גלישה מחוץ למים: האנשים מאחורי הבאת השיטה לישראל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

כאשר השחקן הכי ספורטיבי בישראל (מרתון בפחות מ-3 שעות) פוגש את הזמרת והשחקנית הכי ספורטיבית בישראל, סביר להניח שמשהו ספורטיבי בהחלט ייצא משם….רוני דואני נחשפה לגלשן המיוחד והתאהבה, איתי התנסה, נדלק, ומהר מאוד השניים הפכו לשותפים עסקיים שהחליטו להביא את הבשורה לישראל. אז איך רעיון נולד? מה הקשר של השניים לספורט? איך התחברו האחד עם השני? ומה החזון שלהם לעתיד? ראיון אישי עם האנשים מאחורי הבאת גלשן ה-SURFSET לישראל.

נעים להכיר: איתי תורג'מן

בן 32 רווק מתל אביב. שחקן קולנוע ותאטרון. במהלך חמשת השנים האחרונות מתאמן באופן מקצועי כ-12 שעות בשבוע. איתי הוא מרתוניסט וטריאתלט. בפברואר 2015 כבש את היעד האישי שלו וירד מ-3:00 שעות בריצת מרתון (42.2. ק"מ) שנערכה בטוקיו (בתוצאה 2:56) הישג שמסמל עבורו שעם מספיק מוטיבציה הכל אפשרי, בהתחשב בעובדה שעד לפני חמש שנים הוא היה לטענתו 'היצור הכי לא ספורטיבי שקיים'.

צילום: באדיבות SURF SET ISRAEL
פריקים של כושר שהפכו מהר גם לשותפים עסקיים. צילום: באדיבות SURF SET ISRAEL

נעים להכיר: רוני דואני

עוד מעט בת 30 (לדבריה כל חודש נחשב) היא זמרת ושחקנית. היא רוקדת מאז שהיא זוכרת את עצמה. לאורך כל תקופת הילדות הייתה רקדנית מקצועית, כאשר בגיל 15 נפתחה גם לעולם המוזיקה ששאב אותה אליו. היא דאגה תמיד לשלב בין שירה לריקוד, דבר שהצריך ממנה תמיד להיות בכושר גופני טוב ובמיטבה. "כחלק מהצורך של שמירה על כושר גופני גבוה עבור המקצוע, תמיד אהבתי לנסות דברים חדשים". כך היא אומרת. בשנתיים האחרונות בעקבות ההיכרות והחשיפה שלה עם ה-SURFSET היא החליטה לעבור לצד השני (לצד המאמן) ולהביא את הבשורה למדינתנו. היא נרשמה לקורס מאמנים בג׳ימנסיה ובמקביל עברה הכשרות בחו״ל עבור אביזר הכושר המדליק. היום היא משמשת אמבסדור (נציגה בלעדית) ואחת מ-10 בעולם של SURFSET בישראל.

צילום: באדיבות SURFSET ISRAEL
החשיפה והחיבור לסרף סט שינו עבורה את כל התמונה. צילום: באדיבות SURFSET ISRAEL

איך הקשר של כל אחד מכם בכלל לתחום הספורט?

רוני דואני:  "עם השנים וקצב החיים האינטנסיבי גיליתי שמקום המפלט והשקט שלי מגיע מהשעה שבה אני מחליטה לעשות משהו לעצמי. מתנתקת מהכל ונכנסת לאימונים שמאתגרים אותי וגורמים לי לחשוב רק על כאן ועכשיו. במילים אחרות: להתחבר לגוף שלי ולהקשיב לו. התחושה הזאת שעושים משהו טוב לעצמנו היא זאת שעוזרת לנו להשתפר בכל תחומי החיים. ללא ספק תחושה מדהימה. לאורך כל השנים הייתה לי משיכה בעיקר לתחום האימונים הפונקציונאלים ולתחום של שיווי המשקל שמאתגר את הגוף וגם את הנפש."

 

איתי תורג'מן: "כלי עבודתו של השחקן זה הוא עצמו, גופו ומצב נפשו. עבודת המשחק מחייבת אותי לתחזוקה יומיומית של הכלי שלי. משם אני בעצם בחיפוש תמידי אחרי דברים שיכולים לשפר את האנרגיה הכללית, מה שבאופן מיידי הצלחתי למצוא בווליום די גבוה בריצה. הקשר בין גוף לנפש ידוע וברור, ודרך הריצה אני מרגיש שאני ממקסם את הפוטנציאל שלי, ומקדש את הזכות לעבוד במקצוע שלי. לדעתי החיבור לספורט חייב להיות על בסיס תעצומת הנפש ולשם צריך לכוון."

צילום: באדיבות SURFSET ISRAEL
כלי עבודתו של שחקן זה הוא עצמו, גופו ונפשו. צילום: באדיבות SURFSET ISRAEL

הניצוץ של SURFSET וההחלטה להביאו לישראל

רוני ואיתי התאמנו יחד בקבוצת הריצה של יונתן מלכא, כאשר באותה התקופה רוני נסעה לטיול בתפוח הגדול (ניו יורק) שם היה קשה לפספס את שיטת האימון החדשה שכובשת את העיר…הסרף בורד. היא החליטה יחד עם בעלה חן מונצז׳ (רואה חשבון ויועץ עסקי במקצועו) להביא בורד אחד לתקופת ניסיון ובדיקה…כאשר הביאה את האביזר לישראל, מיד חשבה על 'שפן ניסיונות' שיוכל לתת לה משוב גופני לגבי הגלשן המיוחד שאינו מצריך כניסה למים. מכיוון שאיתי היה החבר הכי קרוב "ושהכי חזק באימונים" רוני רתמה אותו למשימה. לאחר תקופה שאיתי התאמן עם רוני (המתאמן הראשון שלה) הם ניתחו בצורה מעמיקה את שיטות האימון השונות על הבורד והמשמעות הפיזיולוגית והנפשית של השיטה. כך התקבלה החלטה אצל שלושתם (איתי, רוני וחן). החלטה משותפת להביא את הבורד ושיטת האימון לארץ בכדי להפיצו בחדרי הכושר ובסטודיו פרטיים הפזורים ברחבי המדינה.

על היזמות והחיבור העסקי

המשותף לרוני ואיתי הוא האהבה לספורט, ההבנה שהדרך היא המטרה, ואם הדרך היא המטרה אז חייבים ליהנות ממנה. מעבר לעבודה העסקית השוטפת הם גם חברים טובים שאוהבים לבלות יחד. יש להם בנוסף קבוצה אותה מאמנת רוני 3 פעמים בשבוע. לדבריהם זהו עוד זמן איכות עבורם, כי שמלבד הפן העסקי הוא גם גופני / חברתי והוא שלהם. אחרי הכל, מה שמחבר ביניהם זאת אהבה לספורט וכמובן ל-SURFSET. למרות העבודה הקשה בלהפיץ את השיטה לצד התמיכה המתמדת בלקוחות שלהם, האהבה לאימונים המשותפים היא משהו שהם לא מוותרים עליו.

צילום: באדיבות SURF SET ISRAEL
לא מוותרים על אימונים משותפים. צילום: באדיבות SURFSET ISRAEL

איזה סוגי אימונים ניתן לעשות על הסרף סט ולמי מתאים?

לסרף סט 4 שיטות אימון שונות כאשר לכל אחת מהשיטות מערך שיעור וסגנון אחר, אופי שונה ומטרות שונות. זהו הדבר שהופך את סרף סט לרלוונטי לכל הגילאים. אלו 4 שיטות האימון:

באלאנס: שיעור יציבה טכניקה ושיפור טווחי תנועה.

BURN: אימון HIT – שיפור כוח מתפרץ ובניית כושר אתלטי.

כוח: שיעור שעובד על סבולת שריר ומשלב עוד אביזרים בנוסף לעבודה על הבורד: (משקולות קטלבלס' בודי-בר, גומיות התנגדות וכדומה).

לדבריה של רוני ולפי דעתה הבשורה והחידוש של סרף סט לעולם האימונים הפוקציונאלי זאת התוכנית הייחודית שנקראת ״בלאנד״ (BLEND) שיעור שמשלב בתוכו גם קרדיו (סיבולת לב ריאה) גם כוח וגם יציבה. ההשראה של האימון מגיע היישר מעולם המים ועולם הגלישה. השילוב של שפה חדשה עם תנועתיות חדשה הופכת את סרף סט לאחד האימונים הכיפיים והמאתגרים לגוף.

איפה אתם רואים את ה-SURFSET בעוד שנה מהיום?

"עוד שנה מהיום החלום האמיתי שלנו הוא פשוט מאוד: אנחנו רוצים כמה שיותר אנשים שיתחברו ויכירו את השיטה. ככל שיותר אנשים יתאמנו בסרף סט זאת ההצלחה האמיתית והמשמעותית פה".

צילום: באדיבות SURFSET ISRAEL
חולמים להפיץ יחד את השיטה ברחבי המדינה. צילום: באדיבות SURFSET ISRAEL

איזה אביזר הייתם לוקחים לאי בודד?

"ברור שבורד של סרף סט! אם יש גלים לוקחים את הבורג, מנתקים מהגומיות ויוצאים לים. אם אין גלים אז פשוט עושים אימון על החוף."

בימים אלה איתי ורוני עובדים במלוא המרץ לקראת כנס פיטנס ישראל שיערך בסוף חודש פברואר על שפת ים המלח. זאת פעם שניה שהם לוקחים חלק בכנס. בקיץ האחרון באילת הם חשפו את סרף סט לקהל המאמנים המקצועי שהגיע לכנס והפעם הם יורדים לים המלח עם צוות המאמנים שלהם וחושפים את 4 השיטות השונות בשיעורים מגוונים.

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.