אחד על אחד עם לוטוס בנימי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

רבים מכם וודאי מכירים אותה מכנסי המחול וההתעמלות בארץ ובחו"ל. כנסים בהם מלמדת מתעמלת נבחרת ישראל לשעבר מתעמלים ומורים ברמה הגבוהה ביותר. לוטוס מתארת את עצמה כאישה חדורת מוטיבציה פנימית להתוות דרך ולאפשר לאנשים לממש את שאיפותיהם להישגיות בריקוד.

צילום: AP Design
צילום: AP Design

 

ספרי לנו על תפקידך כמאמנת בספורט הייצוגי ילדים ובני נוער

"אני סבורה שכמי שעוסקת בהוראה, ואחראית על טיפוח והכשרת רקדנים החל מהגיל הצעיר, תפקידי בראש ובראשונה הוא חינוכי. כאשת חינוך עליי לסייע לילדים במסגרת האימון לפתח מגוון מיומנויות ולאמץ גישות שיהיו בעלות ערך ממשי בעולמם הבוגר כרקדן מקצועי וכאדם (התמדה, השקעת מאמץ לצורך השגת יעדים ומטרות, התגברות על מכשולים, שליטה ברגשות, סובלנות כלפי השונה וכדומה)".

מה כישורי המאמן הנדרשים כדי לייצר הצלחה?

"אני מאמינה כי ניתן לסווג את כישורי המאמן בספורט הייצוגי לשלושה גורמים עיקריים: הראשון הינו גורמי אישיותו. המאמן נדרש לתכונות הרצויות לכל עוסק באימון לדוגמת אכפתיות, אמינות, חריצות ויצירתיות. השני הינו גורמי ידע מקצועי. על המאמן להיות בקי ולשלוט בידע מבחינה מקצועית ולהתעדכן בחידושים. הכישור השלישי אליו נדרש המאמן מתייחס לגורמי המיומנות של הקניית הידע. הכוונה למיומנות אימון, ידע להעריך באבחנה דקה את ההתקדמות של כל ילד, תקשורת בין אישית וכדומה. חשוב לי להדגיש כי כישורים אילו אינם הדרישה היחידה להצלחה. אלו לבדם לא יספיקו בכדי לגדל רקדן מקצועי. על מנת שהילד יצליח צריכים להתקיים קשרי גומלין חיוביים ויעילים בין הורה- מאמן- ילד, מה שמכונה המשולש התחרותי" .

 

 

צילום: AP Design
צילום: AP Design

 

באיזה כנסים השתלמויות נוכל לפגוש אותך השנה?

"השנה אלמד סדנת גמישות וטכניקה לצד מאמנים מאירופה, בגימנסטרדה הבין לאומית 2018 שתתקיים במרץ אילת. לגימנסטרדה זו, המאורגנת ע"י ממ"י מגיעים מאות מתעמלים מכל רחבי הארץ להשתלמויות, אימונים והנאה.

כמו כן אני מעבירה אחת לחודש בשיתוף עם המרכז למחול חושן בראשון לציון, השתלמות מקצועית למורים/מדריכים/מאמנים בתחומי האקרו דאנס, גמישות וטכניקה"

צילום: AP Design
צילום: AP Design

 

לסיום: מה המוטו שמלווה אותך?

" אני מזדהה עם האימרה של תומאס פ.בקסטון שאמר: בכישרון רגיל ועם התמדה בלתי רגילה אפשר להשיג כל דבר".

שתפו עם חברים
את הכתבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

עקבו אחרינו

כתבות נוספות

הצטרפות לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק

מאמנים ומתאמנים, שואלים, מתייעצים, מדברים ולומדים. הצטרפו ליותר מ-17,000 חברים.