר

מדוע נחשב לפריצת דרך?
בעולם המודרני המואץ והתובעני, הולכת וגוברת הדרישה למוצרים אפקטיביים, מהירים, פשוטים לביצוע, ועם תוצאות מקסימאליות. כזה בדיוק הוא הדראמס אלייב!
טרם נתקלנו עד כה בתחום ספורט המוני, היכול לשרת בדרך כה נאמנה את האנושות וגוף האדם על נפשו ורוחו. הדראמס פועל בו זמנית על מגוון מישורים פיזיולוגיים, נפשיים וחברתיים. הוא מחלחל עד להגשמה אישית, שמחת חיים, תפקוד אופטימאלי, התפתחות ורפוי. בדומה ליתר מחוללי התרבות, הוא נגיש ומתאים לכולם.
הדראמס מבוסס על איחוד משולש של תרפיות המוסיקה, הצליל והתנועה. זאת, תוך הפעלה סמויה של מנגנונים נוירולוגיים וסנסומוטוריים. השפעתו ניכרת בחיזוק הגוף, איזון והגברת הקואורדינציה הנאורו שרירית. ותוצאותיו מרחיקות לכת מכל המוכר לנו עד היום!
יעל ניר בבית חולים שניידר
קל יותר מאימון אירובי רגיל?
תנועות הדראמס אלייב מותאמות לטבע הגוף, וכאילו זורמות ממנו מעצמן. האימון אינו מצריך חשיבה, זיכרון, שינון והבנה. להבדיל מהשיטות הקיימות, הדראמס אינו מצריך ידע מוקדם וכשרון בתחומי הריקוד. אין צורך להפגין ביצוע רהוט וחינני או להקפיד על כללים מטרידים. ולכן, אין כל פלא שהדראמס הופך במהרה לשיעור הנחשק במערכת השבועית!

דראמס אלייב- גם לילדים

למי מתאים האימון?
למרות ריבוי המערכות המופעלות בגוף בעת ביצוע אימון דראמס אלייב, האימון ניתן לוויסות בקצב, בסגנון המוסיקה ובמרחב התנועה. עובדה זו מאפשרת מודולריות מירבית והתאמה למתאמנים בגילאים שונים, בדרגות כושר שונות, ואפילו לחולים ובעלי מוגבלויות. יתר על כן, לא נדרשים שום ידע מוקדם או כשרון בתנועה או מחול. לא צריך לזכור כלום, לא צריך להבין כלום, לא צריך לחבר קטעי רקוד, ולא צריך לדאוג איך אנחנו נראים – מאפיינים שהרחיקו עד כה מתאמנים רבים בכל סטודיו וחדר כושר!
אם עדיין לא השתכנעתם תוכלו לצפות בסרטון המדהים של יעל ניר ולטעום מעט מהחוויה:


מאת: שי אלנקרי

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.