אימון לוהט: ביקראם יוגה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

שיטת ביקראם יוגה או בשם קצת יותר מוכר "יוגה חמה" מתחילה לתפוס תאוצה בקרב קהילת היוגה ושוחרי הבריאות בישראל. השיטה שהגיעה לארץ כבר לפני מספר שנים צוברת קהל מתרגלים גדול מאחוריה. השיעור מתבצע בחום המתקרב ל-40 מעלות ובמשך 90 דקות, יצאתי לבדוק קצת יותר פרטים על האימון הלוהט, להבין במה מדובר וחזרתי עם כמה מסקנות.

אז מהי בעצם שיטת ביקראם יוגה?

ביקראם יוגה הינה שיטת טיפול המכילה בתוכה שיטות ריפוי רבות; על ידי תירגולה המתמיד מובטח לאדם איזון בכל החלקים החיצוניים והפנימיים של הגוף, עד לרמה של כל תא ותא בגוף האדם.

נהנים ומזיעים: יוגה ב-40 מעלות

שמעון כספי מייסד-Yoga now ברעננה מסביר: בתרגול של ביקראם יוגה האדם מקבל טיפול מקיף בחדר חם כשהחום מגן על הגוף ונותן לו עוצמה של ריפוי לכל המערכות. אפשר להשוות 90 דקות של שיעור לטיפול 10,000 במוסך. הגוף הפיסי מתחזק מאוד, השרירים הפנימיים כמו הלב ואברים פנימיים כמו הכליות, ראות והמעיים עוברים "ניקוי ושימון". התירגול משתמש במערכת הדם להזרים דם נקי עם חמצן נקי לכל הגוף עד לרמת התאים. זרימת הדם משתנה ומאפשרת זרימת אנרגיה אל המקומות הנכונים. מערכת הנשימה מתנקה ומתחדשת, הגידים והשרירים נמתחים ומתחזקים. השלד מקבל איזון וחיזוק. כספי עוד אומר כי מערכת הלימפות מקבלת מסג' וכל נקודות הלחץ (על פי הרפואה הסינית) מתאזנות. ההזעה במהלך השיעור מנקה את הגוף מרעלים.

5 דברים שלא ידעתם על ביקראם יוגה

1. בביקראם יוגה יש 26 תנוחות (אסאנות) ושני תרגילי נשימה (פרניאמות) המתאימים לכל הגילאים, ליכולת הפיזית ולרמת הכושר הגופני.
2. שיעורי ביקראם יוגה נמשכים כ- 90 דקות.
3. ביקראם יוגה מתבצע בחדר מחומם (40 מעלות) כדי לאפשר לשרירים להימתח ולהזרים דם לכל הגוף.
4. התנוחות בשיעור מתבצעות ברצף קבוע בו כל תנוחה מותחת ומחזקת בצורה שיטתית קבוצות שרירים, מפרקים ורצועות לקראת התנוחה הבאה.
5. התנוחות בביקראם יוגה תוכננו באופן מדעי ליצירת גירוי והפעלה של איברים פנימיים, עצבים ובלוטות בליווי נשימה נכונה להזרמת דם עתיר חמצן לכל חלקי הגוף.

המסקנות האישיות


אפילו שכבר עשיתי יוגה בחיים שלי יותר מפעם אחת לא הצלחתי לדמיין את עצמי עושה יוגה בבגד ים ומזיע במשך 90 דקות עם עוד קבוצה של אנשים לא מוכרים. אבל כבר מהרגע שדרכתי באחד מהמקומות היותר חמים ברעננה ופגשתי את שמעון המורה ליוגה הצלחתי להרגע ולהכנס דרך השקט והרוגע שלו. בהתחלה קצת התקשתי להבין איך אנשים באקלים החם של ישראל יהיו מוכנים לתרגל ביקראם יוגה אבל מהר מאוד, בדקות הראשונות של התרגול היה ניתן להבין כי הגוף מסתגל לחום די מהר, ההרגשה מרוממת ונהדרת כבר במהלך התרגול. כפי שכבר למדתי בחיים וכולנו יודעים, בשביל להצליח במשהו צריך לתת לו צ'אנס של יותר מפעם, וכך כמו בכל תרגול גופני אחר תוכלו להרגיש את ההתחברות שלכם לשיטה ולדרך די מהר.
לפרטים נוספים: YOGA NOW החרושת 5 רעננה 09-7428244

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.