בחירות בכושר: קבלו את שיעור ותרגיל השנה!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

שנת 2012 מאחורינו. שנת 2013 לפנינו. שנה מעניינת עברה על כולנו בעולם הכושר, שנה מלאה באתגרים, שיטות אימון חדשות שנכנסו, שיעורים ישנים וטובים (שמשתבחים בדיוק כמו יין טוב) ואינספור גאדג'טים חדשים ששידרגו את האימון של כולנו. לפני כחודש ערכתי כאן בכושר ישראל ופרסמתי בקהילת הפייסבוק של כושר ישראל את הסקר הבא. סקר בו העלינו 4 אפשרויות הצבעה לגבי הדברים הרלוונטיים לדעתנו בעולם הכושר. עניין אותנו לדעת מהו התרגיל האהוב על פי רוב, השיעור הפופולארי, הפעילות האירובית המועדפת, ואפילו מהו האתגר הספורטיבי של כל אחד לשנה הקרובה. את התשובות בסקר בחרתי בקפידה ועם סקר מקדים שערכנו בין הצוות המקצועי ועורכי האתר.

 

הבחירות של שנת 2012 ועם הפנים קדימה ל-2013

סקר זה בא לקבל מושג לגבי מה מבקרי האתר חושבים, שוחרי הכושר בישראל וקהילת הפייסבוק שלנו. בסקר סך הכל השתתפו כמה אלפי אנשים, כאשר בכל אחד מארבעת הסקרים השתתפו מעל ל-2000 אנשים!

 

שיעור השנה לשנת 2012

 

ברוב קולות, אבל בפער לא גדול משיעור הקיקבוקס, שיעור הספינינג עדיין חי ובועט! מתוך 2307 מצביעים, 424 הצביעו לשיעור הספינינג כשיעור שעשה עבורם את 2012. השיעור שהגיע לישראל לפני יותר מעשור, מוכיח כי הוא כאן כדי להישאר.

ספינינג: כבר למעלה מעשור איתנו כאן בישראל. צילום: דניאל מוסקוביץ

במקום השני הגיע שיעור הקיקבוקס, אשר גם לו מקום מכובד בין כותלי חדר הכושר, בייחוד לאחר השנה האחרונה בה החשיפה לתחום רק עלתה בעקבות הכנס המצוין שנערך והוקדש לשיעור. במקום השלישי, לאט לאט, שיעור ותפיסת הקרוספיט תופסת תאוצה. הקרוספיט הגיע לישראל סך הכל לפני מספר שנים מעטות, אך נראה כי בשנה האחרונה חלה עלייה בכמות המאמנים והמקומות בהם מועבר השיעור.

 

הצבעה לשיעור השנה

 

 

תרגיל הכושר שעושה לכם את זה

בסקר הזה השתתפו 2854 משתתפים, כאשר 20% (564 מצביעים) בחרו בכפיפות הבטן הקלאסיות כתרגיל המועדף מבחינתם. יש תחושה שתמיד נראה אנשים עושים כפיפות בטן: לא משנה אם זה על מזרן, בלי מזרן, על כדור או בלי כדור – אין מה לעשות: אנשים אוהבים לעבוד על הבטן!


 

כפיפות בטן: על רצפה או על כדור....העיקר שעושים! צילום: MAX DIGITAL

במקום השני, ועם 58 קולות פחות( 18%) נבחר תרגיל הסקוואט כתרגיל המועדף על קוראי וחברי אתר כושר ישראל. תרגיל הסקוואט הוא ללא ספק אחד התרגילים המורכבים והטובים שיש. זהו תרגיל לא פשוט אבל בהחלט תרגיל נהדר שמפעיל את כל פלג הגוף התחתון בצורה הטובה ביותר. במקום השלישי תרגיל ה 'פוש אפ' (שכיבות שמיכה) ולאחריו לחיצת חזה כנגד מוט (שני תרגילי חזה קלאסיים ובלתי נשכחים).


הצבעה לתרגיל הכושר הפופולארי

 

 

אימון האירובי המועדף

כשחשבנו ליצור את הסקר הבא, רצינו לדעת מהי הפעילות האירובית המועדפת בקרב חברינו ובכך לחזות את המגמה שתוביל בישראל בשנים הקרובות. בסקר הזה השתתפו 2563 אנשים כאשר הריצה נבחרה ברוב של 30% (774 מצביעים) וההליכה עם 25% (645 מצביעים).  ניתן לראות אותם ביום או בלילה, בירושלים או בתל אביב, עם מצחייה או עם פנסי ראש, עם תיק לגבם או בקבוק בידם.

 

 

ענף הריצה עולה מדרגה

הריצה אינה אופנה חולפת, אלא דרך חיים, כל שוחר ריצה בישראל יפיק תועלת והנאה מן הפעילות ביחס ישיר להשקעתו ולהתמדתו בה, כחלק מאורח חיים בריא ופעיל. שתי הפעילויות שנבחרו (ריצה והליכה) מהוות 55% מקולות המצביעים. ההסבר שלנו פשוט: מדובר בשתי פעילויות שלא מצריכות יותר מידי. לא צריך להירשם לחדר הכושר, לא צריך לנסוע רחוק (אלא אם אתם חובבים ריצות בשטחים הפתוחים ומגוונים), כל מה שצריך זה זוג נעלי הליכה/ ריצה והרבה רצון. הריצה ללא ספק תתפוס מקום גדול יותר אצל כל אחד מאיתנו. כמות המרוצים והחשיפה לפעילות שמתאימה לקהל הרחב רק גדלה משנה לשנה. מרוצים כמו מרוץ הלילה של נייקי (עם 25 אלף משתתפים), מרתון תל אביב ( גם עם 25 אלף משתתפים), מרתון ירושלים (כ-15 אלף משתתפים) ועוד אינספור מרוצי ערים הכוללים מאות ואף אלפי משתתפים, הם אלה שגורמים לענף הריצה להיות פופולארי מתמיד.

 

בוחרים את הפעילות האירובית המועדפת

המטרה שלכם לשנה זו: שנת 2013

גם בסקר זה השתתפו מעל ל-2000 אנשים. מתוך 2134 הצבעות, 558 (26%) בחרו כי היעד הספורטיבי שלהם לשנה הקרובה יהיה "להתחיל לרוץ"! אמנם רק 3% (65 אנשים) בחרו במרתון כיעד ספורטיבי, אבל עדיין, כמות גדוולה ויפה של מצביעים הציבו לעצמם מטרה לשנה הקרובה: להתחיל לרוץ! בהמשך לפעילות האירובית המועדפת מהסקר הקודם, המגמה של ענף הריצה תמשיך לצמוח גם בקרב אלו שלא עוסקים בדבר. אלו שכבר נמצאים חזק בתוך עולם הריצה, רק ישדרגו את עצמם יותר ויותר, כלומר: ישקיעו יותר באימונים, בציוד, בתזונה ואף ישדרגו את המטרות האישיות. אלו שרק עושים את צעדיהם הראשונים, ירצו לעשות זאת דווקא בריצה.


 

ענף הריצה תופס תאוצה: מרתון טבריה 2013. צילום: צלם הבית

היעד הספורטיבי שבמקום השני הוא "להתחיל להתאמן". כן…כן…אתר כושר ישראל וקהילת הפייסבוק שלנו פונה ל-3 קהלים שונים:

1. קהל שוחרי הכושר – אלו שכבר נמצאים חזק בעניינים ורוצים ללמוד, להתעדכן ולהשתדרג בתחום.

2. קהל אנשי המקצוע – מאמני כושר, דיאטנים קליניים, מדריכי סטודיו, פיזיולוגיים ועוד, אשר מעוניינים להמשיך ולהתעדכן בכל מה שחדש סביב עולם הפיטנס.

3. קהל ה- FIRST STEP – אלו העושים את צעדיהם הראשונים בתחום ומחפשים טיפים, הכוונה, ייעוץ….והכל…בגובה העיניים!

16% או במילים אחרות: 345 מצביעים מתוך 2134 בחרו כי היעד שלהם לשנה זו הוא להתחיל ולהתאמן. אנחנו כאן כמובן בשבילכם. במקום השלישי גם כן עם 345 הצבעות (16%) בחרו כי היעד שלהם לשנה זו יהיה לסיים מקצה של 5 ק"מ ריצה, ועם אחוז אחד פחות (15%) נבחר יעד ספורטיבי נוסף והוא: לסיים 10 ק"מ ריצה.

 

המטרה הספורטיבית לשנת 2013 היא....

 

בהצלחה גם ב-2013!

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.