אימוני TRX וההשפעה על הירידה במשקל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

כשרוצים לעלות את קצב חילוף החומרים בכדי לעודד את קצב הירידה במשקל, חייבים לשלב תזונה יחד עם פעילות גופנית. יש מגוון אפשרויות של אימונים: בחדר כושר, בבריכה, בפארק, בשיעורי ריקוד או באימון TRX – אולי אחד מהאימונים הפופולאריים כיום בעולם, הפתרון הזמין והמאתגר שיש. מדובר בשתי רצועות אימון (לא גומיות) התלויות מלמעלה אשר באמצעותן ניתן לקבל אימון שמספק כלים מעולים לעידוד קצב חילוף החומרים וחיזוק כל שרירי הגוף. אימון TRX הוא 'אימון שיש בו הכל': כל תנועה שמבצעים עם רצועות ה- TRX מפעילה את כל הגוף יחדיו, מה שהופך את האימון ל: אימון מטאבולי לכל דבר, כלומר אימון שמאיץ את קצב חילוף החומרים – ושומר על הוצאה אנרגטית גדולה (שריפת קלוריות) גם זמן רב לאחר סיום האימון.

אימון TRX
אימון TRX: אימון מטאבולי לכל דבר

 

למה אימון עם TRX  נהדר לתהליך הירידה במשקל?

במקום שתבלו בחדר הכושר שעתיים בכל פעם, תוכלו פשוט לעלות את עוצמת האימון ולצמצם את זמן התאוששות. באימון עם ה-TRX  תוכלו לערב את כל מרכיבי הכושר הגופני והשרירים באימון אחד! זאת אומרת שבאימון 1 תוכלו לעלות את ההוצאה האנרגטית לא רק בזמן האימון עצמו אלא גם בזמן ההתאוששות שלאחר המאמץ! (דבר הנקרא גם EPOC, אפקט הבעירה המאוחרת, Exercise After-Burn) אפקט המגדיל את ההוצאה האנרגטית ב-10-15%. (EPOC) . משמעות הדבר היא כי הגוף ימשיך לשרוף קלוריות נוספות גם זמן ממושך לאחר האימון – ולהוביל לתוצאות טובות יותר בהיבט של הרזייה והפחתה באחוזי השומן.

 

אימון TRX
אימון TRX: משיגים את "אפקט הבעירה המאוחרת". צילום: טל בלומברג

 

אזור שריפת השומן – יש דבר כזה?

מכירים את המיתוס בו נאמר שהליכה שורפת יותר שומן מאשר בריצה? אם גם אתם בין הצועדים (שאני מברך על כך) חשוב שתשכחו מכל מה שהכרתם עד עכשיו ושימו לב לזה: בהליכה אמנם אנו שורפים "יותר שומן" באחוזים אך כמות הקלוריות הנשרפת קטנה יותר. לדוגמא: אם בהליכה של 30 דקות תשרפו כ-200 קלוריות מתוכן כ-65% של שומן, הרי בריצה של 30 דקות אתם עשויים לשרוף כ-300 קלוריות מתוכן כ-50% ממאגרי השומנים. תעשו את החשבון ותראו שבסה"כ הכללי הריצה תשרוף עבורכם יותר. הדבר זהה בין האימונים המסורתיים, הקלאסיים בחדר הכושר בהם עוברים מתחנה לתחנה (בישיבה), מבצעים תרגיל ונחים 2 דקות בממוצע (במקרה הטוב). המעברים בין התרגילים ממושכים, אין זרימת עבודה ובמצב שכזה שריפת הקלוריות תהיה קטנה יותר משמעותית ותוביל להשפעה מינימאלית על קצב הירידה במשקל. אתם צועדים, צועדים וצועדים אבל לא רואים תוצאות? תתחילו לעלות את הקצב!

אימון TRX
מתחילים לעלות את הקצב! צילום: MAX DIGITAL

 

אז מה עושים אם רוצים לרדת במשקל?

אם רוצים לרדת במשקל כתוצאה מפעילות גופנית בדרך מעט יותר מהירה מהרגיל יש לעלות את הקצב. מה הכוונה? שילוב של עצימויות גבוהות ונמוכות באימון לסרוגין, כלומר: שילוב של פעילויות אירוביות (סיבולת) עם אנאירוביות (כוח) בעזרת תנועות רב מישוריות, מנוחות קצרות, עם זרימה בין התרגילים, ומעברים חלקים ומהירים מתנוחה לתנוחה עם הפעלה של כל קבוצות השרירים.  ובכן…ה-TRX פשוט עושה הכל! גישת העבודה עם ה-TRX ממקסמת את העבודה על השרירים, שולחת את חילוף החומרים להילוך גבוה, והופכת אתכם ל'מכונת בערה' של קלוריות ושומן זמן רב לאחר סיום האימון.

 

4 יתרונות משמעותיים לאימון עם ה-TRX

אימון TRX הותאם בצורה יעילה כך שאפשר להאיץ את ההתקדמות של כל מתאמן לעבר מטרות הגוף האישיות, בין אם הם לספורט או לחיים. ברגע שמפתחים היכרות בסיסית עם ה-TRX, אפשר לקבל אימון מטאבולי נהדר תוך פיתוח כוח, סיבולת, ניידות, עמידות, ועוצמה בו זמנית. קבלו 4 יתרונות סופר משמעותיים:

 1. ה-TRX מספק את הכמות המושלמת של ההתנגדות לכל חזרה, בכל סט, בכל אימון ולכל מתאמן (בהתאם ליכולת הגופנית האישית)

2. ה-TRX מאמן את הגוף בכל שלושת מישורי תנועה – ולא רק במישור החיצי – תנועות כפיפה ופשיטה.

3. השימוש ב-TRX לאימונים מטאבוליים חוסך זמן, מאיץ שריפת קלוריות ושומר על זרימת האימון.

4. אימון התנגדות באמצעות רצועות TRX מפעיל באופן משמעותי את השרירים המייצבים (שרירי הליבה) ומכניס לעבודה מספר רב של קבוצות שרירים בעת ובעונה אחת. 

 

אימון TRX
הפעלה של כל קבוצות השרירים באימון אחד

 

למי מתאים?

 

לא משנה מה רמת הכושר האישי, אימון TRX  נותן כלים לאימון המאפשרים באופן מיידי, ובבטחה, לשנות את ההתנגדות באמצעות שינוי מיקום הרגליים ולפגוש כל אחד מאיתנו איפה שאנחנו נמצאים ולקחת אותנו לאן שאנו רוצים.

 

האימון מתאים במיוחד למי שלא מספיק לשלב את האימונים בסדר היום המהיר, לכאלה המעוניינים בעיצוב הגוף ובחיטוב של רקמת השריר (כולל השרירים העמוקים שרירי ה-CORE אשר אינם זוכים למענה במסגרת אימון כושר קונבנציונלי), לכאלה המעוניינים באימון כושר אינטנסיבי וממוקד.

 

כמה פעמים בשבוע מומלץ לבצע אימוני TRX ?

 

ההמלצות לגבי אימון TRX  מדברות על 3-4 אימונים בשבוע, כל זאת כמובן שנעשה בבקרה ובמקצועיות. אפשר ומומלץ לשלב זאת עם אימונים נוספים כמובן. חשוב לזכור גם שסוג אימון זה נותן "זעזוע" חיובי לגוף ובכך מייעל את המערכות, דבר שגם מוביל לתוצאות.

רוצים להתאמן בקבוצה?  איפה מוצאים?

 

באזור השרון – קונספט רמת פולג נתניה –  שיעורי TRX  (בבקרים ובערבים)

באזור המרכז – תל אביב – גו אקטיב פרו הדר יוסף

באזור הצפון – -B-FIT חיפה והקריות 

באזור הדרום – גו אקטיב סניף אשדוד

 

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.