ביל קלינטון עבר צנתור לב בהצלחה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
נשיא ארה"ב לשעבר אושפז אתמול בלילה עקב לחצים בחזה ובמהלך הלילה עבר צנתור לב בהצלחה. אז מה הם אותם כאבים בחזה? ומהם הגורמים להתקפי לב?
כבר לפני 5 שנים עבר הנשיא לשעבר אירוע לב שלאחריו עבר ניתוח מעקפים. אתמול ככל הנראה נסתם אחד המעקפים שהושתלו ולכן נזקק לטיפול נוסף הכולל השתלה של שני תומכים בכלי הדם של הלב. לדבריו של רופאו הוא לא עבר התקף לב ומצבו הרפואי ברגעים אלה מצוין. קלינטון אושפז בבית החולים קולומביה במנהטן משם יצא היום אחה"צ.
צילום: cc by Timothy K Hamilton
מה זה בכלל כאבים בחזה?
רבים בטוחים שכאבים בחזה הוא למעשה "התקף לב", עם זאת יש דברים נוספים שעשויים לגרום לכאבים אלו. לא תמיד ידוע ממה נגרמים כאבים בחזה או כפי שרבים מכנים "כאבים בלב", אבל אם יש ספק אז יש ספק ולכן כדאי ללכת להיבדק.
מהם הגורמים לכאבי חזה?
כאבים בחזה יכולים להיגרם מכאבי שרירי החזה, גוף השרוי בלחץ, עצמות בית החזה, פרקים, כיב כיבה ובוודאי כאבים הקשורים ישירות לבעיות בלב. ברוב המקרים מומלץ ללכת להיבדק אצל קרדיולוג ולעבור בדיקת א.ק.ג עם בדיקת מאמץ ובכך ניתן יהיה להבין טוב יותר אם הכאבים בחזה מקורם בבעיית לב או מקורם בבעיה אחרת.
מהו כאב טיפוסי של הלב?
כאב שמקורו ישירות בלב יכול להיות מתואר ובא לידי ביטוי בדרכים שונות מחולה לחולה ומורגש ככאב בחזה. חוסר באספקת דם ללב היא אחת הסיבות לכך, דבר הנובע מסתימה של כלי דם המזרימים דם ללב.
מהו התקף לב?
כבר במחקר שנעשה בעבר על כאבים בחזה, מחקר שפורסם ב medical journal Heart, מצאו
כי אלו המתלוננים על כאבים בחזה עשויים לסבול ממחלות ובעיות לב בטרם זמנם.
התקף לב מתרחש כאשר קריש דם סותם את זרימת הדם בעורק כלילי- כלי דם האחראי על אספקה חלקית של דם אל שריר הלב. ברגע שישנה הפרעה בזרימת הדם אל הלב היא עשויה לפגוע ואף להרוס אותו.
מהם הגורמים להתקפי לב?
סגנון החיים של רובנו נמצא תמיד ברדיפה. אנחנו רוצים הכל כאן ועכשיו. האוכל המהיר שאנו צורכים, הלחץ בו אנו שרויים והתדירות שבה אנו מקיימים פעילות גופנית משחקים תפקיד מרכזי בלחצים ומשפיעים ישירות על השריר והאיבר החשוב בגוף – הלב. סגנון חיים בריא ומאוזן הכולל תזונה נכונה ופעילות גופנית יכולים לצמצם את גורמי הסיכון התורמים להצרת העורקים הכלילים האחראים על זרימת הדם אל הלב.
מערכת כושר ישראל

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.